مذاکره غیر رسمی هند با طالبان

دهلی نو - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه هند اعلام کرد که این کشور روز جمعه برای نخستین بار در مسکو گفتگوهای غیر رسمی با طالبان خواهد داشت.مطالب مرتبط

مذاکره غیر رسمی هند با طالبان

دهلی نو - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه هند اعلام کرد که این کشور روز جمعه برای نخستین بار در مسکو گفتگوهای غیر رسمی با طالبان خواهد داشت.

اعلام آمادگی طالبان برای مذاکره با احزاب سیاسی افغانستان+عکس

اعضای دفتر سیاسی طالبان در نشست صلح مسکو اعلام کردند که این گروه حاضر به مذاکره با دولت افغانستان نیست، اما آماده مذاکره با احزاب و جریان‌های سیاسی هستیم.

شورای عالی صلح افغانستان تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل می‌دهد + فیلم

در حالی که طالبان در نشست صلح مسکو اعلام کرد؛ آمادگی مذاکره با دولت افغانستان را ندارد اما شورای عالی صلح افغانستان از ایجاد تیم مذاکره کننده برای گفت‌وگو با این گروه خبر داده است.

گزارش تسنیم| نشست صلح مسکو؛ هیاهویی برای هیچ/ مذاکره مستقیم با طالبان همچنان در کما

گفت‌وگوهای صلح چندجانبه با حضور نمایندگانی از گروه طالبان و شورای عالی صلح افغانستان و چند کشور دیگر در مسکو برگزار شد و علی‌رغم انتظاری که از این نشست می‌رفت، طالبان حرف تازه‌ای نداشتند و اهمیت خاصی در نشست مسکو نیز دیده نشد.

مذاکرات مسکو برای صلح در افغانستان و تلاش برای مذاکره مستقیم کابل و طالبان

سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان از آمادگی این شورا برای پیشنهاد کمک به مذاکرات میان مقامات افغان و طالبان خبر داد.

خروج نیروهای خارجی در صدر شروط طالبان در نشست صلح مسکو

طالبان در نشست صلح مسکو ضمن رد درخواست شورای عالی صلح افغانستان برای مذاکره مستقیم با این گروه تاکید کرد که پیش از خروج نیروهای خارجی گفت‌وگو درباره صلح ممکن نیست.

روسیه: طالبان باشرط خروج نظامیان خارجی آماده گفت‌وگو با دولت افغانستان است

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که شرط طالبان برای مذاکره با دولت افغانستان خروج نیروهای خارجی از این کشور است.

گزارش تسنیم|«گروه طالبان» و دشواری‌های صلح در افغانستان

نخستین حضور رسمی هیئتی از نمایندگان طالبان در کنار نمایندگان دولت‌های منطقه در نشست مسکو، اتفاقی نو بود اما بیانیه‌ این گروه در نشست مسکو بدون حرف‌ تازه‌ای، نشان می‌دهد که مسیر صلح افغانستان همچنان پر پیچ و خم است.

موانع صلح از نگاه طالبان + سند

پس از حضور اعضای دفتر سیاسی طالبان در نشست صلح مسکو طالبان در بیانیه‌ای موانع صلح و اقداماتی را که باید در راستای تسهیل گفت‌وگوهای صلح انجام شود را اعلام کرده است.

اشرف غنی: طالبان در حال پیروزی در جنگ افغانستان نیست

در بحبوحه تشدید حملات گروه شبه‌نظامی طالبان و توسعه مناطقی که تحت کنترل این گروه قرار دارد، رئیس‌جمهور افغانستان تاکید کرد که کشورش جنگ را به طالبان نمی‌بازد و در خطر فروپاشی قرار ندارد.

لایه های پنهان در حملات طالبان، ابعادی که روشن نمی شود

کابل - ایرنا - از دو هفته قبل که گروه طالبان به مناطقی در حد واسط دو استان «غزنی» و«اُرُزگان» در میانه خاک افغانستان حمله کرد و تا امروز ادامه داشت، می توان وجه مشترکی یافت که در اغلب حملات طالبان بر مناطق مختلف تکرار می شود و این امر بیانگر وجود لایه پنه

واکنش وزارت خارجه افغانستان به ادامه درگیری‌های طالبان

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات اعضای دفتر طالبان اعلام کرد که نیروهای امنیتی تقویت شده‌اند و طالبان نیز با درازا کشاندن جنگ به پیروزی نمی‌رسند.

راهبرد آمریکا در برابر طالبان ، بازی یا شکست

کابل - ایرنا - مظاهر گروه طالبان در پی حمله سال 2001 میلادی آمریکا و همپیمانانش به افغانستان طی چند ماه از پهنه این کشور محو شد اما پس از سال 2009 تاکنون ورق برگشته و طالبان خودنمایی می کند ؛ برخی این را شکست آمریکا و برخی این وضع را ناشی از بازی آمریکا ب

مذاکره‌ بی‌نتیجه محکوم است/ ترویج بدحجابی در برخی سریال‌ها

سمنان - نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، بابیان اینکه ازنظر مردم ایران مذاکره بی‌نتیجه محکوم است، گفت: ما اهل مذاکره نیستیم و ایستادگی رمز پیروزی ملت ما است.

طالبان کنفرانس صلح افغانستان را مثبت ارزیابی کرد

مسکو - ایرنا - رئیس دفتر سیاسی طالبان که ریاست هیات طالبان در کنفرانس صلح افغانستان در مسکو را برعهده داشت، نتایج این کنفرانس را مثبت ارزیابی کرده است.

معاون دفتر سیاسی طالبان: مشکلی با شیعیان افغانستان نداریم+فیلم

معاون دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که بسیاری از مردمان اهل تشیع و اقوام هزاره در مناطق تحت حاکمیت این گروه در افغانستان زندگی می‌کنند و طالبان مشکلی با شیعیان افغانستان ندارد.

نمایندگان طالبان در نشست مسکو چه کسانی بودند؟

گفت‌وگوهای صلح چند جانبه افغانستان در مسکو با مشارکت نمایندگانی از گروه طالبان برگزار شد.

روسیه روی پیروزی طالبان در افغانستان قمار می‌کند

به گفته تحلیلگران، گرچه دو طرف تکذیب می‌کنند اما این احتمال وجود دارد که روسیه از طریق میانجی‌هایش سلاح به دست گروه طالبان می‌رساند.

تسلیم شدن 90 نیروی امنیتی به گروه طالبان در غرب افغانستان

شورای ولایتی فراه در غرب افغانستان اعلام کرد که طی درگیری‌های اخیر در این ولایت بیش از 90 پلیس محلی به گروه طالبان پیوسته‌اند.

علت فشار خوارج بر امام علی(ع) برای مذاکره با دشمن چه بود؟

پس از جنگ صفین عده‌ای که بعدها خوارج نام گرفتند بر خلاف میل امام علی(ع) با دشمن وارد مذاکره شدند؛ آنها پس از آنکه امام را مجبور به تن دادن به حکمیت کردند، حتی شروط حضرت در مذاکره را نادیده گرفتند و در انتها شکست را متوجه امام کردند.