برگزاری مجمع دولت‌های عضو دیوان بین‌المللی کیفری در لاهه

هفدهمین مجمع دولتهای عضو دیوان کیفری بین المللی (ICC) روز چهارشنبه ١٤ آذرماه با حضور هیأت‌های نمایندگی کشورهای عضو و ناظر دیوان یاد شده در محل تالار اجلاس های جهانی شهر لاهه هلند آغاز به کار کرد.مطالب مرتبط

رای قضات دیوان لاهه به نفع ایران و رد اعتراض آمریکا

تهران - ایرنا - نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران در دیوان بین المللی دادگستری گفت که دیوان لاهه اعتراض آمریکا به صلاحیت خود برای رسیدگی به دعوی ایران را رد کرد و با این تصمیم این پرونده وارد مراحل رسیدگی ماهیتی می شود که احتمالا بسیار زمانبر خواهد بود.

جلسه دیوان بین‌المللی لاهه برای صدور حکم درباره شکایت ایران از آمریکا آغاز شد

جلسه دیوان بین‌المللی لاهه برای صدور حکم درباره پرونده شکایت ایران از آمریکا به طور رسمی آغاز شد و قاضی اعلام کرد که بر اساس پیمان مودت دو کشور حق شکایت به دادگاه لاهه را دارند.

تاکید دیوان بین‌المللی لاهه بر صلاحیت این نهاد

دیوان بین‌المللی لاهه که عصر امروز برای صدور حکم درباره پرونده شکایت ایران از آمریکا به طور رسمی برگزار شد، بر صلاحیت این نهاد برای بررسی شکایت ایران صحه گذاشت.

توضیحات نماینده ایران در دادگاه شکایت ایران از آمریکا در دیوان لاهه درباره رای امروز دیوان

نماینده جمهوری اسلامی ایران در دادگاه شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص رای امروز دیوان لاهه توضیحاتی ارائه داد.]]>

دیوان لاهه صلاحیت خود را در رسیدگی به پرونده ایران تایید کرد

لندن – ایرنا – دیوان بین المللی دادگستری لاهه روز چهارشنبه با رد بخشی از اعتراض های آمریکا در مورد عدم صلاحیت این نهاد قضایی برای رسیدگی به پرونده شکایت ایران از واشنگتن، اعلام کرد بررسی این پرونده بر اساس بخشی از دعاوی ایران، در صلاحیت این دیوان است.

دیوان لاهه فردا درباره شکایت ایران از آمریکا رأی می‌دهد

دیوان بین‌المللی دادگستری درباره موضوع شکایت ایران از آمریکا اعلام کرد: فردا چهارشنبه ساعت ۳ عصر به وقت لاهه رأی دیوان اعلام می شود.

دیوان لاهه هنوز در مورد شکایت ایران از آمریکا رای خود را اعلام نکرده است

دیوان دادگستری بین‌المللی (لاهه) تاکنون رای خود را درباره شکایت ایران از آمریکا اعلام نکرده است.

دادگاه بین المللی لاهه، ایراد آمریکا به بررسی پرونده ایران را رد کرد

دیوان بین المللی دادگستری لاهه ایراد آمریکا به صلاحیت این دادگاه برای رسیدگی به پرونده ۲ میلیارد دلار دارایی مسدود شده ایران در آمریکا را رد کرد.

مولایی: دیوان لاهه با تایید صلاحیتش می‌خواهد به ماهیت دعوای ایران و آمریکا رسیدگی کند

یک استاد حقوق بین‌الملل با تاکید بر این‌که در پرونده شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه فعلا صلاحیت دیوان برای رسیدگی به این پرونده مورد تایید قرار گرفته است، گفت: این مساله نشان می‌دهد دیوان می‌خواهد به دعوا رسیدگی کند، لذا اگر به ضرر ایران بود از رسید

توضیحات نماینده ایران درباره جلسه دیوان بین المللی دادگستری

نماینده کشورمان در دیوان بین المللی دادگستری جزئیات جلسه دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا را تشریح کرد.

بررسی پرونده توقیف دارایی‌های ایران در صلاحیت دادگاه لاهه است

رئیس دادگاه لاهه تاکید کرده است بر خلاف ادعای آمریکا بررسی پرونده انسداد دارایی‌های ایران در صلاحیت این نهاد کیفری بین‌المللی است.

دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به بازپرداخت 2 میلیارد دلار به ایران کرد

تهران - ایرنا - روزنامه 'تله سور' ونزوئلا روز پنج شنبه گزارش داد که دیوان بین المللی دادگستری لاهه به آمریکا دستور داد که 2 میلیارد دلار از دارایی های توقیف شده ایران را به این کشور بازپرداخت کند.

توضیحات نماینده ایران درباره جزئیات جلسه دادگاه لاهه

نماینده کشورمان در دیوان بین المللی دادگستری، جزئیات جلسه امروز دادگاه لاهه را که در پی شکایت ایران از آمریکا به دلیل توقیف اموال کشورمان توسط آمریکا برگزار شد، تشریح کرد.

آمریکا رای دادگاه لاهه را پیروزی دانست

نیویورک - ایرنا - وزارت خارجه آمریکا رای روز چهارشنبه دیوان بین المللی دادگستری در پرونده شکایت ایران از این کشور را پیروزی ایالات متحده دانست و گفت: ایران نباید به سوء استفاده از این دادگاه بین المللی ادامه دهد.

سفیر ایران در لاهه: حمایت ایران نبود، شاید شاهد سرنوشت دیگری برای بغداد و دمشق بودیم

مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مقامات کشور هلند، سازمان‌های بین‌المللی مستقر در این کشور، سفراء، دیپلمات‌های مقیم و چهره‌های اقتصادی و نخبگان هلندی به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برگزار شد.

دادگاه لاهه رای خود را درباره شکایت ایران از آمریکا اعلام می کند

تهران - ایرنا - قضات دادگاه بین المللی لاهه قرار است فردا (چهارشنبه) رای خود را درباره شکایت ایران از آمریکا اعلام کنند.

برای رسیدگی به دعوای ایران صلاحیت داریم

در جلسه ای که امروز برگزار شد دیوان لاهه اعتراض آمریکا به صلاحیت خود را رد کرد و صلاحیت خود برای رسیدگی به دعوی ایران را پذیرفت

برخی دادگاه های تجدیدنظر 3 سال طول می کشند

تهران- ایرنا- یک قاضی دیوان عالی کشور گفت: دادرسی در دادگاه های کیفری طولانی نیست اما تعداد زیاد پرونده ها سرعت رسیدگی را کم می کند همچنین در دادگاه های تجدیدنظر چون قانون آنان را مکلف کرده که در مواردی دوباره جلسه رسیدگی را تشکیل دهند، گاهی رسیدگی به پرو

ادامه بررسی پرونده جاسوس هندی در دادگاه لاهه

با فرا رسیدن زمان مقرر توسط دادگاه لاهه وکلای هند و پاکستان برای حل منازعه مربوط به دستگیری یک جاسوس هندی دفاعیات خود را از سر گرفتند.

آخرین اخبار و نظرات درباره نشست ورشو/ اجرای اولین روز عفو گسترده و...

فسخ قرارداد واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی پس از بازدید اعضای کمیسیون اصل ۹۰، الحاق زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی ارتش، توجیه پمپئو برای حضور نیافتن وزیران اروپایی در نشست ضد ایرانی ورشو، صدور رای دیوان لاهه درباره پرونده شکایت ایران از آمریکا، صدو