ارتباط آپاندیس و بیماری پارکینسون/ تاثیر تخم گشنیز در کنترل دیابت

حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.مطالب مرتبط

تاثیر آب گشنیز در کنترل قندخون

طبق نتایج برخی مطالعات، آب گشنیز می تواند به کنترل میزان قندخون در افراد دیابتی کمک کند.

بیماری دیابت و راههای پیشگیری از آن

بیش از 50 درصدمبتلایان به دیابت از بیماری خود خبر ندارند، زیرا دیابت بیماری خاموشی است که تعداد افراد مبتلا به آن هر روز درحال افزایش است.

شناسایی ارتباط قوی تر بین بیماری کلیوی و دیابت نوع۲

محققان هشدار می دهند بیش از یک سوم افراد مبتلا به دیابت نوع۲ در معرض ابتلا به بیماری مزمن کلیوی قرار دارند که ریسک مرگ و میر قلبی-عروقی را به شکل غیرمنتظره ای افزایش می دهد.

ویدئو / سگ‌ها این بیماری‌ها را تشخیص می‌دهند

سگ‌ها می‌توانند با حس بویایی خود برخی بیماری‌ها را تشخیص دهند. دانشمندان به‌تازگی دریافته‌اند که سگ‌ها، با حس بویایی قویِ خود قادر به شناسایی بیماری‌هایی نظیر مالاریا، سرطان پروستات، دیابت، پارکینسون و سرطان پستان در انسان‌ها هستند.

میزان مبتلایان به دیابت در یزد، 2 برابر میانگین کشوری

مدیر مرکز تحقیقاتی دیابت یزد با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر هنوز مردم اصول کافی و کامل برای کنترل بیماری دیابت را بلد نیستند، گفت: یزدی‌ها 2 برابر میانگین کشوری دیابت دارند.

دیابت ، بیماری خاموش و خطرناک ، اما قابل پیشگیری و کنترل

دیابت ، بیماری خاموش و خطرناک ، اما قابل پیشگیری و کنترل ، مشروط به این که بهداشت تغذیه را رعایت کنیم.

دیابت خطرناک ولی قابل پیشگیری

اردبیل-ایرنا- دیابت امروزه به یکی از بیماری های خطرناک و پرتلفات تبدیل شده و این در حالی است که با رعایت رژیم غذایی مناسب، ورزش و تحرک به راحتی می توان از بروز آن جلوگیری کرده و در صورت ابتلا نیز این بیماری را کنترل نمود.

دیابت، سلامت یزدی‌ها را هدف قرار داد

یزد - ایرنا - بر پایه برآوردهای مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد، بیش از 100 هزار نفر جمعیت این استان، مستعد ابتلا به دیابت (قند) هستند که برای پیشگیری و کنترل رو به افزایش این بیماری تاکنون برای 40 هزار نفر پرونده پزشکی تشکیل‌ شده است.

دیابت؛ بیماری خاموش

زاهدان - ایرنا - دیابت یا بیماری قند خون از جمله بیماری های پنهان و سخت درمانی است که بسیاری از مردم جهان را درگیر خود کرده است بیماری خاموشی که عدم تشخیص به موقع آن موجب عوارض بسیاری در فرد مبتلا می شود.

چگونه بدانیم به‌بیماری 8 میلیون ایرانی مبتلا هستیم یا نه

بیش از 8 میلیون ایرانی به دیابت مبتلا هستند که از این تعداد ۹۰ درصد را دیابت تیپ ۲ مبتلا تشکیل می‌دهد؛ در این بین مسئله مهم پیشگیری و مراقبت است و اینکه چگونه این بیماری را تشخیص داده و کنترل کنیم.

دیابت؛ بیماری شیرین و تلخ

شهرری- ایرنا- دیابت یا بیماری قند، ناشی از اختلال متابولیسم و سوخت و ساز است که به دلایل گوناگون ظاهر می شود و با درجه های مختلف کمبود انسولین در بدن بیمارهمراه است، اما این بیماری خاموش علائمی دارد که حلاوت تغذیه را در کام بیمار تلخ می کند.

دیابت هر 14 دقیقه جان یک نفر را می‌گیرد/ 50 درصد مبتلایان دیابت از بیماری خود اطلاع ندارند

سام درخشانی سفیر دیابت با اشاره به اینکه 50 درصد مبتلایان به دیابت از بیماری خود اطلاع ندارند گفت: هر 14 دقیقه در ایران یک نفر به دلیل دیابت جان خود را از دست می‌دهد.

دیابت در بانوان شایع‌تر است

رئیس انجمن دیابت استان همدان با بیان اینکه دیابت یکی از بیماری‌های مزمن و خطرناک است که باید از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد، گفت: دیابت در بانوان شایع‌تر است.

8 میلیون ایرانی مبتلا به دیابت هستند/دیابتی‌ها صاحب بیمه تکمیلی می‌شوند

‌رئیس انجمن دیابت کشور گفت: در حال حاضر 8 میلیون ایرانی مبتلا به بیماری دیابت هستند که 70 درصد آنها از بیماری خود خبر ندارند.

کمتر از 40 درصد دیابتی ها بیماری خود را کنترل می کنند

تهران - ایرنا -رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه حدود 36 درصد دیابتی های بیماری خود را کنترل می کنند، گفت: این میزان کمتر از 40 درصد است و اگر این روند ادامه پیدا کند عوارض زیادی از دیابت در انتظار مردم خواهد ب

یزد از نظر شیوع بیماری دیابت پنجمین استان کشور است

یزد - ایرنا - مدیر مرکز تحقیقاتی، درمانی دیابت یزد بابیان اینکه میزان شیوع دیابت در این استان 1.5 تا 2 برابر میانگین کشوری است، گفت: این منطقه ازنظر شیوع بیماری یادشده در میان 31 استان کشور در ردیف پنجم قرار دارد.

۲۵ درصد مبتلایان دیابت در کشور از بیماری خود آگاه نیستند

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به رشد بیماران مبتلا در دیابت در سال های گذشته از برنامه‌های گسترده شهرداری تهران برای مقابله با این بیماری خبر داد.

۱۰ درصد جمعیت ایران دیابت دارند/ برگزاری همایش دیابت در اردبیل

اردبیل - رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابت ایران گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد و به عبارتی هشت میلیون نفر از جمعیت کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند.

ابتلا به دیابت در کودکان افزایش یافته است

کرج-ایرنا- رئیس انجمن دیابت البرزگفت: بررسی های علمی نشان می دهد که ابتلا به بیماری دیابت در کودکان روند افزایشی دارد.

برگزاری همایش پیشگیری از بیماری دیابت در دوگنبدان

با هدف آشنایی و راه‌های پیشگیری از بیماری دیابت همایشی در دوگنبدان برگزار شد.