رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.مطالب مرتبط

سیستان و بلوچستان بار تولید امنیت کشور را بر دوش دارد

تهران - ایرنا - استاندار پیشین سیستان و بلوچستان با تکریم مقام شامخ شهدا، گفت: سیستان و بلوچستان با برخورداری از یک پنجم مرز خشکی و آبی کشور نه تنها هیچگاه منطقه آزار و زحمت برای کشور نبوده بلکه بار تولید امنیت کشور را برعهده داشته است.

هرمزگان در تولید قیر رتبه نخست ایران را دارد

بندرعباس- ایرنا- رییس اداره صنایع غیر فلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: این استان با دارا بودن 24 واحد تولیدی قیر و ظرفیت تولید سالانه 6 میلیون و 700 هزار تن، رتبه نخست را در ایران دارد.

ارتقای زمینه تولید عسل در سیستان و بلوچستان

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طی سال‌های اخیر ارتقای زمینه تولید عسل در استان به میزان ۷۰ تن در سال و افزایش کلنی های زنبور عسل به ۶۵۰۰ کلنی را شاهد بوده‌ایم.

افزایش تصادفات جاده ای در جاده های سیستان و بلوچستان

براثر تصادف رانندگی 9 ماه نخست امسال 692 نفر در جاده های سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.

35 درصد صنایع دستی سیستان و بلوچستان توسط عشایر تولید می شود

زاهدان - ایرنا - مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان گفت: جامعه عشایری هم اینک 35 درصد از محصولات صنایع دستی و سوغات با کیفیت این استان را تولید می کنند.

118حلقه چاه غیر مجاز در سیستان و بلوچستان مسدود شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره امنیتی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: 118 حلقه چاه غیر مجاز در 10 ماهه نخست امسال در این استان مسدود و مسلوب المنفعه شده است.

ایران رتبه نخست تولید علم در جهان اسلام را دارد

کاشان - ایرنا - رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان دارای رتبه نخست شاخص کمیات و تولیدات علمی بین کشورهای اسلامی و رتبه شانزدهم در جهان است.

طرحهای شرکت توانیر برای سیستان و بلوچستان

شرکت توانیر از سرمایه گذاری در بخش تولید برق در استان سیستان و بلوچستان حمایت می کند.

سپاه از هیچ خدمتی در منطقه سیستان و بلوچستان کوتاهی نکرده است

اصفهان - نماینده طوایف اهل سنت استان سیستان و بلوچستان گفت: نیروی زمینی سپاه در جهت خدمت، محرومیت‌زدایی، اقدامات عمرانی و آبادانی در سیستان و بلوچستان از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

بارش های سیل آسا خشکسالی سیستان و بلوچستان را برطرف نکرد

زاهدان- ایرنا- چند سامانه بارشی قوی طی 15 روز گذشته سیستان و بلوچستان را فرا گرفت و در برخی نواحی آن سیلاب های ویرانگر جاری شد، اما هنوز زخم عمیق خشکسالی در جنوب شرق التیام نیافته و سیستان و بلوچستان همچنان کم بارش ترین استان کشور است.

سیلاب ۴ محور در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

زاهدان - مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارش باران، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل ها ۴ محور فرعی در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد.

سیلاب 12 محور در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارش باران، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها 12 محور ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد.

سیستان و بلوچستان| تلاش برای عملیات‌های خرابکارانه قبل از اجلاس‌های بین‌المللی

انصارالفرقان با هدف ناامن جلوه دادن سیستان و بلوچستان و احیانا انصراف هند از سرمایه‌گذاری در بندر معاف از تحریم چابهار ناکام شد و حالا 7 اسفند روز چابهار با حضور 35 کشور برگزار می‌شود و تلاش جهت اقدامات خرابکارانه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته است.

تعطیلی برخی از مدارس سیستان و بلوچستان در نوبت عصر

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، با توجه به شدت وزش طوفان و گرد و خاک دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت عصر برخی مناطق این استان تعطیل اعلام

ایران بر سکوی نخست تولید علم در جهان اسلام ایستاده است

کاشان - ایرنا - رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان دارای رتبه نخست شاخص کمیات و تولیدات علمی بین کشورهای اسلامی و رتبه شانزدهم در جهان است.

دیر نیست روزی که ترور در سیستان و بلوچستان، ریشه کن شود

حزب ندا با صدور بیاینه ای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را محکوم کرد.

سرمایه گذاری ۳۷۰ میلیارد تومانی در بخش معدن سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۳۷۰ میلیارد تومان تاکنون در بخش معدن سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری شده است.

برکت باران در سیستان و بلوچستان

بارندگی های چند روز اخیر موجب جاری شدن آب در بسیاری از بستر خشک رودخانه های فصلی جنوب سیستان و بلوچستان شد.

نخستین ایستگاه خودکار هواشناسی سیستان و بلوچستان افتتاح شد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین ایستگاه خودکار هواشناسی استان که تولید داخل است، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.]]>

حال خوش این روزهای طبیعت سیستان و بلوچستان

بوی با طراوت باران ، هوای سیستان و بلوچستان را تازه کرد.