ترکیه تحقیقات برای یافتن جسد خاشقچی را متوقف کرد

شبکه الجزیره به نقل از منبعی در دفتر دادستان کل ترکیه اعلام کرد دادستانی ترکیه عملیات تحقیق و تفحص برای یافتن جسد روزنامه‌نگار مقتول سعودی را متوقف کرده است.مطالب مرتبط

الجزیره: ترکیه جستجو برای یافتن جسد خاشقجی را متوقف کرده است

شبکه الجزیره به نقل از یک منبع در دادستانی ترکیه اعلام کرد که آنکارا جستجوی جسد جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را متوقف کرده است.

اعدام مجریان ترور خاشقچی، حربه عربستان برای نجات «بن سلمان»

یک روزنامه فرامنطقه‌ای به نقل از منابع ترکیه‌ای نوشت، عربستان می خواهد با اعدام عاملان مستقیم ترور روزنامه‌نگار منتقد این کشور، روند تحقیقات برای شناسایی آمر اصلی قتل وی که به احتمال زیاد ولی‌عهد سعودی است، متوقف شود.

سازمان ملل متحد درباره مرگ خاشقچی تحقیق کند

دوحه – ایرنا – 10 سازمان حقوقی عربی و ترکیه ای با صدور بیانیه ای خواستار تحویل 18 متهم به دست داشتن در قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار ناراضی سعودی به دادگاههای ترکیه و انجام تحقیقات بین المللی از سوی سازمان ملل متحد در این مورد شد.

درخواست ترکیه و اتحادیه عرب برای پایان یافتن حمله‌های هوایی به نوار غزه

سخنگوی رییس‌جمهوری ترکیه پایان یافتن درگیری ها در نوار غزه را خواستار شد.]]>

خشم و نگرانی ریاض از تحقیقات جامعه جهانی درباره قتل خاشقچی

تهران – ایرنا - «عادل الجبیر» وزیر امورخارجه عربستان عصر پنجشنبه هرگونه دخالت مجامع جهانی و بین المللی برای مشخص شدن سرنوشت مبهم قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در ترکیه را رد کرد.

آخرین کلمات خاشقچی قبل از مرگ: دارم خفه می شوم

تهران – ایرنا- رئیس بخش تحقیقات روزنامه 'صباح' چاپ ترکیه جزئیات بیشتری را از لحظات اخر قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد سعودی فاش کرد از جمله سخنان وی قبل از مردن که می گفت دارم خفه می شوم.

تحقیقات عربستان سعودی در مورد قتل خاشقچی فاقد اعتبار است

سازمان عفو بین‌الملل تحقیقات دادستانی کل سعودی در مورد قتل خاشقچی را بی‌اعتبار خواند و خواستار تحقیقات کامل و جامع بین‌المللی در این قضیه شد.

کاخ سفید برای تسکین ترکیه در پرونده «خاشقچی» استرداد «گولن» را بررسی می‌کند

دو مقام ارشد آمریکایی و منابع دیگر روز پنجشنبه گفته‌اند کاخ سفید در راستای تلاش برای آرام کردن ترکیه در پرونده قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی استرداد «فتح‌الله گولن»، واعظ ترکیه‌ای را بررسی می‌کنند.

منبع ترکیه‌ای: «سیا» رسما به ما گفت که «بن‌سلمان» مسئول قتل خاشقچی است

منبعی ترکیه‌ای به شبکه الجزیره گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «رسما» به مقامات ترکیه گفته است که ولی‌عهد سعودی مسئول قتل جمال خاشقچی است.

عفو بین الملل: تحقیقات ریاض درباره خاشقچی بی اعتبار است

تهران- ایرنا- سازمان عفو بین الملل پنجشنبه شب در واکنش به اظهارات دادستانی عربستان و انتشار جزئیات بیشتری از چگونگی کشته شدن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی در استانبول ترکیه، اعلام کرد: نتایج تحقیقاتی که توسط مقام های ریاض در این زمینه صورت می گیر

خاشقچی و تلاش برای نجات بن سلمان محور رسانه های ترکیه

آنکارا- ایرنا- قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول همچنان یکی از محورهای داغ خبری ـ تحلیلی رسانه های ترکیه است و این رسانه ها سعی می کنند به طور لحظه ای ابعاد تازه تری از این رویداد را منتشر و اعلام کنند.

پرونده خاشقچی احتمالا فرصتی برای پایان جنگ یمن فراهم می‌کند

منابع دولت فرانسه از توافق رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه در خصوص ضرورت شفاف‌سازی تمام جوانب قتل روزنامه‌نگار سعودی از جانب ریاض و احتمال پایان یافتن جنگ یمن بواسطه پرونده خاشقچی، خبر دادند.

وزیر دفاع ترکیه: ریاض حاضر به تحویل تیم ترور خاشقچی نشد

وزیر دفاع ترکیه می‌گوید کشورش از سعودی‌ها خواسته تیم ترور جمال خاشقچی را تحویل ترکیه دهد ولی آن‌ها مخالفت کرده‌اند.

تاکید مجدد ترکیه برای انجام تحقیقات بین‌المللی درباره قتل خاشقجی

وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر انجام تحقیقات بین‌المللی درباره قتل خبرنگار سعودی را خواستار شد.]]>

نخست وزیر کانادا: اوتاوا مصمم به پیگیری قتل خاشقچی است

تهران - ایرنا - نخست وزیر کانادا روز دوشنبه با بیان اینکه سرویس های اطلاعاتی این کشور فایل صوتی مورد ادعای ترکیه در باره قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد عربستانی را دریافت کرده اند، تاکید کرد که این کشور نتیجه تحقیقات در باره این قتل را بصورت جدی پیگی

توقف تلاش ها در ترکیه برای یافتن جسد خاشقجی

قتل خاشقچی، گام نخست فتنه آل سعود علیه ترکیه بود

آنکاراـ ایرناـ «مته یارار» کارشناس سیاسی و مشاور امنیتی ترک گفت که انتخاب استانبول برای قتل خاشقچی در واقع اجرای مرحله نخست از نقشه طراحی شده آل سعود علیه ترکیه بود و غفلت مقام های امنیتی ـ اطلاعاتی آنکارا می توانست صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

ینی شفق:یک فرد نزدیک به ولیعهد امارات در قتل خاشقچی نقش داشت

آنکاراـ ایرناـ روزنامه ینی شفق ترکیه مدعی شد که یک روز پیش از قتل جمال خاشقچی، محمد دحلان عضو سابق جنبش فتح و نزدیک به ولیعهد امارات در قالب یک گروه چهار نفره با گذرنامه جعلی از لبنان وارد ترکیه شده و طی سه روز اقامت، در پاکسازی آثار جنایت با ماموران آل س

سخنگوی دولت ترکیه: آمر قتل خاشقچی باید مشخص و فاش شود

سخنگوی حزب حاکم «عدالت و توسعه» ترکیه بر پایبندی کشورش به کشف آمر قتل خاشقچی تاکید کرد و گفت: باید مشخص و فاش شود که چه کسی دستور قتل روزنامه‌نگار مطرح سعودی را مطرح کرده است، چون جهانیان به دنبال جواب این سوال هستند.

وزیر خارجه انگلیس با محوریت یمن و خاشقچی به ریاض می رود

تهران - ایرنا - وزیر خارجه انگلیس برای گفت و گو پیرامون پایان دادن به جنگ یمن و همکاری در تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی به عربستان و امارات متحده عربی می رود.