مذاکره غیر رسمی هند با طالبان

دهلی نو - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه هند اعلام کرد که این کشور روز جمعه برای نخستین بار در مسکو گفتگوهای غیر رسمی با طالبان خواهد داشت.مطالب مرتبط

آمریکا و داعش منافع مشترک در افغانستان دارند

ملازهی معتقد است عدم مذاکره طالبان با کابل موضع نهایی این گروه نیست و طالبان به دنبال آن است که با تضعیف دولت افغانستان، حداکثر امتیاز را از کابل بگیرد و بعد از آن وارد مذاکره با دولت شود.

عبدالله: طالبان برای نقش‌آفرینی در آینده افغانستان با دولت مذاکره کند

رئیس اجرایی دولت افغانستان اظهار داشت که اگر طالبان خواستار ایفای نقش در آینده این کشور باید بطور مستقیم با دولت کابل وارد مذاکره شود.

پاکستان خواستار مذاکره مستقیم طالبان و دولت افغانستان شد

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان از طالبان خواست،برای تحقق اهداف صلح، با دولت افغانستان مستقیم و بی واسطه مذاکره کند.

مذاکره ایران و طالبان با هماهنگی دولت افغانستان انجام می‌شود

وزیر دفاع گفت: مذاکره ایران و طالبان از روی خیرخواهی با هماهنگی دولت افغانستان به منظور بازگشت صلح و ثبات به این کشور است که به عنوان یک راهکار دنبال می‌شود.

نماینده اشرف غنی از مذاکره با طالبان در آینده نزدیک خبر داد

تهران - ایرنا - نماینده ویژه «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان در امر توافق و صلح منطقه ای می گوید که طالبان طی چند ماه آینده با دولت افغانستان بر سر میز مذاکره خواهد رفت.

افغانستان: پایان جنگ با طالبان بدون مذاکره با دولت "یک رویا" است

رئیس اجرایی افغانستان اعلام کرد: خوداری طالبان برای مذاکره با دولت افغانستان در روند صلح به معنای این است که پایان جنگ ۱۷ ساله می‌تواند تنها یک رویا باشد.

مذاکره با طالبان به منظور بازگشت ثبات به افغانستان انجام شد

تهران - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مذاکره ایران با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان و به منظور بازگشت صلح و ثبات به این کشور انجام شد.

سناریوهای طالبان در چانه‌زنی با آمریکا؛ چرا مذاکرات قطر لغو شد؟

کارشناس مسائل آسیای مرکزی با اشاره به لغو مذاکرات بین نمایندگان «طالبان» و مقامات آمریکا گفت: انصراف طالبان از مذاکره با نمایندگان دولت آمریکا احتمالاً یک گام تاکتیکی و علیه منافع «واشنگتن» است.

شمخانی: پیغام آمریکا به ایران برای مذاکره درباره افغانستان/ مذاکره با طالبان منجر به مذاکره با داعش و النصره نمی‌شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز آمریکایی‌ها حرف از خروج از افغانستان می‌زنند و این در صورتی است که هیچ‌یک از مؤلفه‌های امنیت در افغانستان را محقق نکرده‌اند.

طالبان برای تحقق صلح با دولت افغانستان مستقیم و بی‌واسطه مذاکره کند

وزیر امور خارجه پاکستان از طالبان خواست برای تحقق اهداف صلح، با دولت افغانستان مستقیم و بی واسطه مذاکره کند.

رسانه هندی:آینده افغانستان بدون نقش طالبان اجتناب ناپذیر است

تهران - ایرنا - شبکه خبری یوز 18 هند نوشت؛ دولت دهلی نو باید مانند دیگر کشورها برای صلح در افغانستان با طالبان مذاکره کند زیرا آینده افغانستان بدون نقش طالبان اجتناب ناپذیر است.

تاکید ازبکستان بر آغاز مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با طالبان

وزیر خارجه ازبکستان اعلام کرد که اجماع منطقه‌ای درباره لزوم برقراری صلح در افغانستان در حال گسترش است و طالبان باید با دولت افغانستان مذاکره کند.

امنیت عامل اصلی مذاکره با طالبان است

معاون پیشین وزیر امور خارجه با اشاره به برگزاری مذاکرات سیاسی ایران و طالبان در تهران اظهار کرد: ایران این مذاکرات را در راستای امنیت خود و همچنین تحقق صلح و ثبات در افغانستان و منطقه انجام می‌دهد.

هشدار طالبان به آمریکا درباره توقف مذاکرات صلح افغانستان

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر آمریکا حاضر به مذاکره درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان نشود این گروه روند مذاکرات صلح با واشنگتن را متوقف خواهد کرد.

عبدالله: تغییری در مواضع طالبان بوجود نیامده است

رئیس اجرایی دولت افغانستان در نشست خبری اعلام کرد که طالبان همان گروه سابق است و مواضع آن نیز هیچ تغییری نکرده بنابراین از مذاکره با دولت افغانستان خودداری می‌کند.

کرزی: واشنگتن با طالبان درباره پایگاه های آمریکا در افغانستان مذاکره می کند

رئیس ارتش هند: اگر طالبان صلح می‌خواهد، با آنها مذاکره می‌کنیم

رئیس ارتش هند تاکید کرد چنانچه طالبان آماده صلح پایدار در افغانستان باشد از مذاکرات با این شبه‌نظامیان حمایت می‌کند. او همچنین خواستار محدودیت‌های بین‌المللی در رسانه‌های اجتماعی برای مقابله با افزایش رادیکالیسم و همچنین مقابله با تامین تروریستی شد.

فروش نفت و انتقال پول ایران دستورکار مذاکره ظریف در هند/ دهلی‌نو موافق گفت‌وگوی ایران با طالبان نیست

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: از آنجایی که هند نیز همانند ایران یکی از بازیگران مهم و موثر در افغانستان است، احتمالا در سفر ظریف به دهلی‌نو، مسئله گفت‌وگوی ایران و طالبان از سوی یکی از طرفین مطرح می‌شود. ]]>

نگرانی شورای عالی صلح افغانستان از حاشیه رفتن دولت در مذاکره با طالبان

شورای عالی صلح افغانستان که به نظر می‌رسد از کنار گذاشته شدن کابل از روند گفت‌وگوهای صلح نگران است بر لزوم حضور نمایندگان دولت افغانستان در گفت‌وگوهای صلح با طالبان تاکید کرد.

عبدالله: تغییری در موضع طالبان برای مذاکره با دولت افغانستان صورت نگرفته است