بیانیه «اوباما» درباره نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا

رئیس جمهوری پیشین آمریکا درباره نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره این کشور بیانیه ای صادر کرد.مطالب مرتبط

درخواست اتحادیه آفریقا از کنگو برای تاخیر در اعلام نتایج نهایی انتخابات

اتحادیه آفریقا از جمهوری دموکراتیک کنگو خواست تا اعلام نتایج نهایی انتخابات مورد مناقشه ریاست جمهوری این کشور را به دلیل ابهامات درباره نتایج، موقتا به تعویق بیندازد.

ترامپ: اوباما بایدن را از تلی از زباله بیرون کشید و معاون خود کرد

درحالیکه جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا قرار است کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را روز سه‌شنبه اعلام کند، ترامپ مدعی شده که وی در تلی از زباله بوده تا اینکه اوباما او را برای معاونتش انتخاب کرده است.

افشاگری درباره برکناری اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان

یک مقام دولتی افغانستان فاش کرد که دولت کابل در نظر دارد تا پس از پایان روند اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اعضای کمیسیون انتخابات این کشور را برکنار کند.

وزیر مسکن اوباما هم به جمع نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا پیوست

جولیان کاسترو، عضو سابق کابینه باراک اوباما ، رییس جمهور سابق آمریکا به جمع کاندیداهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیوسته است و در اظهاراتی نسبت به "بحران رهبری" که از سوی دونالد ترامپ ایجاد شده، هشدار داد.

برزیل رسما علیه مادورو بیانیه صادر کرد

تهران-ایرنا- دولت برزیل در بیانیه ای ضمن مخالفت با دوره جدید ریاست جمهوری نیکلاس مادورو اعلام کرد که رئیس کنگره ونزوئلا که تحت هدایت مخالفان است را به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا به رسمیت می شناسد.

مردم آمریکا ترامپ را مسئول تعطیلی دولت می دانند

تهران – ایرنا – نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که 53 درصد از مردم آمریکا، شخص دونالد ترامپ و جمهوری خواهان کنگره را مسئول تعطیلی دولت می دانند، در حالی که این رقم برای دمکرات های کنگره 29 درصد است.

پس از سه ماه انتظار نتایج نخست انتخابات افغانستان اعلام شد

کابل - ایرنا - نتایج اولیه انتخابات مجلس افغانستان که در 28 و 29 مهرماه و پنجم آبان ماه گذشته در 33 استان افغانستان برگزار شده بود، پس از سه ماه انتظار شامگاه دوشنبه با اعلام نتایج حوزه کابل تکمیل شد.

گفت‌وگوی تسنیم با مسئول برنامه‌های «ایتوا» درباره دخالت آمریکا و دولت در انتخابات افغانستان

برگزاری انتخابات‌ها در افغانستان طی سالهای اخیر همواره با چالش‌های بسیاری روبرو بوده است، مسئول برنامه‌های دیدبان انتخابات و شفافیت این کشور اذعان کرد که دخالت آمریکا و دولت افغانستان از دلایل مشکلات در مسیر انتخابات است.

اکثریت آمریکایی‌ها می‌گویند در انتخابات ۲۰۲۰ علیه ترامپ رأی می‌دهند

نتایج تحقیق انجام شده توسط سه موسسه نظرسنجی نشان می‌دهد در صورتی که انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا همین امروز برگزار می‌شد ۵۷ درصد از رأی‌دهندگان علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا رأی می‌دادند.

گزارش تسنیم| «شرمندگی دموکراسی»؛ واکنش مردم و رسانه‌های افغانستان به اعلام نتایج کابل

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پس از سه ماه در حالی نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی حوزه کابل را اعلام کرد که بیشتر کاربران شبکه‌های مجازی و همچنین رسانه‌ها در کابل، این نتایج را برآیند یک تقلب گسترده عنوان می‌کنند.

آب سرد کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان بر اعلام نتایج کابل

کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اعلام کرد که نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی این کشور به تنهایی نامزدان برنده و بازنده انتخابات پارلمانی در این کشور را مشخص نمی‌کند.

ترامپ همچنان درگیر پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا است

تهران – ایرنا – دفتر «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، افشاگری پایگاه خبری «بازفید» مبنی بر توصیه ترامپ به وکیل شخصی سابقش برای دروغگویی به کنگره را نادرست خواند.

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره گفتگوی تلفنی پمپئو با چاووش اوغلو درباره سوریه

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی 9 ولایت افغانستان اعلام شد + اسامی

کمیسیون انتخابات افغانستان نتایج نهایی انتخابات پارلمانی 9 ولایت را پس از گذشت 3 ماه از برگزاری این انتخابات اعلام کرد.

دمکرات های کنگره آمریکا سخنرانی سالانه ترامپ را لغو می کنند

تهران - ایرنا - فرد شماره دو دمکرات های کنگره آمریکا اعلام کرد: با توجه به دعوت نکردن رئیس جمهوری آمریکا برای سخنرانی در کنگره از سوی رئیس مجلس نمایندگان این کشور، سخنرانی ترامپ لغو می شود.

تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان صدای مجلس را درآورد

کابل - ایرنا - احزاب سیاسی، اعضای مجلس نمایندگان و ناظران انتخابات در افغانستان، نسبت به تأخیر در اعلام نتایج، انتخاباتی که 28 و 29 مهر ماه امسال در این کشور برگزار شد، انتقاد دارند و هر روز نیز بر ابعاد این اعتراض افزوده می شود.

کاخ‌سفید سفر اعضای کنگره با هواپیماهای دولتی را محدود کرد

دولت آمریکا سفر اعضای کنگره با هواپیماهای دولتی در دوره تعطیلی دولت فدرال را بدون کسب مجوز، ممنوع کرد.

هشدار طالبان به آمریکا درباره توقف مذاکرات صلح افغانستان

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر آمریکا حاضر به مذاکره درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان نشود این گروه روند مذاکرات صلح با واشنگتن را متوقف خواهد کرد.

ترامپ می گوید نگران نامزدی بایدن در انتخابات2020 نیست

تهران – ایرنا – شبکه سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تاکید کرده که جو بایدن معاون اول سابق آمریکا در دولت اوباما عملکرد ضعیفی داشته و او نگران کاندیداتوری بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نیست.

اوباما پس از برجام، به دنبال برنامه موشکی ایران بود

جان کری در گفتگو با سی ان ان گفت: اوباما قصد داشت بعد از برجام، ایران را درباره برنامه موشکی تحت فشار قرار دهد.