تولید جدید لوله‌های upvc با ساختار نانو در شیراز

نسل جدید لوله‌های upvcبا ساختار نانو در شیراز ساخته شده است. با تلاش تیم تحقیقات شرکت پایدار پلیمر در مدت دو سال با افزودن مواد نانو به ۸ ماده شیمیایی، لوله‌های جدید upvc را برای اولین بار در خاورمیانه ساخته اند.مطالب مرتبط

تولید رنگ‌ با گرمای لیزر

پژوهشگران دانمارکی، نوعی روش جدید مبتنی بر لیزر برای تولید رنگ ارائه داده‌اند که امکان چاپ در مقیاس نانو را فراهم می‌کند.

دست یابی محققان دانشگاه شیراز به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

محققان دانشگاه شیراز به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی دست یافتند. با این نانو ذرات می‌توان میعانات کدر گازی را شفاف و کیفیت آن را ارتقا داد.

تولید نخستین تایرهای نانو در کارخانه کویر تایر بیرجند

برای نخستین بار در کشور محصول نانویی جدید در کارخانه کویر تایر بیرجند تولید شد. کاهش مصرف سوخت ، افزایش عمر لاستیک و کاهش آلودگی محیط زیست ، از مهمترین ویژگی تایرهای جدید است که حاصل نوآوری یکی از شرکتهای دانش بنیان استان می باشد.

آغازی دوباره برای  تولید واشتغال

 با همت وپشتکار جوانان، کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن دره شهر بعد از 2سال وقفه به چرخه تولید بازگشت.

۱۰۰ نفر اول مسابقه ملی فناوری نانو به نانواستارتاپ راه می‌یابند

نهممین دوره مسابقات ملی فناوری نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو با هدف گسترش آموزش این فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

انتقاد سالاری به عدم بررسی کارشناسی ایجاد ۱۳ ساختار جدید در برنامه سوم شهر تهران

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به اضافه شدن ۱۳ ساختار سازمانی جدید به شهرداری تهران در قالب برنامه سوم توسعه انتقاد کرد.

مصرف گل حتی برای یک بار ساختار مغز را تغییر می‌دهد

مطالعه جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت(Vermont ) نشان داد که حتی یک بار استعمال ماده گل توسط نوجوانان تاثیرات شناختی مخربی روی ساختار مغز آنها می‌گذارد.

دستیابی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

محققان دانشگاه شیراز موفق به دستیابی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی شدند

دستیابی محققان شیرازی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

محققان دانشگاه شیراز موفق به دستیابی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی شدند .

ساختار جدید نمایشگاه کتاب به تصویب رسید

دبیر و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در جلسه سوم شورا ساختار جدید نمایشگاه به تصویب رسید و مقرر شد شیوه واگذاری و تفکیک وظایف بخش حاکمیتی و صنف در جلسه آتی مورد بررسی قرار گیرد.

انتقاد سالاری به ایجاد 13 ساختار جدید در برنامه سوم توسعه شهرداری تهران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به ایجاد 13 ساختار جدید در شهرداری تهران که در برنامه پنج ساله سوم به آن اشاره شده است، انتقاد کرد.

انفجار خط لوله مکزیک جان 21 نفر را گرفت

با انفجار یک خط لوله در مرکز مکزیک، حداقل 21 نفر کشته و 71 تن زخمی شدند. این انفجار در حالی رخ داد که برخی در حال دزدی سوخت از این خط لوله بودند.

تولید داروهای ضدسرطان در گیلان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: استان گیلان که تا پیش از انقلاب از داشتن کارخانه داروسازی محروم بود امروز داروهای خوراکی و تزریقی ضد سرطان با استفاده از فناوری نانو تولید می‌کند.

سه دانشگاه میزبان رویدادهای کارآفرینی نانو می‌شوند

در ماه‌های بهمن و اسفند از سوی ستاد توسعه فناوری نانو سه رویداد کارنو در تهران، کرمان و کرج با رویکرد تغییر نگرش نسبت به فضای کسب‌وکار برگزار می‌شود.

ساختار شورای عالی صلح افغانستان تغییر خواهد کرد

معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد، ساختار این شورا برای همخوانی با شرایط جدید در روند صلح این کشور تغییر می‌کند.

فارس من| ساختار ادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان سمنان جدید می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی درباره ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی گفت: ساختار ادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان سمنان جدید می‌شود.

چک های میلیاردی انتقال امتیاز تیم برق جدید شیراز برگشت خورد

شیراز-ایرنا- مالک سابق باشگاه فوتبال برق جدید شیراز با اشاره به قرارداد انتقال امتیاز این تیم به باشگاه قشقایی گفت: به تعهدات خود در قرارداد عمل نکردند و هشت فقره چک صادر شده به همین منظور به مبلغ یک میلیارد و 810 میلیون تومان برگشت خورده است.

امکانات نانو در علوم پزشکی خراسان شمالی به خوبی فراهم شده است

عضو هیات بورد تخصصی نانو فناوری پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امکانات نانو در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به خوبی فراهم شده و این حوزه می‌تواند یکی از مراکز سرآمد کشور در آینده شود و تیم تحقیقاتی قوی ایجاد کند.

شمار قربانیان انفجار خط لوله انتقال سوخت در مکزیک به 73 نفر رسید

در دزدی ناکام از یک خط لوله انتقال سوخت در مکزیک که پس از شکسته شدن لوله به انفجار منجر شد تا کنون 73 نفر کشته شده و چند ده نفر زخمی شدند.

تصویب ساختار نمایشگاه کتاب ۳۲

دبیر و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در جلسه سوم شورا ساختار جدید نمایشگاه به تصویب رسید و مقرر شد شیوه واگذاری و تفکیک وظایف بخش حاکمیتی و صنف در جلسه آتی مورد بررسی قرار گیرد.