مرمت غیراصولی پاسگاه جزیره هرمز متوقف شد

معاون میراث‌فرهنگی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: با شکایت این اداره‌کل به مراجع قضایی و دستور دادگاه، مرمت غیراصولی پاسگاه قدیمی جزیره هرمز متوقف شد.مطالب مرتبط

نجات جان ۵۷ گردشگر در جزیره هرمز

جانشین دریابانی استان هرمزگان از نجات جان ۵۷ گردشگر و بازدید کننده از نوار ساحلی جزیره هرمز توسط دریابانان پاسگاه مرزی ساحلی این جزیره خبر داد.]]>

نجات جان ۵۷ گردشگر در جزیره هرمز

جانشین دریابانی استان هرمزگان از نجات جان ۵۷ گردشگر و بازدید کننده از نوار ساحلی جزیره هرمز توسط دریابانان پاسگاه مرزی ساحلی این جزیره خبر داد.

وزش تند باد به تاسیسات زیربنایی جزیره هرمز خسارت وارد کرد

هرمز - بخشدار هرمز گفت: طوفان شب گذشته در هرمز موجب تخریب سایبان بندر چند منظوره شهید درویشی هرمز و سرازیر شدن آب دریا به بلوار ساحلی و وارد شدن شده است.

استفاده از شیوه‌های بدیع برای مرمت آسیاب آبی یوسف آباد

­کارشناس مرمت اداره کل میراث فرهنگی تهران: سعی کردیم به دلیل حرکت دیوار‌ها و نشست آسیاب، ​کجی‌ها را نگه داریم و اینجا شیوه بدیعی از مرمت را به کار برده ایم

رییس جمهوری: هرمزگان یک استان مهم و راهبردی است

بندرعباس- ایرنا- رییس جمهوری گفت: هرمزگان با داشتن بیش از 900 کیلومتر مرزهای ساحلی و 14 جزیره بسیار مهم و جایگاه استراتژیک همچون تنگه هرمز، استانی راهبردی و مهم برای ایران است.

بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز بسته شد

‌مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان گفت: بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز به علت بارندگی و افزایش شتاب باد تعطیل شد.

شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به افزایش سرعت باد از ساعت بعد از ظهر و شب در جزیره های خلیج فارس و مناطقی چون جاسک، سیریک، شرق هرمز و لارک، شناورهای سبک و صیادی از رفتن به دریا خودداری کنند.

توقف تردد دریایی از بندر پل به جزیره قشم

بدنبال افزایش سرعت وزش باد و مواج شدن دریا حرکت شناور‌های مسافری و لندینگ کرافت‌ها از بندرپل به بندر لافت و بالعکس متوقف شد.

تعطیلی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز و غرب استان

بعلت وزش باد شدید و مواج بودن دریا، بنادر مسافری بندرعباس ، قشم و هرمز و غرب استان تعطیل شد.

بنادر مسافری قشم، لارک، هرمز و هنگام تعطیل شد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تعطیلی بنادر مسافری و اسکله های گردشگری جزایر قشم، لارک، هرمز و هنگام خبر داد.

هرمز اردشیر، شهری خفته در آغوش نامادری/ ساسانیان پایه گذار تمدن و شهر سازی/ اهواز شهری با «ه‍» دو چشم

شهر هرمز اردشیر که تا قرن ۷ هجری پا برجا بوده است، به دلیل عدم توجه و کاوش، اینک جز تپه آسیاباد و کوهساران اثر خاصی از آن در دست نیست، اخیرا در پی حفاری مترو اهواز به بقایایی از این شهر دسترسی پیدا کرده ایم که به گواه باستان شناسان و هیات کارشناسان تهران،

بنادر بندرعباس، قشم و هرمز تعطیل شد/تعطیلی بنادر کیش و آفتاب

بندرعباس - بنادر و دریانوردی باهنر اعلام کرد: تمامی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز تعطیل است.

قدردانی دیده‌بان شفافیت و عدالت از توقف برخی واگذاری‌های غیراصولی

خانه فردوسی پس از هزار سال مرمت می‌شود

یک مسؤل میراث فرهنگی کشور از آغاز طرح جامع مرمت و بهسازی خانه منسوب به حکیم ابوالقاسم فردوسی در روستای پاژ خبر داد.

مرکز بازدید و پاسگاه محیط بانی بندر آستارا افتتاح شد

آستارا - ایرنا - مرکز بازدید کنندگان (اکوپارک) و پاسگاه محیط بانی پناهگاه حیات وحش بخش لوندویل آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان، با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.

خانه تاریخی آخوند ابو دوباره مرمت شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خرم‌آباد از آغاز فاز دوم مرمت و ساماندهی گذر دسترسی به خانه آخوند ابو خبر داد.

10 اثر تاریخی بشرویه در دست مرمت است

بیرجند - ایرنا - مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه گفت: 10 اثر تاریخی در این شهرستان با اعتبار 500 میلیون تومان از محل اعتبارات امسال در دست مرمت است.

لزوم توجه ویژه به مرمت و احیای قنوات باخرز

مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: با توجه به وضعیت اعتبارات، هر ۳۰ سال یکبار می توان قنوات این شهرستان را مرمت و بازسازی کرد.

پرندگان مهاجر در جزیره آشوراده

ایرنا - گلستان - تصاویر حضور پرندگان مهاجر در جزیره آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر واقع در شهرستان بندرترکمن را نشان می دهد، این پرندگان برای سپری کردن ایام سرد سال که به این منطقه مهاجرت می کنند.*11*

کاخ مظفری شمیرانات مرمت شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: مرمت کاخ مظفری مربوط به دوره قاجار با همکاری شورا و شهرداری اوشان، فشم و میگون (قصران) به پایان رسید.