آمریکا چند فرد و نهاد را در ارتباط با روسیه تحریم کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا سه فرد و 9 نهاد اوکراینی و روس را به فهرست تحریم های خود علیه اقدام های روسیه در اوکراین افزود.مطالب مرتبط

خزانه‌داری آمریکا 4 فرد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد یک نهاد و چند فرد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

آمریکا 17 مقام سعودی را در ارتباط با قتل خاشقجی تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا نام 17 عربستانی از جمله یک مشاور سابق ولیعهد عربستان را در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داد.

آمریکا ۴ فرد و یک گروه را به دلیل ارتباط با حزب الله تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا ۴ فرد و یک گروه فلسطینی را به دلیل ارتباط با حزب الله لبنان به لیست تحریم های خود اضافه کرد.

همکاری روسیه و ایران پس از تحریم های آمریکا گسترده تر می شود

بیروت-ایرنا-«الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در بیروت در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد که ایران و روسیه به عنوان دو کشور هدف تحریم های یکجانبه آمریکا، همکاری های خود را در آینده بیشتر از پیش خواهند کرد.

ارتباط با روسیه و چین نشان از شکست سیاست منزوی کردن ایران دارد

کارشناس مسائل بین الملل گفت: نفس وجود ارتباط ایران با روسیه و چین به معنای شکست سیاست تحریم و منزوی کردن ایران در عرصه بین المللی است.

آمریکا تحریم های جدید بر روسیه وضع کرد

مسکو - ایرنا - نماینده وزارت خارجه آمریکا در اوکراین از اعمال تحریم های جدید بر روسیه به دلیل الحاق کریمه اوکراین در سال 2014 و وضعیت منطقه دونباس خبر داد.

آمریکا آغاز تحریم‌های 3 شرکت‌ معروف روسیه را به تأخیر انداخت

وزارت خزانه داری آمریکا به‌ اولگ دریپاسکا، سرمایه‌دار روسیه تا 12 دسامبر مهلت داده بود سهام خود را در سه شرکت تحریم شده روسی کاهش دهد، ولی در بیانیه ای اعلام کرد که این زمان را تا هفتم ژانویه 2019 تمدید کرده است.

15 نهاد دینی و دانشگاهی عراق تحریم های آمریکا را محکوم کردند

بغداد – ایرنا – 15 نهاد دینی و دانشگاهی عراق شرکت کننده در همایش اندیشه اسلامی در بغداد، تحریم های آمریکا را شدیدا محکوم کردند.

وعده آمریکا برای تحریم‌های بیشتر روسیه به‌دلیل انتخابات دونباس

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در رابطه با برگزاری انتخابات روز یکشنبه در منطقه دونباس اوکراین، وعده داد: تحریم‌ها علیه روسیه تا زمانی که شبه جزیره کریمه و مناطق شرقی اوکراین تحت حاکمیت کی‌یف قرار نگرفته، ادامه خواهند داشت.

کنگره آمریکا تحریم‌های جدید علیه روسیه را تا 2019 به تاخیر می‌اندازد

یک شبکه خبری از احتمال به تاخیر افتادن تصویب تحریم‌های جدید علیه روسیه در کنگره آمریکا تا اوایل 2019 میلادی خبر داده است.

روسیه: تحریم‌های آمریکا علیه ایران باعث کمبود در بازار جهانی نفت نشده است

وزیر انرژی روسیه گفت، پیش‌بینی‌های قبلی در باره کمبود نفت در بازار جهانی در نتیجه اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تحقق نیافته و خریداران اصلی نفت ایران هنوز می‌توانند به مشارکت با این کشور ادامه دهند.

تحریم های آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسیم/ همکاری ایران و روسیه با ارزهای ملی

وزیر انرژی روسیه گفت: «تحریم‌های آمریکا علیه ایران را که بدون تایید شورای امنیت سازمان ملل به صورت یک جانبه اعلام کرد، به رسمیت نمی‌شناسیم. ما به دنبال سازوکاری برای همکاری هستیم که یکی از آنها تسویه پول کالاهای عرضه شده با ارزهای ملی است.»

روسیه، کشور پیشرو در خلاص شدن از شر دلار آمریکا

طرح بزرگ حذف وابستگی روسیه به دلار که توسط ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور ارائه شده، فشار دور بعدی تحریم های آمریکا بر سیستم مالی این کشور را کم می‌کند.

روسیه خواستار دریافت یورو به جای دلار از مشتریان نفتی خود شد

شرکت های بزرگ انرژی روسیه برای دفع اثر تحریم های احتمالی آمریکا از مشتریان غربی خود خواسته اند تا پول نفت و گاز روسیه را به جای دلار به یورو بپردازند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۷ شهروند سعودی را در ارتباط با قتل خاشقجی تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ۱۷ شهروند عربستانی متهم به دست داشتن در قتل خبرنگار سعودی را تحریم کرد.]]>

سازمان ملل تحریم های غیرقانونی علیه ایران را پیگیری کند

کوالالامپور- ایرنا- یک رسانه مالزیایی با اشاره به اینکه آمریکا با اتهامات بی اساس تحریم های اقتصادی را دوباره علیه ایران وضع کرده، نوشت: اعمال تحریم های فرامرزی توسط یکی از اعضای سازمان ملل علیه عضو دیگر آن، خلاف قوانین بین المللی است و این نهاد باید این

معاون وزارت خارجه آمریکا از تحریم های احتمالی علیه ریاض در ارتباط با پرونده خاشقجی خبر داد

کنترل دمکرات ها بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است

مسکو - ایرنا - رسانه ها و کارشناسان روس معتقدند که کنترل نمایندگان حزب دمکرات آمریکا بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است و تشدید تحریم ها در مورد این کشور را به همراه خواهد داشت.

ایران راه مقابله با تحریم ها را فرا گرفته است

مسکو - ایرنا - شبکه اول تلویزیون روسیه در گزارشی خاطرنشان کرد: ایران راه مقابله با تحریم های آمریکا را فرا گرفته است و به رغم تحریم ها به پیشرفت در عرصه های مختلف ادامه می دهد.

کمالوندی: تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است/همکاری‌های هسته‌ای با اروپا در دو سال آینده ادامه دارد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که تحریم‌های اخیر آمریکا نقض اصول و قواعد بین‌الملل است، تاکید کرد که این تحریم‌ها قرارموقتی که دادگاه لاهه در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران صادر کرد را نیز نقض می‌کند.