مسواک زدن موجب کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی می شود

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دو بار در روز مسواک زدن و حداقل به مدت ۲ دقیقه موجب کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی می شود.مطالب مرتبط

مسواک زدن موجب کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی می شود

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دو بار در روز مسواک زدن و حداقل به مدت ۲ دقیقه موجب کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی می شود.

پیش‌بینی بیماری قلبی عروقی با بررسی رسوبات کلسیم

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که پیش‌بینی بیماری قلبی عروقی، با اسکن رسوبات کلسیم در شریان ممکن است.

ارتباط سروصدا با افزایش ریسک حمله قلبی

مطالعه مقدماتی نشان می دهد قرارگیری در معرض سروصداهای زیست محیطی موجب افزایش ریسک حملات قلبی و سکته می شود.

مسواک کردن با هوشمندترین مسواک دنیا تنها در 6 ثانیه

مسواک "یونوبراش"(UNOBRUSH) که هوشمندترین مسواک حال حاضر دنیاست، با طراحی ارگونومیک خود قادر است هر نوع دهانی را طی مدت 6 ثانیه به طور کامل مسواک کند.

«وزنه زدن» ریسک سکته قلبی را کاهش می‌دهد

یک پژوهش تازه نشان می‌دهد «وزنه زدن» به میزان کمتر از یک ساعت در هفته خطر حمله قلبی را ۴۰ تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهد اما ادامه این فعالیت بیش از یک ساعت فایده خاصی نخواهد داشت.

اجرای "ایراپن" به تفکیک مناطق در دانشگاه‌ها

رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در حاشیه نشست خبری روز جهانی دیابت از تفکیک مناطق در دانشگاه‌ها برای اجرای برنامه "ایراپن" خبر داد و گفت: برنامه فوق در زمینه بیماریابی و بررسی افراد از نظر ریسک فاکتورها برای بیماری‌های سرطان، دیابت و قلبی عروقی اجرا می

داروی دیابت به کاهش ریسک نارسایی قلبی کمک می کند

تحقیق جدید نشان می دهد داروی دیابت موسوم به Farxiga (dapagliflozin) می تواند فایده ای دوگانه برای بیمار داشته باشد و احتمال نارسایی قلبی را هم در بیمار کاهش دهد.

روزانه ۳۰۰ بیمار قلبی فوت می کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فوت روزانه ۳۰۰ نفر بر اثر بیماری های غیر واگیر، گفت: روزانه ۳۰۰ بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند

مصرف ماهی و روغن ماهی خطر حمله قلبی را کاهش می دهد

آزمایشات بالینی نشان می دهد مصرف ماهی بیشتر یا مکمل روغن ماهی می تواند موجب کاهش خطر حمله قلبی شود.

کشت کلزا موجب پایداری تولید غلات می شود

توسعه تناوب کشت کلزا موجب کاهش مصرف سموم و همین طور کنترل آفات، بیماری ها و علف های هرز در مزرعه خواهد شد.

قلب سالم آلزایمر را دور می کند

تهران – ایرنا – نتایج یک مطالعه نشان می دهد سلامت قلب و کنترل بیماری های قلبی احتمال بروز زوال عقل را کاهش می دهد.

ضرورت رویکرد حرفه ای به ارزیابی ریسک در صنعت بیمه کشور

مدیرکل توسعه مدیریت ریسک بیمه مرکزی گفت: وضع انواع عوارض قانونی بر فعالیت صنعت بیمه موجب می‌شود شرکت‌های بیمه نتوانند بر رشد، تقویت و غنی‌سازی فرآیندهای ارزیابی و مدیریت ریسک تمرکز کنند.

بررسی اثربخشی روغن ماهی در پیشگیری از سرطان و بیماری قلبی

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مکمل‌های ویتامین D و روغن ماهی در پیشگیری از سرطان و بیماری قلبی اثربخش نیستند.

تاثیر یوگا بر حملات قلبی

پژوهشگران هندی دریافتند که تمرینات یوگا احتمال بستری شدن و مرگ ناشی از حملات قلبی را کاهش می‌دهد.

تابش تشعشع بی توجهی بر مشکل رادیولوژیست ها

سمنان - ایرنا - امروزه شناسایی به موقع کبد چرب، انواع سرطان ها، غربالگری جنین، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر بر پایه روش های مختلف تصویربرداری انجام می شود که این مساله خود نمایانگر جایگاه ویژه رادیولوژی و رادیولوژیست ها در سلامت انسان ها اس

تابش تشعشع بی توجهی برمعضل های رادیولوژیست ها

سمنان - ایرنا - امروزه شناسایی به موقع کبد چرب، انواع سرطان ها، غربالگری جنین، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر بر پایه روش های مختلف تصویر برداری انجام می شود که این مساله خود نمایانگر جایگاه ویژه رادیولوژی و رادیولوژیست ها در سلامت انسان ها ا

آیا گرد و خاک موجب کاهش بارندگی می‌شود؟

معاون توسعه و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص تاثیر گرد و خاک بر میزان بارندگی گفت: به نظر می‌رسد گرد و خاک موجب کاهش بارندگی می‌شود.

قادر به مدیریت ریسک صادرات غیرنفتی در شرایط تحریم ها هستیم

تهران - ایرنا - عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق اکنون 2 میلیارد دلار در سبد ریسک خود دارد و تا سه برابر این مبلغ ظرفیت ریسک پذیری برای خود تعریف کرده است و به راحتی می تواند ریسک صادرات غیرنفتی را مدیریت کند.

راهکار جدید برای مشاهده غشای سلولی

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه آکسفورد و کالج سلطنتی لندن تکنیک جدیدی را برای تجزیه و تحلیل پروتئین های موجود در غشای سلول در محل طبیعی آن ها ابداع کردند که می تواند نحوه مطالعه بیماری های متابولیک سرطان و بیماری های قلبی را متحول کند.

بیمارستان حشمت رتبه اول درمان به موقع بیماران قلبی را دارد

رشت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به اهمیت سرعت عمل در تشخیص و درمان بیماری گفت: بیمارستان حشمت رشت، رتبه اول کشور در بحث ماده 247 مربوط به درمان به موقع بیماران قلبی را دارد.