لامرد یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور است/ تعزیه، ریشه در عمق ارادت مردم به اهل بیت دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه سوگواره تعزیه کشوری عاشورائیان گفت: شهرستان لامرد به عنوان یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور مطرح است.]]>مطالب مرتبط

4 متن تعزیه از نظر روایی و ادبی در قم اصلاح شد

قم- ایرنا- یک پژوهشگر تئاتر و هنرهای نمایشی قم گفت: با توجه به ضرورت اصلاح و به روز رسانی متون و صحنه های تعزیه حوزه هنری قم اقدام هایی در سالهای گذشته آغاز و 4 متن تعزیه را از نظر روایی و ادبی اصلاح و به چاپ رساند.

منابع کافی در حوزه تعزیه وجود ندارد

قزوین - ایرنا - نویسنده کتاب 'تعزیه زمینه قزوین' گفت: نبودن منابع کافی در حوزه تعزیه یکی از موضوعات مهم در راستای تالیف این کتاب بود که اشتیاق مرا نسبت به ادامه تحقیق و پژوهش در مدت یک سال و نیم افزایش داد.

دشمن قصد دارد با تحریم اقتصادی ریشه ملت را بخشکاند

نماینده مردم نور در مجلس معتقد است در شرایطی که دشمن به دنبال خشکانیدن ریشه ملت با تشدید اختلافات است، کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت میان اقوام، مذاهب، گروه های سیاسی، مردم و مسئولان نیاز دارد.

یک کشته در تصادف لامرد

برخورد یک دستگاه پراید با موتورسیکلت در شهرستان لامرد، یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.

گارگاه زره بافی در قزوین

قزوین - ایرنا - تصاویر کارگاه زره بافی در قزوین را نشان می دهد . زره تن پوشی است که از در هم تنیدن مفتول های فلزی ساخته می شود و استفاده در تعزیه یکی از کاربردهای آن است.

نماینده سازمان ملل: دولت جدید عراق قصد ریشه‌کن کردن داعشی‌ها را دارد

نماینده سازمان ملل در عراق تاکید کرد، دولت جدید عراق قصد دارد تلاش‌هایش برای ریشه‌کن کردن شبکه‌های گروه تروریستی داعش را افزایش داده و تدابیری جدی برای دستیابی به امنیت پایدار در سراسر این کشور اعلام کند.

نتایج نامطلوب علم فعلی ریشه در سکولاریسم دارد/ جدایی حکمت از دانش

مهدی گلشنی اظهار کرد: تمام نتایج نامطلوب علم فعلی ریشه در حاکمیت و جهان بینی سکولار در عالمان معاصر دارد که از حکمت دور هستند.

مولوی رسولی زاده: وحدت بین مردم سیستان و بلوچستان ریشه دار و عمیق است

امام جمعه اهل سنت سرباز گفت: وحدت بین مردم سیستان و بلوچستان ریشه دار و عمیق است و با هیچ توطئه‌ای از بین نخواهد رفت.

کشف محموله شمش طلا در لامرد

محموله قاچاق شمش طلا در لامرد کشف شد.

تفکیک مردم از مسئولان خطایی بزرگ است/ پشتوانه مردمی لازمه توسعه

سمنان - نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با انتقاد از برخی مسئولان برای نادیده گرفتن‌ مردم در تصمیمات کشور، گفت: تفکیک مردم از مسئولان خطایی بزرگ است.

آمریکا: کره شمالی 13 پایگاه موشکی سیار و پنهان دارد

پکن- ایرنا- در شرایطی که روابط کره شمالی و آمریکا رو به تیرگی گذاشته و دیدار مقام های ارشد دو کشور بارها لغو شده است، واشنگتن مدعی شد پیونگ یانگ دارای دستکم 13 پایگاه موشکی سیار و اعلام نشده است.

سئول ادعای وجود پایگاه‌های موشکی مخفی کره‌شمالی را رد کرد و آن را اغراق‌آمیز خواند

سخنگوی دولت کره جنوبی گفت گزارش یک اندیشکده آمریکایی درباره فعالیت کره شمالی در 16 پایگاه موشکی و فریبکاری بزرگ پیونگ یانگ، زیاده‌روی است.

همایش پایگاه های سلامت استان یزد در میبد آغاز شد

یزد- ایرنا- نهمین همایش پایگاه های سلامت استان یزد با موضوع حس خوب زندگی، روز شنبه با حضور کارشناسان و همیاران پایگاه های سلامت اجتماعی استان آغاز شد و سه روز ادامه دارد.

آمریکا: کره شمالی هنوز ده ها پایگاه موشکی اعلام نشده دارد

تهران - ایرنا - جوزف بِرمودِز، پژوهشگر ارشد موسسه مطالعات راهبردی و بین المللی مستقر در واشنگتن مدعی شد که دولت کره شمالی هنوز ده ها پایگاه های موشکی فعال در اختیار دارد که ماهیت آنها را برای نهادهای بین المللی فاش نکرده است.

آسیب های گفتمان سازی بین ادیان ریشه یابی شود

قم- ایرنا- رئیس مرکز گفت و گوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: بین ادیان مختلف مشترک هایی وجود دارد که باید شناسایی و در مقابل آن آسیب های گفتمان سازی بین ادیان ریشه یابی شود.

کامبوج درخواست چین برای ساخت پایگاه نظامی دراین کشور را ردکرد

کوالالامپور- ایرنا- دولت کامبوج درپی درخواست پکن برای ساخت پایگاه نظامی دریایی در این کشور اعلام کرد : کامبوج به هیچ کشور خارجی اجازه ساخت پایگاه نظامی را نخواهد داد.

ریشه و اساس شهادت در باورهای دینی و اعتقادی مرد نقش بسته است

کرج- ایرنا- فرمانده انتظامی استان البرز گفت : ریشه و اساس شهادت در باورهای دینی و اعتقادی مردم انقلابی ایران نقش بسته است.

ریشه کن کردن محرومیت نیازمند توسعه متوازن است

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: برای ریشه کن کردن محرومیت باید توسعه متوازن کشور در دستور کار قرار گیرد.

مبارزه با مواد مخدر ریشه ای انجام شود

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، اقدام ریشه ای در مبارزه با مواد مخدر را خواستار شد و گفت: مصرف مواد مخدر یکی از آسیب های مهم اجتماعی است که باید برای مقابله با آن اقدام ریشه ای و اساسی صورت گیرد.

فیلم/ اجرای "موافقتنامه پاریس" چگونه باعث فقیرتر شدن مردم ایران می‌شود

توافقنامه پاریس، ظاهری محیط زیستی دارد اما پیامدهای اقتصادی و صنعتی فراوانی برای کشور به‌دنبال دارد از جمله اجرای آن برای ایران هزینه‌ای بالغ بر 17 میلیارد دلار در بر دارد که منجر به رکورد بسیار شدیدی در اقتصاد کشور و فقیرتر شدم مردم ایران می‌شود.