مصرف آب شرب در ایران به ازای هر ایرانی چقدر است؟

سرانه مصرف آب شرب در ایران هم اکنون 220 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از کلانشهرهای کشور مانند تهران به بیش از 300 لیتر در شبانه روز می رسد.مطالب مرتبط

نسخه خارجی بحران آب؛ آب‌بها به ازای تولید محصول از یک مترمکعب آب دریافت شود

یک کارشناس باتجربه ایتالیایی گفت: اگر آب بهای به ازای تولید محصول از یک متر مکعب آب دریافت شود کشاورزان آب کمتری مصرف خواهند کرد.

جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد.

ایرانی‌ها بیشتر از کشورهای پیشرفته مالیات بر مصرف می‌پردازند

آمارها نشان می‌دهد که ایرانی‌ها بالاتر از کشورهای پیشرفته برای مصرف خود مالیات می‌پردازند. جالب آنکه در ایران بیشتر از این کشورها مالیات بر سود شرکت‌ها اخذ می‌شود.

سرانه مصرف آب ایران ۷۰ لیتر بالاتر از استانداردهای جهانی/بیشترین مصرف به حمام و شستشو اختصاص دارد

میانگین سرانه مصرف آب شرب در ایران در حالی حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با سرانه مصرف آب در جهان حدود ۷۰ تا ۸۰ لیتر بیشتر است.

اینفوگرافی / ایرانی‌ها چقدر موافق آزادی رسانه‌ها هستند؟

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به تازگی بخش‌هایی از نتایج طرح ملی سنجش فرهنگ سیاسی مردم ایران را منتشر کرده است. نتایج این پیمایش ملی نشان می‌دهد مردم ایران تمایل به آزادی رسانه‌ها دارند. نتایجی که در این اینفوگرافی منتشر شده، برگرفته از پیمایشی م

واقعیت‌های عجیب آماری درباره مصرف انرژی

ما ایرانی‌ها معادل یک میلیارد بشکه نفت خام در حوزه خانگی، صنعت و حمل و نقل انرژی مصرف می‌کنیم.

بخاری های سنتی برابر با سه فاز پارس جنوبی انرژی مصرف می‌کنند!

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با انتقاد از وضعیت مصرف سوخت در ایران، گفت: هر بخاری سنتی، ١١.٥ مترمکعب در روز انرژی مصرف می‌کند و با توجه به وجود حدود ٢٠ میلیون بخاری در ایران، اگر این عدد را در ١١٠ روز زمستان ضرب کنیم، معادل سه فاز پارس جنوبی می‌شود.

عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

معاون وزیر امور خارجه ایران طی پیامی در توئیتر درباره سومین سالگرد اجرای توافق برجام نوشت که توافق هسته ای نشان داد که آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است.

غریب آبادی: ایران حداکثر خویشتن‌داری را نشان داده است

نماینده ایران در آژانس بین آلمللی انرژی اتمی گفت: نتایج عملی به موقع و محتوایی از اجرایی برجام، حداقل چیزی است که ایران در ازای عملکرد خود انتظار دارد.

وضعیت خوراک و پوشاک ایرانی‌ها در سال ۹۶

مرکز آمار ایران در گزارشی، وضعیت مصرف برخی از اقلام خوراکی و طرح فرهنگ رفتاری خانوار را در سال ۹۶، مورد بررسی قرار داده است.

سرانه مصرف مرغ در ایران از متوسط جهانی بیشتر شد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سرانه مصرف مرغ در کشور رکورد زده است گفت: سرانه مصرف مرغ در کشور به 29 کیلوگرم در سال رسید و در بخش تخم مرغ نیز دارای سرانه 11 کیلوگرمی هستیم.

هوایی پاک‌تر با جایگزینی CNG به جای بنزین و گازوئیل

مصرف بنزین بیش از 80 میلیون لیتر در روز، مصرف گازوئیل در بخش حمل‌و نقل حدود 60 میلیون‌لیتر در روز و مصرف CNG تنها معادل مصرف 20 میلیون لیتر در روز است. می‌توان با جایگزینی بیشتر سوخت CNG در سبد مصرف سوخت خودروها، هوایی پاک‌تر برای ایران رقم زد.

نتایج عملی و معنادار ضامن پایبندی ایران به برجام است

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: نتایج معنادار و عملی، حداقل چیزی است که ایران در ازای عمل به برجام انتظار دارد، در غیر این صورت مبنای اساسی رضایت ایران برای عمل به توافق، به‌طور جدی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

سرانه مصرف روزانه آب در ایران 200 لیتر و در جهان 130 لیتر است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران گفت: سرانه مصرف روزانه در جهان به طور استاندارد برای هر نفر 130 لیتر است که این رقم در کشور ما 200 لیتر است. که این مهم مستلزم فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و همچنین بازچرخانی آب است.

حق مسکن کارگران در سال 98 چقدر می‌شود؟

در شرایطی که مطابق آمارها هزینه های مسکن حدود 50 تا 60 درصد افزایش یافته است، میزان حق مسکن کارگران در شورای عالی کار چقدر باید افزایش یابد تا بتواند کمک حال آنها باشد.

پیشنهاد اختصاص ماهانه ٢۴ لیتر بنزین به هر ایرانی در سال ٩٨

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ از پیشنهاد خود برای اختصاص ماهانه ٢۴ لیتر بنزین به هر ایرانی دارای کد ملی در سال آینده خبر داد و گفت که براساس این طرح افراد در صورت عدم مصرف سهمیه سوخت، می‌توانند اعتبار خود را به دیگران واگذار کنند.

هزینه‌ سفر هوایی از شهرهای ایران به پایتخت چقدر است؟

شهر تهران، با بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر، پایتخت ایران بوده و مرکز استان تهران است.

هدف گذاری دولت برای کاهش مصرف گوشت قرمز محقق نشد

رئیس ­­اتحادیه دامداران ایران : افزایش تولید و سرانه مصرف گوشت سفید در کشور با هدف کاهش تقاضا برای مصرف گوشت قرمز هدفگذاری دولت در سال‌های گذشته بود که محقق نشده است.

به ازای هر اصفهانی 6 دهم جلد کتاب در استان موجود است

اصفهان - ایرنا - سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان گفت: اکنون به ازای هر نفر در این استان 6 دهم جلد کتاب در کتابخانه های عمومی موجود است.

شاه چقدر از ایران برد؟

نزدیک‌ترین صفت به اموال و دارایی‌های محمدرضا پهلوی، «افسانه‌ای» است. چرا؟ چون در واقع هیچکس به غیر از احتمالا خودش نمی‌داند که وقتی آخرین شاه ایران در چنین روزی از کشور رفت، چه میزان دارایی را با خودش از این خاک خارج کرد.