دغدغه تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار به دارو و تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تحریم ها، کمبود تجهیزات پزشکی و تامین ارز مورد نیاز آنها به عنوان دغدغه های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی یاد کرد.مطالب مرتبط

پایش لحظه ای قیمت تجهیزات پزشکی/تخصیص ۱.۴میلیارد دلار ارز

مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: نحوه توزیع و قیمت های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه های آنلاین اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه ای می شوند.

آخرین وضعیت ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار دارو از محل صندوق توسعه ملی

وزیر بهداشت، در خصوص روند تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو اعتبار برای دارو از محل صندوق توسعه ملی، توضیحاتی ارائه داد.

پرداخت مطالبات بخش دولتی تا پایان هفته/ دارو و تجهیزات پزشکی در اولویت تخصیص منابع

مدیر عامل بیمه سلامت در نشست خبری گفت: تا پایان هفته هزار میلیارد تومان در کل کشور توزیع اعتبار خواهیم داشت و بخش دولتی مطالبات مهر ماه ‏خود را دریافت می‌کند.

بهره گیری آمریکا از تحریم دارو به عنوان ابزار فشار

رئیس سازمان غذا و دارو: دارو و تجهیزات پزشکی میلیارد‌ها دلار تبادل مالی دارد و باید بصورت ویژه امکان تبادل مالی را با بانک‌های دنیا داشته باشد، اما چنین اتفاقی رخ نداده است.

آمریکا از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار فشار بهره می‌گیرد

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه باید از شرایط تحریم به عنوان فرصتی برای تکمیل زنجیره تولید دارو در کشور بهره بریم، گفت: آمریکا از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار فشار بهره می‌گیرد.

نوبخت: مسئولان راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کمبود دارو در شرایط تحریم را طبیعی خواند و در عین حال گفت: در شرایط فعلی لازم است مقامات مسئول راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند تا آنها اطمینان لازم را به دست آورند.

لرستان| اعتبار راه‌های روستایی پلدختر تخصیص پیدا نکرد

رئیس راه وشهرسازی پلدختر با اشاره به اینکه یک میلیارد و950 میلیون تومان اعتبار برای راه‌های روستایی این شهرستان پیش بینی شده بود گفت: از این اعتبار تنها 14 درصد تخصیص پیدا کرده است.

وضعیت تجهیزات پزشکی در تخصیص ارز دولتی

سه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در خصوص تامین تجهیزات پزشکی با ارز دولتی، توضیحاتی ارائه دادند.

رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم دارو و تجهیزات پزشکی ایران

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، با انتقاد از رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم دارو، گفت: باید از شرایط تحریم به عنوان فرصتی برای تکمیل زنجیره تولید دارو در کشور بهره ببریم.

«وضعیت سفید» در بازار دارو/ تخصیص ارز مورد نیاز دارو به ذی‌نفعان

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تامین دارو از حالت کمبود نسبی خارج شده اما برخی موارد کمبود هنوز به طور کامل رفع نشده است.

نظارت و پایش برخط تجهیزات پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه‌های برخط (آنلاین) اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه‌ای می‌شوند.

افزایش 3 برابری نرخ تجهیزات پزشکی قابل قبول نیست

نماینده مردم میانه در مجلس، بابیان‌اینکه افزایش سه برابری نرخ تجهیزات پزشکی به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست، تاکیدکرد که این موضوع را به‌طور جدی هم از طریق این کمیسیون و هم فراکسیون غذا و دارو پیگیری خواهد کرد.

باکتری‌های مقاوم به دارو عامل مرگ میلیون‌ها نفر تا ۲۰۵۰

کارشناسان علوم پزشکی پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال ۲۰۵۰ میلادی میلیون‌ها انسان در اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا بر اثر باکتری‌های مقاوم در برابر دارو جان خود را از دست می‌دهند.

نظارت و پایش آنلاین نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات پزشکی

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: نحوه توزیع و قیمت‌های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه‌های آنلاین اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه‌ای می‌شوند.

اهدای ۲۰۰ میلیون دلار به دانشگاه هاروارد

بنیاد " بلاواتیک" ۲۰۰ میلیون دلار به دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد اهدا کرد.

اغلب تجهیزات پزشکی کشور وارداتی است/توجه به پزشکی بازساختی

رئیس چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، بر حذف بروکراسی‌ اداری برای مجوز تولید محصولات دانش بنیان تاکید کرد و گفت: بیشتر تجهیزات پزشکی کشور، وارداتی هستند.

مرمت و بهسازی خانه استاد لرزاده آغاز شد

ساماندهی و بهسازی خانه استاد لرزاده تحت عنوان "خانه معمار "آغاز شد که تاکنون مبلغ هفتصد میلیون تومان اعتبار غیر نقدی تخصیص یافته که در انتظار تأمین اعتبار است.

تخصیص 2 میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش و فناوری کردستان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: دو میلیارد تومان اعتبار به صندوق نوآوری و شکوفایی استان کردستان تخصیص خواهد یافت.

افزایش واردات کالاهای اساسی/ ذرت صدرنشین واردات شد

طی هفت ماهه سال‌جاری ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تن کالای اساسی از قبیل ذرت، برنج، دانه‌های روغنی، دارو، روغن‌های خوراکی، گوشت قرمز، کنجاله سویا، جو، کود، قند و شکر و گندم به ارزش پنج میلیارد و ۳۴۳ میلیون دلار وارد کشور شده است.

پاسخ وزیر بهداشت به ادعاهای دروغین پامپئو

وزیر بهداشت گفت: تحریم دارو و تجهیزات پزشکی و به خطر انداختن سلامت یک ملت به نام حقوق بشر، با انسانیت سنخیت ندارد.