«خاموشخانه» از خرده خشونت‌ها می‌گوید/ قصه روح ناآرام مهاجران

کارگردان نمایش «خاموشخانه» با اشاره به پرداختن به مضامینی چون مهاجرت و خشونت در این نمایش درباره ویژگی های دیگر اجرا سخن گفت.مطالب مرتبط

هنوز به مهاجران می‌گویند اتباع بیگانه/انسداد حساب‌ بانکی مهاجران

مهاجران خارجی ساکن در ایران از جمله مهاجران افغانستانی به تازگی با موضوع انسداد حساب‌های بانکی در ایران مواجه شده‌اند در حالی که برخی از آنها بیش از سی سال سابقه اقامت در ایران دارند.

واکاوی خشونت‌های عریان در جامعه

روزهای اخیر اخبار ناگواری از خشونت افراد با یکدیگر، خشونت برخی مسئولان با افراد بی‌گناه نظیر کودکان کار به اطلاع افکار عمومی رسیده و امنیت روانی و عاطفی جامعه را دستخوش آسیب کرده است. خشونت از کلیدواژه‌هایی است که اخیرا در گوش جامعه پیچیده و روان مردم با

انتقاد ترامپ از عملکرد مکزیک در قبال مهاجران

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از مکزیک به خاطر انفعال در برابر مهاجران غیرقانونی که به سوی مرزهای ایالات متحده حرکت می‌کنند، انتقاد کرد.

مکرون: خشونت نتیجه ای برای کشور به همراه ندارد

رئیس جمهور فرانسه در مراسم آغاز گفتگوی بزرگ ملی در تاکید کرد خشم و خشونت به حل مشکلات فرانسه کمکی نمی کند.

دستگیری ۵ خرده فروش مواد مخدر در ایوان

ایلام - فرمانده انتظامی ایوان گفت: در اجرای طرح پاک سازی نقاط آلوده و جرم خیز، پنج خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

مکرون: خشونت کمکی به حل مشکلات نمی کند

تهران - ایرنا - رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در نخستین روز از آغاز طرح 'گفت وگوی ملی'، ضمن دعوت از همه فرانسوی ها برای شرکت در این طرح ملی، تاکید کرد که خشونت هیچ کمکی به حل مشکلات نمی کند.

تعداد کودکان جدا شده از مهاجران غیرقانونی در آمریکا بیش از رقم اعلام شده است

بازرسان آمریکایی می‌گویند: تعداد کودکان جدا شده از مهاجران غیرقانونی در این کشور می‌تواند هزاران نفر بیشتر از رقم اعلام شده باشد.

مهاجران هندوراسی وارد گواتمالا شدند

تهران – ایرنا – کاروان جدیدی از مهاجران هندوراسی به امید رساندن خود به آمریکا، روز چهارشنبه به نحوی مسالمت آمیز ار مرز گواتمالا عبور و تحت نظارت 200 نیروی نظامی و پلیس وارد این کشور شدند.

دست مهاجران افغانی در جیب کرمانی‌ها

ایران از جمله کشورهایی است که تعداد بسیار زیادی مهاجر و پناهنده افغانی را در خود جای داده است. از کل مهاجران افغانی که در ایران پناهنده‌اند، کمتر از 10 درصد در اردوگاه‌های ویژه پناهندگان جای گرفته‌اند و بقیه آنها برای تأمین مخارج خود وارد شهرها و روستاهای

راهپیمایی هزاران نفر از مردم کلمبیا علیه خشونت

هزاران نفر از مردم کلمبیا با در دست داشتن پرچم‌های سفید برای اعلام انزجار نسبت به خشونت‌ها رخ داده پس از حمله مرگبار اخیر به خیابان‌ها آمدند.

عدم تناسب مجازات با جرم در لایحه «رفع خشونت علیه زنان»

جمعی از حقوق‌دانان کشور با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایرادات حقوقی را متوجه برخی مفاد لایحه «رفع خشونت علیه زنان» دانستند.

22 معتاد متجاهر و خرده فروش در ایرانشهر دستگیر شدند

زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت:در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی 14 معتاد متجاهر و هشت خرده فروش در این شهرستان دستگیر شدند.

مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفر مقام سازمان ملل به پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - «ماریا فرناندا اسپینوزا گارسِز» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل که روز گذشته- جمعه - به پاکستان سفر کرده است، تاکنون با برخی مقام های عالیرتبه این کشور در موضوع مهاجران افغان و تنش های هند و پاکستان در کشمیر گفت وگو کرد.

انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی/ دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی: اظهارنظری ندارم!

انسداد کارت بانکی مهاجران خارجی در برخی شهرها که بدون اطلاع قبلی نیز انجام شده،‌ برای آنها مشکل‌ساز شده است.

اورژانس اجتماعی تابوشکن اعلام خشونت‌های خانگی

شیراز- ایرنا- راه‌اندازی اورژانس اجتماعی و گسترش آن در چند سال اخیر تابو بودن اطلاع ‌رسانی خشونت‌های خانگی را شکسته است و هم به منزله عامل پیشگیرنده و درمانی آسیب‌های عمیق روحی و تألمات را درمان می‌کند.

هشدار سازمان ملل درباره افزایش خشونت‌ها در میانمار

کارشناس سازمان ملل در امور میانمار نسبت به افزایش خشونت‌ها در شمال و مرکز ایالت راخین هشدار داد و از همه طرف‌ها خواست از استفاده از زور خودداری کرده و از جان غیرنظامیان محافظت کنند.

180 خرده‌فروش مواد مخدر در بخش‌های تابعه قم دستگیر شدند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم از دستگیری 180 خرده‌فروش مواد مخدر در بخش‌های تابعه قم خبر داد و گفت: در طرح  تخصصی موسوم به قدر در سطح استان 1100 معتاد و 60 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه، تریاک و هروئین  کشف‌شده است.

کشف ۱۴ کیلو گرم تریاک از خرده فروش اندیشه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری یک خرده فروش مواد مخدر و کشف ۱۴ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک از مخفیگاهش در اندیشه خبر داد.

کشف ۱۴ کیلو گرم تریاک از خرده فروش اندیشه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری یک خرده فروش مواد مخدر و کشف ۱۴ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک از مخفیگاهش در اندیشه خبر داد.]]>

«خرده جنایت‌های زناشوهری» در تماشاخانه پرویز پرستویی

«خرده جنایت‌های زناشوهری» به کارگردانی سواک نظریان در تماشاخانه پرویز پرستویی روی صحنه می‌رود.