شناسایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان از راه‌های مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و بهره‌گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راه‌های مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.مطالب مرتبط

شناسایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان از راه‌های مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و بهره‌گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راه‌های مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.

نخبگان پتانسیلی برای توسعه سیستان و بلوچستان

3 هزار و پانصد نیروی نخبه و خلاق در سیستان و بلوچستان شناسایی و به همایش اندیشه ورزان زاهدان دعوت شدند.

شناسایی 398 نیروی کار خارجی غیرمجاز در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طی 8 ماهه گذشته از سال جاری، 398 تبعه خارجی غیرمجاز در استان شناسایی شده اند.

شناسایی 398 نیروی کار خارجی غیر مجاز در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طی 8 ماهه گذشته از سال جاری، 398 تبعه خارجی غیر مجاز در استان شناسایی شده اند.]]>

مردم سیستان و بلوچستان 19

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون مردم سیستان و بلوچستان 19  میلیارد ریال صدقه پرداختندکرده اند.

گزارش تسنیم از دومین سفر وزیر ارشاد به سیستان و بلوچستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه گذشته در دومین سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه بلوچستان بازدید کرد؛ سفری که اخبار آن به دلیل حادثه تروریستی چابهار به حاشیه رفت.

سفر معاون وزیر کشور به استان سیستان و بلوچستان

ایرنا - زاهدان - بابک دین پرست معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در سفر خود به استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهر فنوج و بازدید از چند واحد صنعتی از مناطق روستایی این استان دیدن کرد.*15*

دسترسی سیستان و بلوچستان به کشورهای همجوار فرصتی برای توسعه استان

موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به همراه دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور، بامری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار از مرز ریمدان بازدید کردند.

رشد شاخص های توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند توجه ویژه است

زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شاخص های توسعه ای این استان در همه زمینه ها قابل قبول نیست و برای رشد نیازمند توجه جدی و ویژه است.

رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.

سه تیم از وزارت کشور در حال تدوین سند توسعه بلوچستان هستند

زاهدان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک سه تیم از وزارت کشور کار تدوین سند توسعه جنوب این استان را انجام می دهند که پس از تکمیل، این سند تقدیم رئیس جمهوری می شود.

تهیه سندی برای ارتقاء سطح معیشتی و رفاهی مردم سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با دستور رئیس جمهور سفری چند روزه به سیستان و بلوچستان داشت تا با بررسی وضعیت موجود و تهیه سند توسعه استان ، وضعیت معیشتی و رفاهی مردم ارتقاء یابد .

تکمیل و بازسازی ۹۲۹ مسکن مددجویی در سیستان و بلوچستان

‌مدیرتامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در ۸ ماهه نخست سال‌جاری ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به منظور ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی ۹۲۹ مسکن مددجویی در سطح استان سیستان و بلوچستان هزینه شده است‌.

عوامل تروریستی مانع ظهور و بروز ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان است

وزیر ارشاد گفت: کسانی که تلاش کردند سیستان و بلوچستان را با یک چهره خشونت‌بار یا چهره شهری که نماد حمل‌ونقل مواد متعفن مخدر است نشان دهند خیانت جبران‌ناپذیری به این منطقه می‌کنند.

بنام سیستان و بلوچستان، به کام سایراستانها

80 درصد سوخت قاچاق در مرزهای سیستان و بلوچستان، از سایر استان ها به این استان وارد و از مرزها خارج می شود.

مهم‌ترین دغدغه سیستان و بلوچستان توسعه فضای فرهنگی است

چابهار - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهم‌ترین دغدغه سیستان و بلوچستان توسعه فضای فرهنگی و هنری است که این وزارتخانه همه کوشش خود را برای کاهش و رفع این مساله به کار می گیرد.

طوفان استان سیستان و بلوچستان را در می‌نوردد

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز ورزش بادی با سرعت 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت نواحی مرکزی و جنوبی استان را فرا می‌گیرد.

سیستان و بلوچستان؛ رکورددار بازماندگان از تحصیل در کشور

‌سیستان و بلوچستان رکوردار بازماندگان از تحصیل در میان 31 استان ایران است و دختران نیز رکورددار بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان هستند؛ بازماندگانی که بی‌توجهی به آن‌ها عواقبی بعضا امنیتی در پی دارد.

واگذاری اختیارات اجرای طرح توسعه سواحل مکران به هرمزگان و سیستان و بلوچستان

‌استاندار هرمزگان گفت: برای پیشبرد امر مهم و ارزشمند توسعه سواحل مکران باید سازمانی چابک برای سیاستگذاری و نظارت در سطح ملی تشکیل شود و وظایف این سازمان در سطح اجرایی به استانداران هرمزگان و سیستان و بلوچستان تفویض شود.

مهم‌ترین دغدغه سیستان و بلوچستان توسعه فضای فرهنگی هنری است

چابهار - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهم‌ترین دغدغه سیستان و بلوچستان توسعه فضای فرهنگی هنری است که این وزارتخانه تمام تلاش خود را در این زمینه به کار خواهد گرفت.