تاریخ و تمدن ایران نمود دارد

سفیر اوکراین درباره تصورش از ایران قبل از امدن به کشورمان گفت: اولین باری که من به تهران آمدم متوجه شدم که گوگل بعضی اوقات اشتباه می کند و آن اطلاعاتی که خوانده بودم، واقعی نبود. چون مردم و کشور دیگری دیدم و متوجه شدم بعضی رسانه ها دیدگاهشان واقعی نبود.مطالب مرتبط

تمدن کهن ایران؛ خالق جشنواره نوروزی

تهران- ایرنا- «حسینعلی قبادی» رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، نوروز را یک مقوله مهم و اثرگذار در دل تاریخ، پیشا تاریخی و اسطوره ای دانست و گفت: نوروز یک معنا و پیام دارد و آن اینکه تنها تمدن های بزرگ با اندیشه های سترگ و ظرفیت‌های ویژه می توان

مراغه دروازه تمدن و خط خوانای تاریخ

مراغه - ایرنا - مراغه با برخورداری از صدها جاذبه تاریخی، طبیعی و گردشگری مقصدی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی بوده و نام این شهر با تمدن و تاریخ عجین شده است.

آثار تاریخ و تمدن را در چهارشنبه سوری تخریب نکنیم

عضو هیئت‌مدیره انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد گفت: چهارشنبه‌سوری جشن ملی ایرانیان است و نباید به بهانه برگزاری این آیین، آثار تاریخ و تمدن را تخریب کنیم.

تنوع جامعه، تاریخ و جغرافیای ایرانی؛ نرم‌افزار ساختن تمدن ایرانی

ایران در تنوع برآمده از سه هویت ملی، دینی و مدرن و با هویت‌های متکثر پیوندیافته با هویت ملی، سرمایه تمدنی عظیمی دارد و هرگونه تلاش برای نادیده گرفتن یکی از اینها خسارات جبران ناپذیری دارد.

بهار 98|راسته بازارهای قدیمی همدان؛ قلب تپنده پایتخت تاریخ و تمدن+ تصاویر

بازار سنتی همدان، قلب تپنده پایتخت تاریخ و تمدن است که علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری استان همدان، راسته بازارهای همدان نیز می‌تواند عاملی مهم در جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

سرخس، دروازه فرهنگ و تمدن

سرپرست فرمانداری سرخس گفت: این شهرستان به لحاظ جغرافیایی جایگاه مهمی دارد و فرهنگ و تمدن ایران باستان را به شرق و غرب انتقال می‌دهد.

موزه ها، آیینه‌ای در برابر "تاریخ و تمدن"

اشیای تاریخی به یادگار مانده از نیاکان و گذشتگان که امروز در موزه‌ها نگهداری می‌شود گواه تاریخی بلند از تمدن چند هزار ساله قزوین است.

طارم، سرزمینی که تاریخ را با طبیعت پیوند زده است

زنجان - ایرنا - شهرستان طارم، باغشهر زیتون ایران و سرزمین چهار فصل با زیبایی‌های ناشناخته اش پیوند ناگسستنی از تاریخ و تمدن باشکوه را با طبیعت بکر و خوش آب و هوا برای گردشگران ایجاد کرده است تا مقصد مناسبی برای مسافران نوروزی مورد توجه قرار گیرد.

موزه هگمتانه در نوروز 98 چگونه است؟+تصاویر

سرزمین تاریخ و تمدن ایران زمین به عنوان اولین پایتخت ایران با بیش از 3 هزار سال قدمت و پیشینه و بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و جاذبه‌های گردشگری، همواره مورد توجه گردشگران بوده و هست

بازار کرمان میزبان گردشگران نوروزی

استان کرمان جاذبه های گردشگری وطبیعی فراوانی دارد و بازار تاریخی کرمان قلب تاریخ ، تمدن و اقتصاد جنوب شرق کشور محسوب می شود.

"تخت سلیمان" تکاب مجموعه‌ای پررمز و راز

تخت سلیمان و مجموعه آثار باستانی آن یکی از مهمترین و مشهورترین مراکز تاریخ و تمدن کشور ایران است.

دیار مادها مقصد گردشگران نوروزی از سراسر کشور

پایتخت تاریخ و تمدن ایران این روزها میزبان گردشگران بسیاری از سراسر کشوره .

بهار 98|سفر به مهد تاریخ و طبیعت؛ بکرترین جاذبه‌های گردشگری را در خرم‌آباد ببینید+ تصاویر

خرم‌آباد مرکز استان لرستان به دلیل دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار به شهر تاریخ، تمدن و طبیعت معروف است.

نمایشگاه تاریخ و طبیعت ایران در مکزیکوسیتی دایر شد

تهران - ایرنا - نمایشگاهی با عنوان «نگاهی بر آثار تاریخی و طبیعت ایران» با حضور مقامات محلی، سفرا و دیپلمات های خارجی، اصحاب فرهنگ و رسانه، جمعی از ایرانیان مقیم مکزیکوسیتی و دوستداران فرهنگ و تمدن ایران در مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک دایر شد.

مناسبات ایران و لبنان، روابطی فراتر از گستره تبادلات تاریخی

بیروت-ایرنا- روابط و مناسبات دو کشور ایران و لبنان در طول تاریخ معاصر سابقه ای بیش از 106 سال دارد که در طول این مدت گستره خوبی را پشت سرگذاشته است و اکنون در بالاترین و گسترده ترین سطح در طول تاریخ خود می باشد.

بارش برف بهاری در همدان آغاز شد

همدان - بارش برف امروز سه شنبه چند شهرستان استان همدان را فراگرفت و در ششمین روز از فصل بهار، چهره ای زمستانی به پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین داد.

استان همدان جزئ کم نظیرترین استانهای گردشگری کشور

همدان یکی از استانهای غرب کشور و پایتخت تاریخ و تمدن ایران است .

‹‹ تمدن سازی نوین اسلامی» در نگاه رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب در بیانیه مهم گام دوم انقلاب، به ورود انقلاب اسلامی ایران به دومین مرحله‌‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اشاره و بر لزوم نزدیک کردن انقلاب به آرمان بزرگش یعنی ایجاد تمدّن نوین اسلامی تاکید می‌کنند.

سلطانیه؛ سلطان‌نشین تاریخ مغول

سلطانیه، میراث‌دار تاریخ مغول در ایران است، گنبد نیلگون سلطانیه در مسیر گردشگری به استان زنجان قرار دارد که همواره در طول سال، میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج از کشور است.

دیدنی‌های ایران در نوروز/ "شهر ترشی" با ارزانترین قالیچه‌‌ها میزبان مسافران نوروزی

قدیمی‌ترین شهر ایران که روزگاری پایتخت هخامنشیان، اشکانی، ساسانیان و آل بویه بوده و به شهر دباغخانه‌ و قالیچه‌ ارزان مشهور است، با کوله‌باری از تاریخ و تمدن، میزبان مسافران نوروزی است،شهری که مردمانش «میلیچ تو هوا می‌پره، می‌گیرن موکونن ترشی!» ...