آمریکا چند فرد و نهاد را در ارتباط با روسیه تحریم کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا سه فرد و 9 نهاد اوکراینی و روس را به فهرست تحریم های خود علیه اقدام های روسیه در اوکراین افزود.مطالب مرتبط

راه مقابله با تحریم های آمریکا ارتباط هر چه بیشتر با چین است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: قطعاً یکی از راه های کاربردی برای عبور از تحریم‌های آمریکا و بی نتیجه گذاشتن سیاست منزوی کردن ایران توسط آمریکا ارتباط هر چه بیشتر با کشور قدرتمند چین است.

واکنش روسیه به تحریم‌های آمریکا علیه خط لوله «جریان شمالی- 2»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با غیرقابل قبول خواندن تهدید آمریکا به تحریم شرکت‌های آلمانی به‌خاطر ساخت خط لوله «جریان شمالی- 2»، تاکید کرد که آمریکا در تامین امنیت جهانی شکست خورده است.

مسکو شواهدی از ارتباط آمریکا با داعش در اختیار دارد

وزارت خارجه روسیه از وجود شواهدی خبر داده که ارتباط آمریکا با گروه تروریستی داعش را اثبات می‌کند.

ناکامی سنای آمریکا در تصویب تحریم‌ها علیه سوریه، روسیه و ایران

سناتورهای دموکرات به‌خاطر مخالفت با ادامه تعطیلی دولت آمریکا، از تصویب پیش‌نویس قانون پیشنهادی جمهوری‌خواهان که اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه، روسیه و ایران را در نظر گرفته، خودداری کردند.

رشد اقتصادی روسیه علیرغم تحریم‌ آمریکا افزایش یافت

بانک جهانی اعلام کرد: رشد اقتصادی روسیه علیرغم تحریم‌های آمریکا علیه این کشور در سال گذشته افزایش یافت و از ثبات تورم برخوردار بود.

تحریم های آمریکا برنامه ساخت هواپیمای روسیه را مختل کرد

تهران - ایرنا - نشریه نیویورک تایمز گزارش داد؛ ایالات متحده با اعمال تحریم علیه روسیه باعث توقف واردات اجزای مورد نیز برای ساخت اولین هواپیمای تجاری روسیه شده است که ممکن است موجب تاخیر در برنامه تولید این هواپیما شود.

اختلاف‌نظر سناتورهای جمهوری‌خواه با کاخ سفید درباره لغو تحریم‌های روسیه

حدود ۱۰ تن از جمهوری‌خواهان سنای آمریکا بر سر برداشته شدن تحریم‌ها علیه روسیه سمت‌وسوی خود را از کاخ سفید جدا کرده‌اند.

سناتور گراهام خواهان گزارش اف بی آی درمورد تبانی ترامپ و روسیه شد

رئیس جمهوریخواه کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از اف بی آی خواست تا گزارشی از روند تحقیقات این نهاد در مورد تبانی احتمالی رئیس جمهور آمریکا با روسیه ارائه کند.

مخالفت سناتورهای دموکرات با تصویب طرح تحریم سوریه، ایران و روسیه

دموکرات‌های مجلس سنا در آمریکا از تصویب طرحی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه و حامیانش، شامل ایران و روسیه جلوگیری کردند.

روسیه آمریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد

مسکو - ایرنا - دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به اینکه روس ها می دانند که آمریکا قصد متهم کردن کشورشان به همکاری با داعش در افغانستان را دارد، اعلام کرد: ما از ارتباط پنهانی آمریکا با گروه تروریستی داعش در افغانستان مطلع هستیم.

وزیر خزانه داری آمریکا از کاهش تحریم های روسیه دفاع کرد

تهران- ایرنا- وزیر خزانه داری آمریکا در پاسخ به اعضای مجلس نمایندگان این کشور از اقدام دولت ترامپ برای لغو تحریم های سه شرکت وابسته به یک فرد مرتبط با کرملین دفاع کرد.

خط و نشان آمریکا برای آلمان در پی جنگ انرژی با روسیه

مسکو - ایرنا - سفیر آمریکا به تازگی برای شرکت های آلمانی شریک در احداث خط لوله گاز جریان شمالی 2 با روسیه خط و نشان کشیده است که در صورت ادامه همکاری با مسکو با خطر تحریم ایالات متحده روبرو خواهند شد.

توضیحات وکیل ترامپ درکنگره در ارتباط با پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا

واشنگتن تحریم های تازه ای بر ونزوئلا وضع کرد

تهران – ایرنا – دولت آمریکا روز سه شنبه اعلان کرد که تحریم های تازه ای را بر هفت شهروند و 24 نهاد ونزوئلا به بهانه فساد مالی در این کشور آمریکای لاتین مالی اعمال می کند که شامل شبکه خصوصی گلوبویژن تله نیز می شود.

روسیه ارتباط با تنها تلسکوپ فضایی خود را ازدست داد

مسکو - ایرنا - رئیس رصدخانه فضایی روسیه اعلام کرد که ارتباط با تلسکوپ فضایی «اسپکتر-پ» در فضا قطع شده است.

روسیه: هدف آمریکا از خروج از برجام، بی‌ثباتی اوضاع در ایران است

دبیر شورای امنیت روسیه با تاکید بر مواضع اصولی مسکو در قبال برجام، گفت: آمریکا هدفمندانه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد تا با کمک تحریم‌ها بتواند حرکت‌های ضددولتی گسترده‌ای را تحریک کرده و اوضاع داخلی ایران را بی ثبات کند.

روسیه: به رغم تحریم های آمریکا ساخت هواپیمای ام-سی 21 نهایی خواهد شد

روسیه: برغم فشار آمریکا بسیاری ازکشورها با ایران کار می کنند

مسکو - ایرنا - دبیر شورای امنیت روسیه بار دیگر با انتقاد از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و نسنجیده خواندن این اقدام، اظهار داشت: برغم تحریم های واشنگتن بسیاری از کشورها به همکاری با ایران ادامه می دهند.

انتقاد وزیر امور خارجه آلمان از تحریم های آمریکا علیه روسیه

دمکرات های سنای آمریکا لایحه تحریم جدید علیه ایران را تایید نکردند

تهران - ایرنا - نمایندگان دمکرات مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی دولت این کشور ؛ از تایید لایحه ای در مورد اعمال تحریم های جدید علیه ایران ، سوریه و روسیه خودداری کردند.