برنامه دولت و مدیریت شهری برای نوسازی بافت فرسوده پایتخت

سفیر بلژیک ضمن بازدید از مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران و آشنایی با سامانه‌های بکار رفته در این مرکز، با استقبال از گسترش همکاری‌های دو جانبه گفت: اتحادیه اروپا و بلژیک در صورت وقوع سوانح طبیعی در ایران برای کمک رسانی و همکاری آمادگی دارد.مطالب مرتبط

تفاهم نامه ۳۶۰۰ میلیاردی با سازمان برنامه برای نوسازی بافت فرسوده

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری از امضای تفاهم نامه با سازمان برنامه وبودجه برای تخصیص ۳۶۰۰میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.

فرسودگی یک پنجم بافت شهری ورامین

شهردار ورامین با اشاره به ضرورت نوسازی بافت های قدیمی شهری اعلام کرد :حدود یک پنجم از محدوده شهر جزو بافت فرسوده است.

بیش از 3 هزار هکتار از مساحت پایتخت بافت فرسوده دارد

شهرری-ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: محدوده‌ بافت فرسوده پایتخت حدود سه هزار و 300 هکتار است که پنج درصد از مساحت شهر تهران را شامل می شود.

40 درصد بافت های فرسوده تهران نوسازی شده است

شهرری- ایرنا- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: از مجموع سه هزار و 268 هکتار بافت فرسوده تهران، تاکنون 40 درصد تخریب و نوسازی شده است.

پیشرفت طرح بازآفرینی شهری کمتر از 10 درصد بوده است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری گفت: طبق برنامه ششم توسعه سالیانه باید 10 درصد از بافت های فرسوده شهری نوسازی شود اما تاکنون عملکرد ما در این حوزه بسیار کمتر از 10 درصد بوده است.

نوسازی 15 پلاک تجمیعی در شرق پایتخت آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران اعلام کرد: عملیات اجرایی نوسازی 15 پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه 13 به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده آغاز شد.

نبود وحدت مدیریت، احیای بافت فرسوده را با مشکل مواجه می کند

قم- ایرنا - شهردار قم گفت: وحدت مدیریت برای احیای بافت های ناکارآمد قم ضروری است و تا این موضوع محقق نشود، احیای این بافت با کندی و سختی جلو می رود.

20 درصد شبکه های آب و فاضلاب تهران فرسوده است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه نوسازی شبکه های آب و فاضلاب پایتخت به سرعت در حال انجام است گفت: 20 درصد این شبکه ها در تهران همچنان فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد.

بافت‌های فرسوده مهم‌ترین دغدغه مدیران شهری

مدیرکل امور شهری استانداری: وجود بافت‌های فرسوده در شهر‌ها را از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران شهری است.

طرح «کلید به کلید» تنها راهکار احیای بافت فرسوده قم است

قم-ایرنا- شهردار قم با اشاره به پیگیری برای اجرای طرح «کلید به کلید» در بافت فرسوده این شهر گفت: در این طرح به جای پرداخت پول برای خرید املاک واقع در این بافت ، خانه هایی ساخته و آنها با خانه های فرسوده معاوضه می شود.

70 درصد اتوبوس‌های شهری فرسوده و نیازمند نوسازی‌ هستند

بنابر اظهارات رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس شهری نزدیک به ۱۶ هزار دستگاه ـ که حدود ۷۰ درصد ناوگان را شامل می‌شود ـ فرسوده و پیر هستند و این میزان فرسودگی برای ناوگان اتوبوسرانی بسیار بالاست و نیازمند نوسازی این ناوگان ه

سالانه ۱۴ هزار هکتار بافت ناکارآمد نوسازی می شود

قزوین- کارشناس مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری ایران گفت: ۱۴۰ هزار هکتار و ۲۷۰۰ محله بافت ناکارآمد شهری در کشور داریم که سالانه باید ۱۰ درصد آن معادل ۱۴ هزار هکتار نوسازی و بازسازی شود.

مشوق‌های بافت‌های فرسوده باید بیشتر شود/ انتخاب 30 شرکت برای پروژه "خط راه آهن تهران – تبریز"

شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید مشکل بافت فرسوده را هر چه زودتر حل کنیم، گفت: برای ساخت و ساز در بافت فرسوده مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است که به نظر می‌رسد باید این مشوق‌ها بیشتر شود.

آغاز عملیات نوسازی ۱۵ پلاک تجمیعی در منطقه ۱۳

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی نوسازی ۱۵ پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه ۱۳ به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده خبر داد.

استارت آپ بافت فرسوده در دانشگاه آزاد شهرری برگزار شد

شهرری- ایرنا- نخستین استارت آپ ویکند (طرح های نوپا) بافت فرسوده شهری با رقابت 120 شرکت کننده از امروز ( اول اسفندماه) به مدت سه روز در دانشگاه آزاد یادگار امام (ره) شهرری برگزار شد.

پرداخت غیرحضوری عوارض شهری در پایتخت میسر شد

تهران- ایرنا- سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اعلام کرد: امکان پرداخت غیرحضوری عوارض نوسازی، کسب، پیشه و بهای خدمات مدیریت در پایتخت فراهم شد.

تملک اماکن تاریخی شهرها از دستور کار وزارت راه و شهرسازی خارج شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، گفت: اولویت جدید وزارت راه و شهرسازی در نوسازی بافت های فرسوده، ساخت واحد مسکونی است و تملک اماکن تاریخی فعلا در دستور کار قرار ندارد.

4 هزار هکتار از بافت‌های مسکونی قم بازآفرینی می‌شود

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: 13 هزار هکتار حجم کل بافت شهری قم است 1600 هکتار از بافت مسکونی قم فرسوده بوده که 4 هزار هکتار آن نیازمند بازآفرینی هستند.

پرداخت غیرحضوری عوارض خدمات شهری در پایتخت میسر شد

تهران- ایرنا- سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اعلام کرد: امکان پرداخت غیرحضوری عوارض نوسازی، کسب، پیشه و بهای خدمات مدیریت در پایتخت فراهم شد.

لایحه مدیریت شهری به وزارت کشور فرستاده شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی کشور: لایحه مدیریت شهری پس از بحث در دولت برای اصلاح به وزارت کشور ارسال شد