آمریکا چند فرد و شرکت‌ مرتبط با روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه چند فرد و شرکت مرتبط با روسیه را به بهانه تحولات اوکراین در فهرست تحریم‌ها قرار داد.مطالب مرتبط

واکنش روسیه به تحریم‌های آمریکا علیه خط لوله «جریان شمالی- 2»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیرقابل قبول خواندن تهدید آمریکا به تحریم شرکت‌های آلمانی به‌خاطر ساخت خط لوله «جریان شمالی- 2»، تاکید کرد که آمریکا در تامین امنیت جهانی شکست خورده است.

دولت ترامپ در پی حذف تحریم های روسیه است

تهران-ایرنا- روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که برغم نگرانی دموکرات ها و حتی شمار قابل توجهی از نمایندگان جمهوری خواه، وزارت خزانه داری آمریکا در پی کاهش میزان تحریم ها علیه سه نهاد وابسته به شرکت بزرگ اولگ درواپاسکا روسیه است.

سفیر روسیه در کره‌شمالی: آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای تشدید تحریم‌هاست

سفیر روسیه در کره شمالی امروز (جمعه) گفت، اتهام مبنی براینکه کره شمالی فناوری دفاع موشکی از روسیه گرفته، تلاشی از سوی آمریکا برای بهانه تراشی به منظور اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ یانگ است.

خط و نشان آمریکا برای آلمان در پی جنگ انرژی با روسیه

مسکو - ایرنا - سفیر آمریکا به تازگی برای شرکت های آلمانی شریک در احداث خط لوله گاز جریان شمالی 2 با روسیه خط و نشان کشیده است که در صورت ادامه همکاری با مسکو با خطر تحریم ایالات متحده روبرو خواهند شد.

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جلوگیری از کاهش تحریم‌های روسیه را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جلوگیری از تخفیف تحریم‌های علیه سه شرکت بزرگ روس را با رأی بالا تصویب کرد.

سفیر آمریکا شرکت های آلمانی فعال در پروژه خط لوله روسیه را تهدید کرد

تهران - ایرنا - 'ریچارد گرنل' سفیر آمریکا در آلمان در اقدامی مداخله جویی، با ارسال نامه به شرکت های آلمانی فعال در پروژه خط لوله گاز 'نورد استریم 2'، این شرکت ها را تهدید به تحریم کرد.

اختلاف‌نظر سناتورهای جمهوری‌خواه با کاخ سفید درباره لغو تحریم‌های روسیه

حدود ۱۰ تن از جمهوری‌خواهان سنای آمریکا بر سر برداشته شدن تحریم‌ها علیه روسیه سمت‌وسوی خود را از کاخ سفید جدا کرده‌اند.

«تقصیر تحریم است؟»|ارتباط فرار مالیاتی چند ده هزار میلیارد تومانی را با تحریم خارجی پیدا کنید!

برخی مسئولان کشور وضعیت فعلی اقتصاد کشور را با تحریمهای اقتصادی اخیر مرتبط میکنند، این در حالی است که در بسیاری شاخصهای غیر مرتبط با تحریم، مانند مبارزه با فرار مالیاتی اقدام قابل توجهی انجام نشده و در روی همان پاشنه قبل می چرخد.

مدیر ناسا به به روسیه می‌رود

برغم آنکه «ناسا» تحت فشارهای کنگره، سفر رئیس شرکت «راس کاسموس» روسیه به آمریکا را لغو کرد، ولی مدیر آژانس فضایی آمریکا خود حاضر شده تا برای گفت‌وگو با همتای روسی‌اش به روسیه یا پایگاه بایکانور سفر کند.

انهدام یک گروه تروریستی مرتبط با داعش در داغستان روسیه

نیروهای امنیتی روسیه یک گروه تروریستی فعال و مرتبط با داعش را در منطقه داغستان شناسایی و منهدم کردند.

افزایش سومین سال متوالی ذخایر خارجی روسیه به‌رغم تحریم‌ها/ کرملین چوب حراج به دلارهای آمریکا زد

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد ذخایر خارجی این کشور به رغم تحریم‌ها برای سومین سال متوالی افزایش یافته و این کشور سهم ذخایر دلاری خود را به کمترین میزان تاریخی رسانده است.

روسیه: هدف آمریکا از خروج از برجام، بی‌ثباتی اوضاع در ایران است

دبیر شورای امنیت روسیه با تاکید بر مواضع اصولی مسکو در قبال برجام، گفت: آمریکا هدفمندانه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد تا با کمک تحریم‌ها بتواند حرکت‌های ضددولتی گسترده‌ای را تحریک کرده و اوضاع داخلی ایران را بی ثبات کند.

روسیه: برغم فشار آمریکا بسیاری ازکشورها با ایران کار می کنند

مسکو - ایرنا - دبیر شورای امنیت روسیه بار دیگر با انتقاد از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و نسنجیده خواندن این اقدام، اظهار داشت: برغم تحریم های واشنگتن بسیاری از کشورها به همکاری با ایران ادامه می دهند.

سفارت آمریکا در آلمان تایید کرد شرکت‌های مرتبط با پروژه نورد استریم ۲ را تهدید کرده است

دفاع موگرینی از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دفاع از تحریم‌های این اتحادیه علیه روسیه تأکید کرد، این تحریم‌های مبنای حقوقی قابل استناد دارد.

حمایت نمادین مجلس نمایندگان آمریکا از تحریم ها علیه روسیه

سفیر آمریکا چند شرکت‌ آلمانی را تهدید به تحریم کرد

سفیر آمریکا در آلمان با ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به چند شرکت آلمانی از آنها خواست تا فعالیت در پروژه خط لوله گاز «نورد استریم ۲» را متوقف کنند.

روابط روسیه و شورای اروپا روز بروز سردتر می شود

مسکو - ایرنا - روسیه از چهار سال پیش با تحریم این کشور از سوی شورای اروپا، اعزام هیات به این نشست خودداری کرده است و به تازگی نیز از مسکو خبر رسیده است که دومای روسیه امسال هم قصد اعزام هیات برای شرکت در نشست این شورا را ندارد.

اقتصاد روسیه علیرغم تحریم آلمان را پشت سر می گذارد

بانک چندملیتی استاندارد چارتر در پیش‌بینی رشد بلندمدت خود اعلام کرد، علی‌رغم سالها تحریم غربی، تا سال آینده روسیه به پنجمین اقتصاد برتر جهان تبدیل خواهد شد و از آلمان و انگلیس عبور می‌کند.

نامه تهدیدآمیز سفیر آمریکا به شرکت‌های آلمانی شرکت کننده در پروژه "نورد استریم 2"

سفیر آمریکا در برلین در نامه تهدید آمیزی به شرکت‌های آلمانی شرکت کننده در پروژه گازی "نورد استریم 2" آن‌ها را تهدید کرد که اگر به این مشارکت ادامه دهند با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهند شد.