«خاموشخانه» از خرده خشونت‌ها می‌گوید/ قصه روح ناآرام مهاجران

کارگردان نمایش «خاموشخانه» با اشاره به پرداختن به مضامینی چون مهاجرت و خشونت در این نمایش درباره ویژگی های دیگر اجرا سخن گفت.مطالب مرتبط

ریشه خشونت‌های قومی و دینی در هند چیست؟

کتاب «بادبادک‌ها برفراز درختان انبه» به افشای این پدیده می‌پردازد که چگونه خشونت‌های جناح راست هندوها علیه مسلمانان و مسیحیان، توسط مهاجران گجراتی ساکن آمریکا پشتیبانی و حمایت مالی می‌شود.

66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجهند

رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران گفت: آمار جهانی می‌گوید که 33 درصد زنان جهان خشونت می‌بینند، در حالیکه آمار کارشناسان می‌گویند که 66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجه هستند.

مهاجران راهی آمریکا در مکزیک درگیر شدند

تهران - ایرنا - یکی از شهرهای مرزی مکزیک و آمریکا که در روزهای گذشته محل تجمع مهاجران از کشورهای آمریکای جنوبی بوده است، به صحنه برخورد مردم محلی با مهاجران تبدیل شده و برخی فعالان سرپناه مهاجران را به 'زندان' تشبیه کرده اند.

دلیل اکثر فکر‌های ناآرام و بیماری‌های روحی از عدم مطالعه است

در پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آمده است: دلیل اکثر فکر‌های ناآرام و بیماری‌های روحی و تعصبات نابجا، از عدم مطالعه است، زیرا انسان دشمن چیزی است که نمی‌فهمد و فهم غلط است که درخت تفکر را می‌خشکاند.

فرمانده نیروهای آمریکایی: با مهاجران آمریکای مرکزی درگیر نمی‌شویم

یک فرمانده نیروهای آمریکا در سن دیگو تاکید کرد، ارتش مهاجران آمریکای مرکزی را به عنوان دشمن نمی‌بیند. این در حالی است که ترامپ مهاجران را "مهاجم" خوانده بود.

تنش ها در مرز مکزیک- آمریکا به دنبال حضور مهاجران ادامه دارد

تهران - ایرنا - تنش ها میان ساکنان یک شهر مرزی مکزیک با هزاران مهاجران از کشورهای آمریکای مرکزی تشدید شده است.

رویکردهای‌ خشونت‌آمیز در جهان محدود شود

شیراز- ایرنا- معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جنگ ها، تعارضات و خشونت ها ساختار جوامع درگیر را به شدت تحت تاثیر قرار داده و به نحوی جدی زندگی بشریت را در سراسر دنیا تهدید می کند و بر این اساس باید رویکردهای خشونت‌آمیز را محدود یا از آنها پیشگی

تنش ایتالیا و مالت بر سر مدیریت بحران مهاجران بالا گرفت

رم - ایرنا - اقدام اخیر مالت مبنی بر مجهز کردن یک شناور حامل مهاجران غیر قانونی برای رسیدن به ایتالیا، به تنش میان دو کشور منجر شد.

«جاده قدیم» با صدای بلند به خشونت اعتراض می کند

تهران- ایرنا- کارگران فیلم جاده قدیم گفت که پنهان کاری خشونت عملی واپسگرایانه است و باید خشونت را با صدای بلند فریاد زد و فیلمم بیانگر همین موضوع است که اتفاقاتی چنین را باید با صدایی رسا بیان و اعتراض کرد.

ازبکستان رکورددار اعزام مهاجر کاری به روسیه

سازمان اجتماعی «فدراسیون مهاجران روسیه» با انتشار گزارشی اعلام کرد: بیشترین مهاجران کاری روسیه در سال جاری میلادی ازبک می‌باشند.

پاکستان کمک به مهاجران فلسطینی را افزایش می‌دهد

نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل گفت: اسلام‌آباد کمک به مهاجران فلسطینی را افزایش می‌دهد و همیشه از آزادی قدس شریف حمایت خواهد کرد.

۵ کشته در پی واژگونیِ قایق مهاجران در غرب ترکیه

غرق شدن یک قایق حامل مهاجران در سواحل ازمیر، واقع در غرب ترکیه پنج کشته و تعدادی مفقود برجای گذاشت.

بحران آوارگان سوری بر دیوار یک گالری در لندن

تهران- ایرنا- رنج و محنت آوارگان و مهاجران سوری که مدت‌هاست سوژه هنرمندان شده است این‌بار در قالب آثار هنری و نقاشی خود مهاجران در نمایشگاهی در لندن به نمایش درآمده است.

طراحان نمایش «خرده نان» معرفی شدند/ آغاز اجرای عمومی از ۱۶ آذرماه

طراحان نمایش «خرده نان» که قرار است از ۱۶ آذرماه به کارگردانی کوروش سلیمانی در تالار سایه به صحنه برود، مشخص شدند.

طرح پیشگیری از خشونت اجرا می شود

تهران- ایرنا- معاون مدیرکل پیشگیری های مردمی و نهادهای مدنی قوه قضاییه از اجرای طرح پیشگیری از خشونت با همکاری سازمان های اجتماعی خبر داد.

بازگشت مهاجران افغانستانی از پاکستان به تعویق افتاد

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از پاکستان درخواست کرد به علت سرما بازگشت مهاجران افغانستانی را 3 ماه به تعویق بیندازد.

خرده فروشان مواد مخدر زیر زره بین پلیس مرودشت

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر طی دو هفته در مرودشت اجرا شد.

خشونت در محل کار عامل بالقوه بیماری‌های قلبی است

پژوهشگران دانمارکی در بررسی جدیدی دریافتند که خشونت در محل کار، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد.

قیمت امروز مرغ (97/08/27)

قیمت امروز خرده فروشی هر کیلوگرم مرغ 10900 تومان و خرده فروشی مرغ شمال در تهران 10500 تومان است.

دستگیری ۴۶ خرده فروش مواد مخدر در فسا

۴۶ خرده فروش مواد مخدر در فسا دستگیر شدند .