ائتلاف 4 حزب برای حمایت از بوتفلیقه در انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر

چهار حزب سیاسی در الجزایر برای حمایت از نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهور کنونی این کشور در انتخابات آینده، تشکیل ائتلاف دادند.مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر 29 فروردین برگزار می شود

الجزیره-ایرنا- نهاد ریاست جمهوری الجزایر امروز جمعه اعلام کرد «عبدالعزیز بوتفلیقه » از کمیته برگزاری انتخابات خواسته است مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در تاریخ 18 آوریل ( 29 فروردین) فراهم کند.

ثبت نام ۱۱ نامزد در انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر

روند ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در الجزائر آغاز شده و تاکنون ۱۱ تن ثبت‌نام کرده‌اند اما عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزائر که طی چهار دوره متوالی ریاست جمهوری این کشور را بر عهده دارد هنوز درباره کاندیداتوری و عدم کاندیداتوری خود در این د

یک ژنرال بازنشسته، نخستین نامزد رسمی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

الجزیره-ایرنا- سرلشکر بازنشسته «علی غدیری » روز شنبه و یک روز پس از بیانیه ریاست جمهوری الجزایر مبنی بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 29 فروردین آینده، بصورت رسمی نامزدی خود را در این انتخابات اعلام کرد.

ورود بزرگ‌ترین جریان اسلامی در الجزایر به کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری

حزب «حرکة مجتمع السلم» که بزرگ‌ترین حزب اسلامی در الجزایر محسوب می‌شود آمادگی خود را برای ورود در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری این کشور، که 18 آوریل برگزار خواهد شد، اعلام کرد.

انتخابات ریاست جمهوری الجزائر ۱۸ آوریل برگزار می‌شود

رئیس جمهوری الجزایر امروز (جمعه) با امضای فرمان ریاست جمهوری، هجدهم آوریل ۲۰۱۹ را به عنوان زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر

رئیس‌جمهوری الجزایر با صدور فرمانی، 18 آوریل 2019 را زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور اعلام کرد.

احتمال حمایت دوستم از غنی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

نشریه آمریکایی گزارش داد اگرچه «دوستم» در ترکیب تیم انتخاباتی «غنی» برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان قرار ندارد اما ژنرال احتمالا در پشت صحنه از اشرف غنی حمایت خواهد کرد.

عبدالله عبدالله برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرد

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان امروز (یکشنبه) با حضور در کمیسیون انتخابات افغانستان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ثبت نام کرد. امروز آخرین مهلت برای ثبت نام برای نامزدی ریاست جمهوری افغانستان است.

گلبدین حکمتیار وارد انتخابات ریاست‌جمهوری شد

رهبر حزب اسلامی افغانستان امروز (شنبه) وارد عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شد؛ اقدامی که چالشی جدید برای محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری فعلی افغانستان محسوب می‌شود.

حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود

میر سلیم با حضور در برنامه "دست خط " با بیان اینکه حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود؛ تصمیم حزب مؤتلفه بود،عنوان کرد که نامزدی جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ظاهرسازی بود؛ شورای نگهبان باید بیشتر دقت می‌کرد.

اشرف غنی هم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

رئیس جهور فعلی افغانستان امروز (یکشنبه) برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال آینده، ثبت نام کرد.

بازی بازگشت؛ رقابت دوباره غنی و عبدالله در انتخابات افغانستان

پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری افغانستان در سال 2014 رهبران حکومت وحدت ملی بار دیگر برای کسب مقام ریاست جمهوری مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

آشنایی با نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان

روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ افغانستان روز گذشته با ثبت نام ۱۷ نفر به عنوان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، به پایان رسید.

حضورم در انتخابات تصمیم حزب موتلفه بود/ نامزدی جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ظاهرسازی بود

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با حضور در برنامه "دست خط " با بیان اینکه حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود بلکه تصمیم حزب مؤتلفه بود، تاکید کرد که نامزدی جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ظاهرسازی بود؛ شورای نگهبان باید بیشتر دقت می‌کرد.]]>

الغنوشی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شود

الجزیره-ایرنا- «راشد الغنوشی » رئیس جنبش النهضه تونس که حزبش دارای بیشترین کرسی ها در مجلس نمایندگان این کشور است، روز شنبه اعلام کرد شخصا تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

شمار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با ثبت نام «حکمتیار» و «مسعود» به 11 نفر رسید

در حالی که تنها یک روز به پایان مهلت ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است با ثبت نام «گلبدین حکمتیار» و «احمد ولی مسعود» شمار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور به 11 نفر افزایش یافت.

«گلبدین حکمتیار» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان شد

رهبر حزب اسلامی افغانستان خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که بناست در تاریخ ۲۰ جولای برگزار شود، نامزد کرد. ]]>

افشاگری پژوهشگر آمریکایی از تقلب اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان یک پژوهشگر ارشد آمریکایی درباره مهندسی انتخابات 2014 ریاست جمهوری افغانستان توسط اشرف غنی افشاگری کرده است.

اشرف غنی با چه ترکیبی به انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان می‌رود؟

منابع خبری اعلام کردند که اشرف غنی کرسی ریاست اجرایی دولت را از ترکیب تیم انتخاباتی خود حذف کرده و تنها با دو معاون به انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان می‌رود.

اشرف غنی خواستار تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد

منابع خبری اعلام کردند که اشرف غنی در تعیین معاون اول خود برای انتخابات به مشکل خورده و به همین دلیل خواستار تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شده است.