بازگشت شکوه گذشته رودخانه زهره هندیجان در پی بارش‌های اخیر+تصاویر

هرچند برای مدتی کوتاه رودخانه زهره هندیجان شکوه خود را بازیافته، اما در همین مدت هم زیبایی‌های کم نظیری را به مردم هدیه کرده است.]]>مطالب مرتبط

آمادگی تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی هندیجان/ مردم به سواحل رودخانه و دریا نزدیک نشوند/تمهیدات لازم اتخاذ شده و جای نگرانی نیست

فرماندار شهرستان بندر هندیجان در گفتگو با ایلنا، ضمن تأکید بر رعایت هشدارهای پیشگیرانه از مردم و مسافران نوروزی خواست از توقف در حاشیه‌ی رودخانه‌ی زهره و سواحل دریا خودداری کنند. ]]>

حجم آب رودخانه کرج سه برابر شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل آب منطقه ای البرز اعلام کرد که با توجه به بارش های اخیر، حجم آب رودخانه کرج سه برابر شده و مردم و مسافران نوروزی به این رودخانه نزدیک نشوند.

حجم آب رودخانه کرج سه برابر شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل آب منطقه ای البرز اعلام کرد که با توجه به بارش های اخیر، حجم آب رودخانه کرج سه برابر شده و مردم و مسافران نوروزی به این رودخانه نزدیک نشوند.

سیل به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه رسید+ تصاویر

بارش شدید باران که از روز گذشته شروع شده سبب طغیان رودخانه الوند در شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب شد.

بالا آمدن کم سابقه میزان آب رودخانه کارون در خرمشهر

خرمشهر- مدیرکل بندر ودریانوردی خرمشهر گفت: در پی بارش های اخیر و رها سازی آب سدها در بالادست رودخانه کارون‏، حجم آب این رودخانه در مقطع پایین دستی خرمشهر افزایش یافته است.

بالا آمدن کم سابقه میزان آب رودخانه کارون در خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در پی بارش‌های اخیر و رها سازی آب سدها در بالادست رودخانه کارون‏، حجم آب این رودخانه در مقطع پایین دستی خرمشهر به شکل کم سابقه‌ای افزایش یافته است.

سیل در رودخانه های اردستان

بارش های دو روز اخیر باعث جاری شدن سیل در رودخانه های اطراف اردستان شده است.

هشدار افزایش بی سابقه میزان آب رودخانه کارون

دیرکل بندر و‌ دریانوردی خرمشهر گفت: در پی بارش‌های اخیر و رهاسازی آب سدها در بالادست رودخانه کارون‏، حجم آب این رودخانه در مقطع پایین دستی خرمشهر به شکل بی سابقه‌ای افزایش یافته است.

بالا‌آمدن کم‌سابقه آب رودخانه کارون در خرمشهر؛ هیچ حادثه‌ای در آب‌راه اروند و کارون رخ نداده است

مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی خرمشهر گفت: در پی بارش های اخیر و رها سازی آب سدها در بالادست رودخانه کارون‏، حجم آب این رودخانه در مقطع پایین دستی خرمشهر به شکل کم سابقه‌ای افزایش یافته است.

طغیان رودخانه های چهارمحال و بختیاری+فیلم

بارش های اخیر دو روز اخیر منجر به طغیان رودخانه های چهارمحال و بختیاری شد.

سیل اخیر در گلستان با دوره بازگشت 50 ساله بوده است/ لایروبی رودخانه‌ها جدی گرفته شود

جاری شدن آب در رودخانه شور مبارکه

بارش شدید باران در ۲۴ساعت گذشته، سبب جاری شدن آب در رودخانه فصلی (رود خانه شور) محله سرارود مبارکه شد.

دبی آب رودخانه های متنهی به گنبدکاووس کاهش یافت

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب متنهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.

نشست ستاد مدیریت بحران در سرپل ذهاب

ایرنا - کرمانشاه - تصاویر، نشست ستاد مدیریت بحران در پی بارش های اخیر باران و سیلابی شدن رودخانه و آبهای سطحی شهرستان سرپل ذهاب را نشان می دهد. این جلسه با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه برگزارشد. (عکاس : سیروس صدیقی چگینی)

آخرین وضعیت بارش ها در استان

بارندگی های اخیر موجب جاری شده سیل در رودخانه های فصلی و مسدود شدن برخی از مسیرها شده است.

خسارات ناشی از طغیان رودخانه تجن


در پی طغیان رودخانه تجن بسیاری از اراضی کشاورزی، دامی و خانه‌های مردمان روستا خسارت دید. این خسارات تا فاصله‌ای در حدود 700 متر از رودخانه را در بر داشت. بارش باران در حجم زیاد به علاوه سازه‌های غیر مهندسی شده در مسیر رودخانه از عوامل بروز این طغیان به

قایق سواری در رودخانه زاینده رود سامان در زمان بارش ممنوع شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان سامان گفت: با توجه به وقوع بارش های بهاری و بالا آمدن دبی رودخانه زاینده رود و احتمال سیلاب، تا اطلاع بعدی قایق سواری در رودخانه ممنوع است.

بارش های شدید فارس را فرا گرفت/ طغیان رودخانه خشک شیراز

شیراز- بارش باران که از روز گذشته در شهر شیراز آغاز و منجر به کشته شدن ۱۹ نفر شد هم اکنون تمام استان فارس را فرا گرفته است.

طغیان رودخانه کر

بارش باران سبب جاری شدن رود کر، مهمترین رودخانه استان فارس شد.

خروش رودخانه کُر مرودشت

بارش باران سبب جاری شدن رود کر، مهمترین رودخانه استان فارس شد.