رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.مطالب مرتبط

رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.

تکمیل و بازسازی ۹۲۹ مسکن مددجویی در سیستان و بلوچستان

‌مدیرتامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در ۸ ماهه نخست سال‌جاری ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به منظور ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی ۹۲۹ مسکن مددجویی در سطح استان سیستان و بلوچستان هزینه شده است‌.

مردم سیستان و بلوچستان 19

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون مردم سیستان و بلوچستان 19  میلیارد ریال صدقه پرداختندکرده اند.

استان البرز رتبه نخست کشور در بخش تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: البرز رتبه نخست کشور را دربخش تسهیلات رونق تولید دارد

سیستان و بلوچستان؛ گنجینه‌ای از انرژی‌های نو

‌سیستان و بلوچستان با برخورداری از انواع انرژی های نو و تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، امواج و اقیانوس و زمین گرمایی به گنجینه ای با ارزش تبدیل شده که سرمایه گذاران می توانند با برخورداری از مزیت‌های فراوان این نوع انرژی زمینه را برای تولید برق فرا

سیستان و بلوچستان؛ رکورددار بازماندگان از تحصیل در کشور

‌سیستان و بلوچستان رکوردار بازماندگان از تحصیل در میان 31 استان ایران است و دختران نیز رکورددار بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان هستند؛ بازماندگانی که بی‌توجهی به آن‌ها عواقبی بعضا امنیتی در پی دارد.

خودکفایی سیستان و بلوچستان در تولید گوشت مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: سالیانه بیش‌ از۳۷ هزار تن تن گوشت سفید در مرغداری های استان تولید که ۵۷درصد نیاز گوشت مرغ مردم استان را تأمین می کند و استان در این رابطه خودکفا است.

بازدید باستان شناس ایتالیایی از آثار باستانی سیستان و بلوچستان

استاد و پژوهشگر دوره تاریخی سیستان در دانشگاههای رُم و ناپل ایتالیا از آثار باستانی منطقه سیستان و بلوچستان دیدن کرد.

تصادف مرگبار در جنوب سیستان و بلوچستان

سانحه رانندگی در در سه‌راهی نیکشهر دراستان سیستان و بلوچستان سه کشته برجا گذاشت.]]>

شناسایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان از راه‌های مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و بهره‌گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راه‌های مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.

نخبگان پتانسیلی برای توسعه سیستان و بلوچستان

3 هزار و پانصد نیروی نخبه و خلاق در سیستان و بلوچستان شناسایی و به همایش اندیشه ورزان زاهدان دعوت شدند.

تامین ۷۰ درصد ماهیان صنعتی کشور توسط شیلات سیستان و بلوچستان

‌مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: شیلات سیستان و بلوچستان ۷۰ درصد ماهیان صنعتی کشور را تأمین می‌کند و علاوه بر آن محصولات استان به کشورهای روسیه، امارات و چین صادر می‌شود.

چشم‌انداز فعالیت کارخانه کابل‌های شهید قندی یزد رتبه نخست خاورمیانه است

یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت کارخانه‌های تولیدی شهید قندی یزد گفت: در چشم‌انداز دوره پنج‌ساله این مجموعه که در سال 1397 آغاز شد، دستیابی به رتبه نخست تولید و تجارت در خاورمیانه تعریف‌شده است.

افزایش تلفات جاده‌ای در شمال سیستان و بلوچستان

رییس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: تلفات جاده ای در شمال سیستان و بلوچستان در هفت ماهه امسال 32 درصد افزایش داشته است.

عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را باید جبران کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را با آگاهی و توانایی که می‌توان ایجاد کرد باید جبران کنیم.]]>

گزارش تسنیم از دومین سفر وزیر ارشاد به سیستان و بلوچستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه گذشته در دومین سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه بلوچستان بازدید کرد؛ سفری که اخبار آن به دلیل حادثه تروریستی چابهار به حاشیه رفت.

بنام سیستان و بلوچستان، به کام سایراستانها

80 درصد سوخت قاچاق در مرزهای سیستان و بلوچستان، از سایر استان ها به این استان وارد و از مرزها خارج می شود.

۸۷ وقف جدید در سیستان و بلوچستان به ثبت رسید

زاهدان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ۸۷ وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان به ثبت رسیده است.

نجات جان یک قطعه لاک پشت سبز دریایی در جنوب سیستان بلوچستان

زاهدان - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان از تیمار و بازگشت یک قطعه لاک پشت سبز به دریا در محدوده شهرستان کنارک خبر داد.

مربی مرکز فرهنگی کنارک رتبه دوم جشنواره قصه گویی را کسب کرد

زاهدان - ایرنا - مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: سارا کاهبازیان مربی‌ مرکز فرهنگی هنری کنارک رتبه‌ دوم مرحله‌ منطقه‌ ای بیست ‌و یکمین جشنواره‌ قصه‌ گویی را بدست آورد.