توافق برگزیت احتمالا هفته آینده اعلام می شود

لندن – ایرنا – تارنمای نشریه تایمز انگلیس از احتمال دستیابی به توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در روز سه‌شنبه آینده خبر داد و نوشت که بر اساس جدول اولیه زمان‌بندی، کابینه دولت دوشنبه آینده درباره بررسی جزئیات این توافق تشکیل جلسه می دهد.مطالب مرتبط

مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد

تهران- ایرنا- به دنبال اعلام نخست ‌وزیر انگلیس مبنی بر عزم کشورش بر خروج از اتحادیه اروپا، رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که برگزیت، منجر به عدم توافق خواهد شد.

تلاش نهایی «ترزا می» برای گرفتن رای موافق پارلمان درباره توافق برگزیت

نخست وزیر انگلیس به نمایندگان پارلمان درباره عواقب رای منفی مجدد به توافق برگزیت هشدار داده و اعلام کرده که در این صورت انگلیس باید مدت طولانی در این اتحادیه باقی مانده و شاید اصلا از آن خارج نشود.

اتحادیه اروپا برای برگزیت بی توافق آماده شد

لندن – ایرنا – همزمان با افزایش اختلاف‌نظرها درباره نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و فشارهای بی‌سابقه روزهای اخیر برای کناره‌گیری «ترزا می» از قدرت، کمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که آخرین مقدمه‌ چینی‌ها برای احتمال تحقق برگزیت بی توافق به پایان ر

گذرگاه البوکمال احتمالا ماه آینده بازگشایی می شود

یک منبع دیپلماتیک عراقی اعلام کرد که گذرگاه مرزی البوکمال احتمالا ماه آینده بازگشایی خواهد شد.

مذاکرات تجاری آمریکا و چین هفته آینده از سر گرفته می شود

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد هشتمین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین در سطح وزیران، با هدف دستیابی به یک توافق تجاری هفته آینده در پکن برگزار می شود.

بحران برگزیت؛ ۳ روز تا پایان مهلت قانونی انگلیس

همزمان با تداوم کشمکش‌های دولت و پارلمان انگلیس بر سر برگزیت؛ مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند آماده خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه هستند.

اتحادیه اروپا برای موافقت با تمدید برگزیت شرط گذاشت

این اتحادیه بر موضع خود مبنی بر اینکه توافق برگزیت غیرقابل مذاکره است تاکید کرد

توافق لندن و اتحادیه اروپا درباره تعویق برگزیت

لندن و اتحادیه اروپا در خصوص تعویق برگزیت به توافق رسیدند.

آغاز تظاهرات 400 کیلومتری هواداران برگزیت

لندن – ایرنا – دو هفته مانده به مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و درحالی که پارلمان این کشور هفته گذشته به تعویق برگزیت رای داد، هواداران خروج از اتحادیه اروپا از صبح روز شنبه دست به تظاهراتی زدند که از شمال شرق انگلیس آغاز و دو هفته دیگر در مقاب

شرط مرکل برای پذیرش درخواست لندن برای تعویق تاریخ برگزیت

صدر اعظم آلمان تایید توافق برگزیت از طرف پارلمان انگلیس را شرطی برای پذیرش درخواست لندن برای تعویق تاریخ خروج اعلام کرده و از آمادگی کشورش برای وقوع سناریوی خروج نامنظم خبر داد.

افت اندک سهام آسیایی / تداوم آشفتگی در مورد توافق برگزیت

در انتظار اجلاس فدرال‌رزرو، سهام آسیایی تغییرات چندانی نکرد اما نزدیک به رکوردهای ۶ ماهه خود باقی ماند، درحالی که نگرانی‌هایِ جدید برگزیت، پوند را پایین آورد.

توافق دولت انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر تعویق موعد برگزیت

آیا ایتالیا عامل شکست طرح تعویق برگزیت خواهد بود؟

یک هفته نامه آلمانی با استناد به گفته یک مقام پارلمان اروپا از احتمال شکست طرح تعویق تاریخ برگزیت با مخالفت ایتالیا خبر داد.

درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت

نخست وزیر انگلیس پس از ناکامی در دستیابی به توافق برگزیت و جلب حمایت پارلمان، درخواست یک تاخیر کوتاه مدت در روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا را مطرح خواهد کرد.

ترامپ هفته آینده حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت می‌شناسد

یک رسانه غربی اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا هفته آینده حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را به رسمیت می‌شناسد.

رئیس پارلمان انگلیس: دولت نمی تواند برای توافق قبلی برگزیت مجددا رای گیری کند

نخست وزیر انگلیس خواستار تعویق برگزیت شد

لندن – ایرنا – یک هفته پس از رای پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت، نخست‌وزیر این کشور در نامه‌ای خطاب به دونالد توسک رئیس شورای اروپا، این درخواست را منتقل کرد.

اتحادیه اروپا برای برگزیت بدون توافق آماده است

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای تأکید کرد که تمهیدات لازم را برای خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه اندیشیده است.

عفو بین‌الملل: آمریکا احتمالا در سومالی مرتکب جنایات جنگی شده است

عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد: ارتش آمریکا احتمالا در کشتن تعداد زیادی از غیرنظامیان در حملات هوایی به سومالی طی دو سال گذشته، مرتکب جنایت جنگی شده است.

برگزیت، انگلیس را به بحران کشانده است

لندن – ایرنا – پس از مخالفت جنجالی رئیس مجلس عوام انگلیس با رأی گیری مجدد پارلمان بر سر طرح قبلی دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، یک سخنگوی دفتر نخست‌ وزیری اعلام کرد که برگزیت، این کشور را به بحران کشانده است.