تاریخ و تمدن ایران نمود دارد

سفیر اوکراین درباره تصورش از ایران قبل از امدن به کشورمان گفت: اولین باری که من به تهران آمدم متوجه شدم که گوگل بعضی اوقات اشتباه می کند و آن اطلاعاتی که خوانده بودم، واقعی نبود. چون مردم و کشور دیگری دیدم و متوجه شدم بعضی رسانه ها دیدگاهشان واقعی نبود.مطالب مرتبط

تاریخ و تمدن ایران نمود دارد

سفیر اوکراین درباره تصورش از ایران قبل از امدن به کشورمان گفت: اولین باری که من به تهران آمدم متوجه شدم که گوگل بعضی اوقات اشتباه می کند و آن اطلاعاتی که خوانده بودم، واقعی نبود. چون مردم و کشور دیگری دیدم و متوجه شدم بعضی رسانه ها دیدگاهشان واقعی نبود.

موزه شهر قزوین، تماشاخانه تاریخ و تمدن کهن ایران زمین

قزوین - ایرنا - موزه 'شهر' قزوین با برخورداری از اشیایی با قدمت بیش از 8 هزار سال گنجینه ای از آثار و اشیای نفیس تاریخی است که معرف بخشی از تاریخ و تمدن کهن ایران زمین به شمار می روند.

فلسفه محور تعادل جهانی است/ راهگشای بشر برای رسیدن به دانش و تمدن

کسانی که تاریخ دانش و تمدن بشر را مطالعه کنند، به سادگی متوجه می شوند که فلسفه راهگشای بشر برای رسیدن به دانش و تمدن بوده است.

فشارهای تحریم علیه ایران بیشتر جنبه ذهنی دارد تا نمود بیرونی

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه فشارهای تحریم علیه ایران بیشتر جنبه ذهنی دارد تا نمود بیرونی، گفت: از نظر روان‌شناس‌ها، تحریم و هر تهدید دیگری یک ماشه است؛ یک ماشه‌ای که شلیک می‌شود، ولی خود تحریم و تهدید، دورنی است.

ایران قطب بزرگ تمدن اسلامی است

قم - مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه ایران قطب بزرگ تمدن اسلامی است، گفت:فرهنگ اسلام ناب محمدی پرچمدار نجات بشریت است و این پرچم به دست بقیه الله الاعظم روزی بر جهان غلبه می کند.

استاندار فارس: تمدن ایران با صلح درآمیخته است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با بیان این که تمدن ایران با صلح درآمیخته است، گفت: ما ایرانی و از دیار کوروش کبیری هستیم که 2500 سال قبل در جهانی پر از خشونت یک امپراتوری بر مبنای صلح و عشق بنا کرد.

زمان تشکیل اتحادیه ایرانشهری فرارسیده است

ناصر تکمیل همایون با اعتقاد بر اینکه‌"ایران بیش از آن که یک ذخیره فرهنگی باشد، یک کمپلکس تمدن فرهنگی‌ست. همه این خرده فرهنگ‌ها، بیانگر این روح هگلی در تمدن ایرانی‌ست، می‌گوید: تمامی سرزمین‌های از دست رفته، امروزه به واحد سیاسی مستقل بدل شده‌اند و به هویت‌

ذبیح‌الله پورشیب: از کسب مدال برنز هم خوشحالم، هم ناراحت/ هروی لیاقت عنوان پرافتخارترین مربی تاریخ کاراته ایران را دارد

ذبیح‌الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: عملکرد تیم ملی نشان می‌دهد که هروی لیاقت این را دارد تا بهترین و پرافتخارترین مربی تاریخ ایران لقب بگیرد.

توسعه ­وقف به تقویت مبانی مالی و اقتصادی نیاز دارد

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات وقف دانشگاه شهید بهشتی : وقف یکی از دیرپاترین و ماندگارترین سنت ها ی تاریخی بوده که همواره در فرهنگ و تمدن ایران – اسلامی حضور جدی داشته است.

همدان میزبان بزرگترین رویداد گردشگری جهان در سال 2018

همدان- ایرنا- همدان میزبان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) یعنی بزرگترین رویداد گردشگری جهان در سال 2018 میلادی است تا به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران پرچمدار گردشگری ایران در دنیا باشد.

آمریکا در برابر قدرت تمدن اسلامی ایران شکست خواهد خورد

قزوین- مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: آمریکا با ترامپ در حال افول است و در برابر قدرت تمدن اسلامی ایران شکست خواهد خورد.

تمجید جهانگیری از تماشاگران و ورزشکاران بازی پرسپولیس کاشیما/تمدن ایرانی به نمایش گذاشته شد

معاون اول رئیس جمهور گفت: رئیس فیفا می‌گفت «چنین جمعیتی را در کشورهای دیگر کمتر دیده ام» و خوشبختانه تماشاگران و هواداران ایران نمایشی از فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی ارائه دادند و کوچکترین حرکت ناشایست و ناپسندی از سوی تماشاگران انجام نشد.

دوران حکومت امام رضا(ع)؛عصر طلایی تمدن اسلامی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با بیان اینکه دوران حکومت امام رضا(ع)؛عصر طلایی تمدن اسلامی بوده است، یادآور شد: در این دوران با نگرش ، بینش و دانش امام هشتم تمام انحرافات جامعه ایران جای خود را به یک بلوغ فرهنگی داد.

هجدهمین چاپ «تاریخ اساطیری ایران» روانه کتابفروشی‌ها شد

انتشارات سمت هجدهمین چاپ کتاب «تاریخ اساطیری ایران» نوشته دکتر ژاله آموزگار را منتشر کرد.

افتخار ایرانی‌ها به تاریخ و مهمان‌نوازی‌شان شگفت‌زده‌ام کرد

استاد دانشگاه وست چستر ایالات متحده آمریکا گفت: مهمان‌نوازی مردم ایران و افتخاری که به تاریخ کهن خود می‌کنند خصیصه برجسته و جالب‌ توجه ایران برای گردشگران خارجی است.

«فرهنگ و هنر» گوهر تمدن ایرانی است و انزوا نمی‌شناسد

وزیرفرهنگ ارشاد اسلامی در پیامی به سی‌وپنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نوشت: سیاستمداران آمریکایی می‌کوشند روابط ما و جهان را گسسته سازند اما باید بدانند که گوهر تمدن ایرانی، فرهنگ و هنر است و این جانمایه، مرز و انزوا نمی‌شناسد.

فرهنگ و تمدن ایرانی مرز و انزوا نمی شناسد

تهران-ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران پیام داد: «سیاستمداران آمریکایی، باید بدانند که گوهر تمدن ایرانی، فرهنگ و هنر است و این جانمایه، مرز و انزوا نمی‌شناسد».

نمایشگاه تاریخ کتابداری در ایران در دانشگاه تهران

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران به مناسبت هفته کتاب نمایشگاهی با عنوان تاریخ کتابداری در ایران برگزار می‌کند.

فعالیت‌ های فرهنگی کانون پرورش فکری، نمود بیشتری یابد

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری یزد با تاکید بر لزوم نقش‌ آفرینی بیشتر فعالیت ‌های کانون در زمینه باورهای اجتماعی و خلأهای فرهنگی گفت: فعالیت‌ های کانون پرورش فکری در زمینه فرهنگی باید نمود بیشتری در جامعه داشته باشد.

حداد عادل: بدون کتابخانه نمی‌توانیم به اهداف آموزشی خود برسیم

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی روز کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابداران کشورگفت: بدون کتابخانه نمی‌توانیم به اهداف آموزشی خود برسیم. کشور ما این افتخار را دارد که به یک تمدن همراه با کتاب تعلق دارد.