اعتراض ایران به اقدامات آمریکا در نقض معاهدات دریانوردی
مطالب مرتبط

شکایت ایران از آمریکا در سازمان بین المللی دریانوردی

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی از شکایت ایران و ثبت سند مغایرت تحریم‌های یکجانبه آمریکا با قوانین و مقررات بین المللی دریایی در سازمان بین المللی دریانوردی و انتشار بیانیه اعتراضی در این مورد خبر داد.

شکایت ایران از آمریکا هفته آینده به IMO تقدیم می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شکایت ایران از اعمال محدودیت ها و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه حمل و نقل دریایی، هفته آینده تقدیم سازمان بین المللی دریانوردی در لندن می‌شود.

صدر: اقدامات آمریکا علیه ایران برای حفظ اسرائیل است

تهران - ایرنا – مشاور وزیر امور خارجه گفت: برای ایالات متحده بحث امنیت رژیم صهیونیستی بسیار جدی است و تمامی اقدامات آمریکا بر علیه ایران، به منظور حفظ این رژیم صورت می گیرد.

شکایت ایران از آمریکا؛ این بار در لندن

چند روز پس از آغاز دور نهایی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داده که نماینده کشورمان در IMO (سازمان بین‌المللی دریانوردی) رسما شکایتی علیه این تصمیم یکجانبه ارائه خواهد کرد.

معرفی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر

با حکم معاون وزیر راه ‌و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نورالله اسعدی به عنوان مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر منصوب شد.

احتمال اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا علیه سوییفت به دلیل قطع دسترسی ایران

سوئیفت با تن دادن به دستور آمریکا برای قطع دسترسی ایران با خطر اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا که توافق هسته‌ای با ایران را همچنان به رسمیت می‌شناسد، مواجه است.]]>

نانواکناری: آمریکا پشت پرده اقدامات عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران است

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که پشت پرده اقدامات عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران،‌ آمریکاست؛ کما اینکه اتحاد نامیمون بین آمریکا، ‌صهیونیست‌ها و عربستان نیز وجود دارد.

آژانس در مقابل اقدامات ضدبرجامی آمریکا

تهران - ایرنا - سیزدهمین گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی برپایبندی ایران بر تعهدات برجامی نشان داد که فضای بین المللی اکنون با قدرت بیشتری قادر است تا در برابر اقدامات ضدبرجامی آمریکا بایستد و آژانس می تواند نهاد سازمان دهنده چنین روندی باشد.

هوشمندسازی ماموریت جدید حوزه بنادر و دریانوردی

تهران– ایرنا- مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سازمان هوشمندسازی را در تمام مرزهای تحت پوشش ماموریتی خود مدنظر قرار داده است، از راه اندازی 'مرکز هوشمندسازی' سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان امسال خبر داد.

حسن‌بیگی: سازمان ملل با زیاده‌خواهی‌های آمریکا برخورد کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «مقامات آمریکایی به دنبال عملیات روانی علیه ملت ایران هستند»، گفت: تحریم‌های اخیر خیانت و اقدامی ضد حقوق بشری به شمار می‌آید که آمریکایی‌ها برای اجرای آن حتی معاهدات بین‌المللی را

بنادر و دریانوردی طلایه دار تجارت بین المللی کشور است

بندرعباس - ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنادر و دریانوردی گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور که به دنبال اعمال تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا علیه کشور ایجاد شده، این سازمان به عنوان طلایه دار تجارت بین المللی کشور راهکارهای گوناگونی برای

بنادر و دریانوردی طلایه دار تجارت بین المللی کشور است

بندرعباس - ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنادر و دریانوردی گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور که به دنبال اعمال تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا علیه کشور ایجاد شده، این سازمان به عنوان طلایه دار تجارت بین المللی کشور راهکارهای گوناگونی برای

تناقضات دولتمردان آمریکا درباره ایران

تهران-ایرنا- همزمان با تشدید اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران تناقض گویی دولتمردان این کشور در این باره افزایش یافته است با این حال عصبانیت آنها ناشی از عدم همراهی جامعه جهانی با سیاست های ترامپ باعث شده بدون پرده پوشی آمال و آرزوهای خود درباره ایران را ب

اعتراض سوریه به سازمان ملل بر سر حمله هوایی ائتلاف آمریکا به هجین

رسانه های سوری گفتند دولت سوریه درباره یک حمله هوایی ائتلاف با هدایت آمریکا که موجب کشته شدن 26 غیرنظامی در منطقه دیرالزور شد به سازمان ملل اعتراض کرد.

تحریم های آمریکا علیه ملت ایران مشروعیت ندارند

دهلی نو - ایرنا - سفیر سابق هند در عربستان درباره دور جدید تحریم های آمریکا علیه ملت ایران تاکید کرد که این گونه اقدامات واشنگتن علیه ملت ایران فاقد هرگونه مشروعیت بین المللی بوده و از هیچگونه حمایت جهانی برخوردار نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: ایران می‌تواند اقدامات خصمانه آمریکا ‌در اعمال تحریم‌ها را در دادگاه لاهه پیگیری کند‌‌

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران می‌تواند اقدامات خصمانه آمریکا ‌در اعمال تحریم‌ها را در دادگاه لاهه پیگیری کند‌‌.

جان کری: برای کشورم که وجهه مضحکی پیدا کرده متاسفم

وزیر پیشین خارجه آمریکا ضمن انتقاد از اقدامات رئیس‌جمهور این کشور گفت توافق هسته‌ای با ایران به رغم خروج آمریکا هم‌چنان وجود دارد.

بازی دو سر بُرد ایران در لاهه

شیراز- ایرنا- وضعیت پرونده ایران در دیوان بین المللی دادگستری (مستقر در لاهه) و خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام، پایبندی این کشور به معاهدات و مناسبات بین المللی را متزلزل کرده است تا جایی که صاحبنظران معتقدند حتی اگر ایران نتواند در این دعوی حقوقی موف

تهران خواستار مقابله جامعه جهانی با سیاست های متکبرانه آمریکا شد

نماینده دائم ایران سیاست های یکجانبه و اقدامات غیرقانونی آمریکا را مغایر حاکمیت قانون، اصول حاکم بر منشور سازمان ملل و چندجانبه گرایی دانست.

اتحادیه‌اروپا، آمریکا را به فهرستی از اقدامات متقابل تهدید کرد

اتحادیه‌اروپا اعلام کرد که تعرفه‌گذاری آمریکا بر خودروهای تولید این اتحادیه را با فهرستی از اقدامات متقابل پاسخ می دهد.