ارتباط آپاندیس و بیماری پارکینسون/ تاثیر تخم گشنیز در کنترل دیابت

حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.مطالب مرتبط

آنچه باید در مورد دیابت نوع یک و طب سنتی بدانید

پژوهشگر طب سنتی توضیحاتی در ارتباط با تاثیر طب سنتی در کنترل و درمان بیماری دیابت ارائه داد.

تاثیر داروهای قلبی و دیابت در تسکین بیماری های روانی

مطالعه جدید نشان می دهد برخی داروهای مربوط به کلسترول، فشارخون و دیابت می توانند به کنترل برخی بیماری های روانی نظیر شیزوفرنی کمک کنند.

آموزش راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری دیابت در شیراز

کارگاه آموزشی دیابت با هدف آشنایی بیشتر شهروندان شیرازی با راه‌های پیشگیری و کنترل این بیماری خاموش در بوستان آزادی برگزار شد.

تاثیر استاتین‌ها در پیشگیری از بیماری‌های چشمی ناشی از دیابت

نتایج یک آزمایش نشان می‌دهد که مصرف استاتین‌ها می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های چشمی مرتبط با دیابت کمک کند.

تاثیر داروهای قلبی و دیابت درتسکین بیماری های روانی

خود مراقبتی بهترین راه مقابله با دیابت

جمعی از شهروندان شیراز با شرکت در کارگاهی آموزشی با مهم‌ترین راهکار‌های مقابله با بیماری دیابت آشنا شدند. بر اساس آمار‌ها ۱۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال در ایران، مبتلا به دیابت هستند. در استان فارس نیز ۲۰۰ هزار نفر دیابت دارند.

استفاده از شیرین کننده های طبیعی برای کنترل دیابت ضروری است

تهران - ایرنا - رئیس پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به افزایش دیابت در کشور اشاره کرد و گفت: برای کنترل دیابت جایگزینی شیرین کننده های طبیعی مانند شیره توت، خرما و انگور به جای شکر ضروری است.

طرح مطالعات کشوری دیابت اجرا می شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر پیشگیری از بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای بزرگترین طرح مطالعاتی کشور در زمینه دیابت با حجم نمونه بیش از 13 هزار بیمار خبر داد.

ارتباط کم خوابی زنان در دوران بارداری با دیابت

طبق نتایج مطالعه جدید، کمبود خواب با دیابت بارداری و قندخون بالا در زنان باردار مرتبط است.

بزرگ‌ترین طرح‌های مطالعاتی کشور در زمینه دیابت کلید خورد/ ضرورت تغییر درسیاست نظام سلامت

مدیرکل دفتر پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آغاز اجرای بزرگ‌ترین طرح‌های مطالعاتی کشور در زمینه دیابت گفت: باید سیاست نظام سلامت نیز به سمت مراقبت از بیماری‌های غیرواگیر سوق یابد.

سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی در صدر عوامل مرگ و میر در فارس

‌معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهمترین عامل مرگ و میر در بین مردم استان فارس را به ترتیب، بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت، بیماری های تنفسی و سوانح رانندگی اعلام کرد.

اجرای بزرگ‌ترین طرح مطالعاتی در زمینه دیابت

مدیرکل دفتر پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت از آغاز اجرای بزرگ‌ترین طرح‌های مطالعاتی کشور در زمینه دیابت خبر داد

تاثیر بیماری‌ لثه در خطر ابتلا به آلزایمر

محققان بر این باورند که بیماری لثه می‌تواند نقش محوری در ابتلا به بیماری آلزایمر داشته باشد.

راه اندازی ۱۰۰ مرکز مراقبت دیابت در کشور

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از راه اندازی ۱۰۰ مرکز مراقبت دیابت در کشور خبر داد و گفت: تهیه و تدوین راهنماهای بالینی و شناسنامه ارائه خدمات اختلال مصرف مواد در کودکان و نوجوانان از طریق تشکیل کمیته علمی در حال انجام است.

راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز مراقبت دیابت در کشور

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز مراقبت دیابت در کشور خبر داد و تاکید کرد: تهیه و تدوین راهنماهای بالینی و شناسنامه ارائه خدمات اختلال مصرف مواد در کودکان و نوجوانان از طریق تشکیل کمیته علمی در حال انجام است.]]

مرگ جاسوس آمریکایی

تهران – ایرنا – مامور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ( سیا ) که نزدیک به 40 سال قبل شش دیپلمات آمریکایی را از تهران فراری داده بود، در سن 78 سالگی و در اثر بیماری پارکینسون مُرد.

بیماری‌هایی که از کشور پاک شدند

شاید بتوان واکسیناسیون را یکی از قدیمی‌ترین مداخلات بهداشتی برای کنترل بیماری‌ها در ایران خواند؛ مبحثی که تا پیش از سال‌های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شکل‌گیری شبکه بهداشتی کشور و گسترش آن، کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست کم شش بیماری

بیماری‌هایی که پس از انقلاب از کشور پاک شدند

شاید بتوان واکسیناسیون را یکی از قدیمی‌ترین مداخلات بهداشتی برای کنترل بیماری‌ها در ایران خواند؛ مبحثی که تا پیش از سال‌های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شکل‌گیری شبکه بهداشتی کشور و گسترش آن، کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست کم شش بیماری

ارتباط شیوع بیماری‌های غیر قابل کنترل در جمهوری‌های شوروی سابق با آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکا

دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه اظهار داشت ایالات متحده بیش از 200 آزمایشگاه بیولوژیکی در سراسر جهان در اختیار دارد که در این آزمایشگاه‌ها روی انسان‌ها نیز آزمایشاتی انجام داده می‌شود.

باکتری روده مانع اثرگذاری داروی پارکینسون می شود

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه گرونینگن هلند دریافتند نوعی باکتری ساکن روده موسوم به انتروکوک «Enterococcus » داروی لوادوپا را که برای درمان پارکینسون مورد استفاده قرار می گیرد، به دوپامین تبدیل کرده و مانع اثرگذاری آن می شود.