مسواک زدن موجب کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی می شود

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دو بار در روز مسواک زدن و حداقل به مدت ۲ دقیقه موجب کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی می شود.مطالب مرتبط

ارتباط علائم یائسگی و افزایش ریسک بیماری قلبی عروقی

مطالعه جدید نشان می دهد علائم شدید یائسگی نظیر اختلال خواب، گُرگرفتگی و افسردگی، ریسک ابتلا به بیماری قلبی-عرقی را افزایش می دهد.

ارتباط کم خوابی و بیماری قلبی عروقی

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیماری قلبی عروقی مسبب مرگ ۳۱ درصد از افراد جهان است و به عنوان اولین قاتل جهان شناخته می‌شود.

نکاتی که باید برای خوردن و آشامیدن بدانیم

ورزش و تحرک بدنی همراه با رعایت اصول صحیح تغذیه نقش مهمی در بهبود شیوه زندگی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر از جمله دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سرطان دارد.

یک راه‌حل متفاوت برای کاهش بیماری‌های جدی

یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان می‌دهد استفاده از مرطوب‌کننده پوست می‌تواند خطر ابتلا به طیفی از بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت و حتی آلزایمر را کاهش دهد.

کاهش بروز بیماری‌های مزمن با مرطوب کردن پوست

تهران- ایرنا- بر اساس مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا، مرطوب کردن پوست احتمال بروز برخی بیماری‌های مزمن از قبیل بیماری‌های قلبی، دیابت و حتی آلزایمر را کاهش می‌دهد.

برای آغاز ورزش هیچگاه دیر نیست

به نظر می‌رسد آغاز ورزش در میانسالی می‌تواند خطر مواجهه با دو قاتل اصلی یعنی بیماری قلبی و سرطان را کاهش دهد.

میگرن منجر به بیماری خشکی چشم می شود

مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به میگرن در معرض ریسک بالا ابتلا به بیماری خشکی چشم قرار دارند.

مهار سکته قلبی با مصرف یک حبه سیر

تهران- ایرنا- عضو هیئت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور گفت: براساس تحقیقات متعدد انجام شده، نقش موثر مصرف سیر در پیشگیری از سکته قلبی به اثبات رسیده و این سبزی با کنترل فشار خون و چربی خون، تاثیر زیادی در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قل

نحوه ارائه خدمت به مبتلایان سکته مغزی و قلبی و معتادان در نوروز

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها، نحوه ارائه خدمت به بیماران سکته حاد قلبی و مغزی و همچنین افراد مبتلا به اعتیاد را تشریح کرد.

چاقی و دخانیات از علل مهم بروز سکته‌های قلبی

دبیر فرهنگستان علوم پزشکی ایران در توضیح علل کاهش سن سکته‌های قلبی، از دخانیات، چاقی، دیابت و سبک زندگی نادرست به عنوان مهم‌ترین این عوامل نام برد.

پزشک وظیفه شناس در رودبار جنوب ریسک خطر را به جان خرید

جیرفت - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: پزشک متخصص اطفال فاطمه حاجی زاده صفار در رودبار جنوب با اعزام مریض خود به جیرفت ریسک خطر را به جان خرید و موجب نجات جان کودک 2 ساله شد.

نوشابه های گازدار موجب تشدید علائم ام اس می شود

محققان هشدار می دهند افراد مبتلا به بیماری ام اس که روزانه 290 کالری نوشابه گازدار یا سایر نوشیدنی های حاوی قند را مصرف می کنند با علائم شدیدتر بیماری شان روبرو هستند.

رعایت قانون موجب تقویت امنیت جامعه و کاهش سوانح می شود

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: رعایت قانون از سوی مسئولان، مردم و رانندگان موجب امنیت بیشتر و کاهش سوانح و هزینه های تحمیلی به جامعه می شود.

طلا به عنوان سرمایه امن، رشد کرد / بهترین هفته طلا در ۲ ماه اخیر

با انتشار داده‌های اقتصادی ضعیف از منطقه یورو، وحشت از کاهش شدید رشد اقتصادی جهان قوت گرفت و با کاهش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران، بازار طلا بهترین هفته خود در ۲ ماه اخیر را به ثبت رساند.

بی‌ثباتی سیاست‌ها بر ریسک فعالیت‌ها در بخش معدن افزوده است

تهران- ایرنا- رئیس خانه معدن ایران گفت: تغییر در سیاست‌های بخش معدن موجب شده این بخش به ‌عنوان یک حوزه پرخطر به سرمایه‌گذاران معرفی شود.

روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت

سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از ابتلای بیش از هزار و 900 نفر به بیماری ویروسی نورواک در قروه، مبتلا شدن به آن اکنون روند کاهشی به خود گرفته است اما مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند.

روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت

سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از ابتلای بیش از هزار و 900 نفر به بیماری ویروسی نورواک در قروه، مبتلا شدن به آن اکنون روند کاهشی به خود گرفته است اما مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند.

مصرف ۳ عدد تخم مرغ در هفته، خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد

براساس مطالعات انجام شده، مصرف سه یا چهار عدد تخم مرغ در هفته، خطر ابتلا به مرگ زودرس و بیماری‌های قلبی را افزایش می دهد.

نذری برای شادی کودکان سرطانی در یزد + فیلم

مدیر بیمارستان شهید صدوقی یزد: روحیه شاد و انتقال انرژی مثبت موجب بهبودی۹۰درصد بیماری های اطفال می شود.

آبگرفتگی معابر و کاهش دمای هوا در خراسان رضوی

مشهد- ورود سامانه جدید بارشی به خراسان رضوی موجب کاهش دما و بارش های رگباری تا پایان هفته جاری خواهد شد.