خروج قطر از اوپک سیاسی نبود/ حرف ما به حساب نمی‌آید

وزیر انرژی قطر در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی اظهار کرد که خروج قطر از اوپک یک تصمیم کاملا استراتژیک بود و ربطی به مسائل سیاسی نداشت.مطالب مرتبط

خروج قطر از اوپک سیاسی نبود/ حرف ما به حساب نمی‌آید

وزیر انرژی قطر در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی اظهار کرد که خروج قطر از اوپک یک تصمیم کاملا استراتژیک بود و ربطی به مسائل سیاسی نداشت.

خروج قطر از اوپک به هیچ عنوان سیاسی نیست

وزیر انرژی قطر با تاکید بر این که تصمیم این کشور مبنی بر خروج از اوپک به هیچ عنوان سیاسی نیست، گفت: حضور در اوپک هیچ ارزش افزوده‌ای برای قطر نداشته است.

خروج قطر از اوپک سیاسی است

رویترز با توجه به خروج روز گذشته قطر از عضویت اوپک اعلام کرد: تصمیم قطر یک مسئله سیاسی است.

اکونومیست: پیامدهای سیاسی خروج قطر از اوپک

تهران - ایرنا - اکونومیست در گزارشی نوشت: ابعاد سیاسی خروج قطر از سازمان کشورهای تولیدکننده نفت (اوپک)، شورای همکاری خلیج فارس تمامی این منطقه را به لرزه در خواهد آورد.

اعتراض تلویحی قطر به کنترل بازار نفت توسط عربستان

علی‌رغم اصرار وزیر انرژی قطر مبنی اینکه خروج این کشوراز اوپک تصمیمی سیاسی نیست اما وی در کنفرانس خبری این خروج را تلویحا به دلیل کنترل اوپک توسط یک کشور اعلام کرد.

الجزیره:آیا دیگر اعضای اوپک نیز در فکر خروج از آن خواهند بود

تهران-ایرنا-شبکه خبری الجزیره در مطلبی گزارش داد که تصمیم دوحه که تاحدی رنگ وبوی سیاسی داشت و تحت تاثیر اقدامات یکجانبه عربستان در اوپک و عدم استقلال آن در تامین منافع اعضا، چه بسا باعث خروج سایر اعضای آن نیز شود.

رای الیوم: خروج قطر از اوپک یک تصمیم سیاسی بود

تهران – ایرنا- روزنامه فرامنطقه ای 'رأی الیوم' در گزارشی با اشاره به تصمیم قطر برای خروج از سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک)، این تصمیم را با تنش های میان دوحه و ریاض مرتبط دانست هر چند وزیر انرژی قطر آن را یک تصمیم فنی و راهبردی توصیف کرد.

پیام خروج قطر از اوپک برای بازار نفت

یک تحلیلگر غربی در واکنش به تصمیم ناگهانی قطر برای خروج از اوپک اظهار کرد که آینده اوپک بر پایه‌های لرزانی استوار است.

چرا عضو 57 ساله از اوپک می‌رود؟

رویترز با تحلیل دلایل خروج قطر از اوپک نوشت: تصمیم قطر برای ترک صندلی خود در اوپک نشان می‌دهد که مزایای عضویت در اوپک روشن نیست. با کاهش قیمت انرژی تجدیدپذیر و رشد فوق‌العاده تولید آمریکا، تأثیر اوپک کم می شود.

استقبال امارات از تصمیم قطر برای خروج از اوپک

وزیر امور خارجه امارات گفت: جنبه سیاسی تصمیم قطر برای ترک اوپک به معنای قبول افول نقش و تاثیرگذاری این کشور در سایه انزوای سیاسی آن است.

خروج قطر از اوپک؛ انگیزه ها و اهداف

دوحه – ایرنا – با وجود این که قطر اعلام کرده است خروجش از اوپک اهداف سیاسی ندارد، بسیاری از کارشناسان اعتراض به عملکرد این سازمان، ادامه تنش با سعودی و بعضا همراهی با سیاست های آمریکا علیه اوپک را مهم ترین دلایل این تصمیم عنوان کرده اند.

واکنش بعیدی‌نژاد به خروج آتی قطر از اوپک

سفیر ایران در لندن در واکنش به خبر خروج قطر از اوپک گفت که اقدام خروج تحت تاثیر تحریم‌های همه‌ جانبه عربستان و همسایگان این کشور است که مدت‌هاست اجرا می‌شود.

قطر هنوز نامه‌ای به دبیرخانه اوپک نفرستاده است/خطر اضمحلال اوپک

رییس دفتر مطالعات انرژی وین با بیان اینکه دولت قطر هنوز نامه‌ای رسمی دال بر خروج از اوپک به دبیرخانه این سازمان ارسال نکرده است،گفت:خروج قطر می تواند زمینه ساز اضمحلال اوپک شود.

چرا قطر تصمیم به خروج از اوپک گرفت؟

نماینده ایران در اوپک گفت، تصمیم قطر مبنی بر خروج از اوپک نشان دهنده سرخوردگی تولید کنندگان کوچک از انحصار کمیته نظارت بر تولید به رهبری عربستان و روسیه بر مناسبات بازار نفت است.

کارشناس اقتصادی: خروج قطر از اوپک تاثیر منفی بر منطقه دارد

تهران-ایرنا- یک کارشناس اقتصادی لبنانی درباره تصمیم قطر برای خروج از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: این اقدام دوحه که حامل پیام های سیاسی است، تاثیر منفی بر اقتصاد منطقه بر جا خواهد گذاشت.

خوشحالی اماراتی‌ها از خروج قطر از اوپک

امارات متحده عربی اعلام کرد تصمیم قطر برای خروج از اوپک نشان‌دهنده کاهش نفوذ این کشور است.

بلومبرگ: خروج قطر از اوپک، مقدمه خروج از شورای همکاری است

تهران - ایرنا - خبرگزاری بلومبرگ آمریکا روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که خروج قطر از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، می تواند مقدمه ای برای خروج دوحه از شورای همکاری خلیج فارس باشد.

زنگنه: بررسی دلایل خروج قطر از اوپک ضروری است

تهران- ایرنا- وزیر نفت بررسی دلایل خروج قطر از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را ضروری دانست و گفت: اوپک مشکلات بزرگی از سوی برخی تولیدکنندگان نفتی دارد که قطر جزو آنها نیست.

تصمیم خروج قطر از اوپک سیاسی نیست

واکنش امارات به اقدام قطر برای خروج از اوپک

وزیر خارجه امارات اظهارات تندی را در خصوص خروج قطر از سازمان اوپک مطرح کرد.