برکناری وزیر دادگستری آمریکا پیامی برای دمکرات های پیروز

نیویورک- ایرنا- ترامپ یک روز پس از شکست در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، وزیر دادگستری خود را برکنار کرد تا شاید بر حلقه تندروهای کاخ سفید هم بیفزاید و پیشاپیش از فشار دمکرات ها در موضوع دخالت روسیه در انتخابات 2016 جلوگیری کند.مطالب مرتبط

نامزد دمکرات‌ها پیروز کرسی آریزونا در سنای آمریکا شد

تهران – ایرنا – با پایان یافتن تقریبی شمارش آرای انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در ایالت آریزونا در بامداد سه شنبه، راهیابی «کریستن سینما» نامزد حزب دمکرات به سنای آمریکا محرز شد.

قانون گریزی های ترامپ زیر ذره بین دمکرات ها

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز گزارش داد: رئیس دمکرات آتی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد تا در مورد تاثیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر عملکرد پلیس فدرال و وزارت دادگستری این کشور، تحقیق کند.

تغییر چهره دمکرات ها در جنگ یمن

تهران - ایرنا - همزمان با افزایش درخواست های جهانی برای پایان جنگ در یمن، جمعی از سیاستمداران و مقام های دولت دمکرات و پیشین آمریکا نیز وارد گود شده و نسبت به حمایت های خود از ائتلاف سعودی در حمله به این کشور ابراز پشیمانی و ندامت کرده اند.

هزاران آمریکایی دست به راهپیمایی گسترده زدند

تهران – ایرنا – هزاران آمریکایی در پی برکناری «جف سشنز» وزیر دادگستری و در راستای حمایت از تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا تظاهرات سراسری برگزار کردند.

دمکرات ها به ترامپ فشار می آورند

نیویورک - ایرنا - نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد پیش بینی کرد موضوع نقض برجام از سوی آمریکا و روابط با سعودی در دستور کار تحقیقات علنی کمیته های این مجلس قرار گیرد تا دمکرات ها فشار به ترامپ را آغاز کنند.

افزایش درخواست ها برای برکناری نتانیاهو

تهران - ایرنا - فعالان سیاسی رژیم صهیونیستی پس از مطرح شدن نام نخست وزیر این رژیم در چند پرونده فساد، خواستار کناره گیری یا برکناری وی شدند.

کنترل دمکرات ها بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است

مسکو - ایرنا - رسانه ها و کارشناسان روس معتقدند که کنترل نمایندگان حزب دمکرات آمریکا بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است و تشدید تحریم ها در مورد این کشور را به همراه خواهد داشت.

شکایت دموکرات‌ها از ترامپ به‌دلیل معرفی وزیر موقت دادگستری

دموکرات‌های سنای آمریکا قصد دارند اقدام حقوقی را علیه تصمیم ترامپ در انتخاب و معرفی یک دادستان کل و وزیر دادگستری موقت آمریکا انجام دهند.

برخورد ترامپ با اصحاب رسانه زیر ذره بین دمکرات ها است

تهران - ایرنا - دمکرات ها پس از تسلط بر مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند در مورد برخورد دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با رسانه ها تحقیق کنند.

روایت العربی الجدید از برکناری سفیر آمریکا در عراق

بغداد – ایرنا – روزنامه العربی الجدید روز چهارشنبه در تحلیلی به علت برکناری 'داگلاس سیلیمان' سفیر آمریکا در بغداد و جایگزین شدن 'ماتیو تویللر' پرداخت.

دمکرات ها وعده اقدام سریع درباره اصلاحات حمل سلاح را دادند

تهران-ایرنا- تیراندازی جمعی در باشگاهی در کالیفرنیا در هفته گذشته بار دیگر موضوع اصلاحات قانون حمل سلاح در آمریکا را مطرح کرده است و دمکرات ها وعده داده اند به سرعت درباره اصلاحاتی در این قانون گام بردارند.

زمزمه‌هایی از برکناری وزیر بازرگانی دولت ترامپ

به گفته سه منبع مطلع نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به اطرافیانش تاکید کرده است که وزیر بازرگانی را تا پایان سال جاری میلادی تغییر می‌دهد.

سعید آذری: فشارها برای برکناری نمازی غیر قابل تحمل بود

مدیرعامل ذوب آهن در خصوص برکناری امید نمازی و انتخاب منصوریان به عنوان سرمربی این تیم صحبت کرد.]]>

سیاست خارجی ترامپ با پیروزی دمکرات ها محدود می شود

بغداد – ایرنا – مرکز پژوهشی «البیان» از مراکز پژوهشی معتبر عراق در یک گزارش ویژه دستاورد پیروزی دمکرات ها در انتخابات اخیر کنگره آمریکا را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسیده است که سیاست خارجی دولت ترامپ در منطقه خاورمیانه محدود خواهد شد.

وزارت دادگستری آمریکا اخبار درباره توافق برای استرداد گولن به ترکیه را رد کرد

وزارت دادگستری آمریکا ادعای مطرح شده مبنی بر توافق استرداد فتح‌الله گولن در قبال کاهش فشارها علیه عربستان سعودی در پرونده جمال خاشقجی را رد کرد.

نمازی: برای برکناری من به آذری فشار آوردند/ برای اولین بار در این ۲۰ سال چنین برخوردی با من شد

سرمربی سابق ذوب آهن اعتقاد دارد که برای برکناری او از بیرون باشگاه به آذری مدیرعامل باشگاه فشار وارد شده است.

آمریکا حتی به قیمت خون بیگناهان از پول سعودی نمی گذرد

تهران-ایرنا- روزنامه القدس العربی با اشاره به پیروزی دمکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا، پیش بینی کرد که این امر موجب تغییراتی و لو آهسته درسیاست آمریکا نسبت به سعودی شود، اما مشکل آنجاست که آمریکا به پول های سعودی معتاد شده و نمی تواند از مع

طرح نیروی فضایی آمریکا از دستورکار خارج می شود

تهران – ایرنا – تارنمای نشریه آمریکایی «آتلانتیک» در مطلبی نوشت: قدرت گرفتن دمکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب طرح ترامپ برای تشکیل «نیروی فضایی» را نامحتمل کرده است.

ملت ایران پیروز همه صحنه‌های تقابل با آمریکا

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: ملت ایران در همه صحنه‌های تقابل با آمریکا پیروز شده است و آنها کوچکترین نقشی در تصمیم گیری در جمهوری اسلامی ایران ندارند.

سیگنال‌هایی برای حذف محمد بن سلمان؛ آیا آمریکا برای برکناری ولیعهد جدی است؟

عبدالباری عطوان با اشاره به شاخص‌های منطقه‌ای به سیگنال‌هایی اشاره کرد که از عزم جدی آمریکا برای حذف ولیعهد عربستان حکایت دارد.