رویترز: ایران تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر می‌گذارد

یک خبرگزاری انگلیسی در تحلیلی روز پنجشنبه نوشته ایران تحریم‌های نفتی آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت.مطالب مرتبط

ماجرای خبرسازی رویترز درباره فروش گاز ایران در برابر غذای عراق چه بود؟

رویترز بعد از آنکه عراق از تحریم های نفتی آمریکا معاف شد دست به خبرسازی غذا به جای گاز زد. این خبرسازی دروغین در شرایطی صورت گرفت که هم اکنون ایران در شرایط تحریم، مواد غذایی عراق راهم تامین می کند.

تحریم ها بر سیاست های ایران تاثیر نمی گذارد

وزیرامورخارجه کشورمان در گفتگو با پایگاه خبری العربی الجدید گفت: تحریم های آمریکا بر اقتصاد ایران تاثیر می گذارد اما سیاستهای نظام را تغییر نمی دهد.

رویترز: آمریکا 17 تبعه سعودی را تحریم می کند

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز شامگاه پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد: به زودی خزانه داری آمریکا، 17 عربستانی را به خاطر دست داشتن در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی تحریم می کند.

کره جنوبی و ژاپن به واردات نفت ایران ادامه می دهند

تهران - ایرنا - رویترز نوشت: بعد از معافیت هشت کشور جهان از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه (مردم) ایران، پالایشگاه‌های کره جنوبی و ژاپن از ژانویه سال آینده به واردات نفتی خود از ایران ادامه می‌دهند.

آمریکا با معاف‌کردن مشتریان نفتی ایران از تحریم‌ها بازیگران بازار را غافلگیر کرد

رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت: تصمیم آمریکا مبنی بر معاف ساختن مشتریان نفتی ایران از تحریم ها موجب غافلگیری بعضی از بازیگران بازار نفت شده است. در نتیجه شرایطی که امروز شاهدش هستیم یعنی افزایش عرضه در بازار و افت 20 درصدی قیمت نفت رخ داده است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس: راه‌اندازی بورس نفتی تحریم‌ها را دور زد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌اندازی بورس نفتی اتفاق مهمی بود که در کشور افتاد، گفت: راه‌اندازی بورس نفتی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور زد.

راه‌های ایران برای مقابله با تحریم نفتی/خاموشی رهیاب‌ ماهواره‌ای برخی نفتکش‌های ایران

پلاتس طی گزارشی نوشت: ایران با استفاده از روش‌های قبلی و جدید با ذخیره سازی نفت بر روی آب و خشکی، مقابله با تحریم های نفتی را آغاز کرده و به شیوه‌های مختلف به کشورهایی که معافیت دریافت نکردند، بدون ذکر نام ایران نفت می‌فروشد.

چشم امید آمریکا به کرکوک عراق برای کاهش اثرات تحریم نفتی ایران

آمریکا کرکوک را به عنوان گزینه ای برای کمک به جبران کمبود جهانی تولید نفت به خاطر تحریم های ایران می داند و به دولت عراق فشار آورده صادرات نفت از این منطقه به مقصد ترکیه را ازسربگیرد.

کشورهای قفقاز هم از تحریم‌های آمریکا علیه ایران آسیب می بینند

صفر شدن صادرات نفت ایران مستقیماً بر سه کشور منطقه قفقاز، آذربایجان،گرجستان و ارمنستان تاثیر نمی گذارد چون هیچ کدام از ایران نفت وارد نمی کنند. ولی هر سه برای گاز طبیعی وابسته به ایران هستند.

جنگ اطلاعاتی بین ایران و آمریکا و سکوت نفتی‌ها

از زمانی‌که آمریکا از برجام خارج شد و ترامپ اعلام کرد قصد دارد میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند، رسانه‌ها گرد و خاک به پا کردند و کارشناسان و تحلیل‌گران هیاهو؛ اما مردان نفتی ترجیح دادند با تاکید بر ناتوانی آمریکا در حذف نفت ایران از بازارهای جهانی

خشم ریاض از تصمیم آمریکا در صدور معافیت برای خرید نفت ایران

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که مقام‌های عربستان سعودی از تصمیم آمریکا در معاف کردن هشت کشور از تحریم‌ها علیه ایران خشمگین شده و در حال بررسی طرحی برای کاهش صادرات نفت خود با هدف کنترل قیمت‌ها هستند.

شرکت‌های اروپایی در حال تبعیت از قوانین تحریمی آمریکا هستند

رئیس گروه اقدام علیه ایران ضمن اشاره‌ای تلویحی به شکست طرح آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران، مدعی شد تهران دیگر نمی‌تواند چون گذشته تحریم‌ها را دور بزند.

جنگ منافع اروپا و آمریکا دلیل معافیت 8 کشور از تحریم نفتی ایران بود

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به پشت پرده استثنا کردن 8 کشور در تحریمهای آمریکا علیه ایران گفت: رقابت پنهان آمریکا و اروپا بر سر دلار و یورو باعث مطرح شدن تشکیل سوئیفت اروپائی و شده است.

کارگزاران تحریم‌ها مستعد پیگیری حقوقی به دلیل ارتکاب جنایت علیه بشریت هستند

یک حقوقدان موسسه عالی مطالعات بین‌المللی ژنو اظهار کرد: تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران نه تنها ناقض قوانین بین‌الملل حاکم بین دولت‌ها است، بلکه به علت این که بر جان و سلامت انسان‌ها تاثیر منفی می‌گذارد، کارگزاران این تحریم‌ها را مستعد پیگیری حقوقی ب

رویترز به نقل از روحانی : ایران به صدور نفت خود ادامه می دهد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز در بازتاب سخنان امروز(دوشنبه) رئیس جمهوری ، به نقل از 'حسن روحانی' نوشت: ایران به صدور نفت خود ادامه می دهد و در جنگ اقتصادی آمریکا ایستادگی می کند.

مجبور به معافیت برخی کشورها از تحریم های ایران شدیم

تهران- ایرنا- رئیس گروه ضدایرانی وزارت خارجه آمریکا اعتراف کرد که واشنگتن برای کنترل قیمت نفت مجبور شد برخی کشورها را از تحریم های نفتی ایران معاف کند.

رویترز: آمریکا 17 مقام سعودی را تحریم کرد

آمریکا 17 مقام سعودی را که در قتل جمال خاشقجی نقش داشتند تحریم کرد.

13 آبان 97 آمریکا همه دنیا را تحریم کرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کاری که آمریکا در13 آبان 97 با ایران کرد در طول تاریخ بی‌نظیر بود. تحریم آمریکا برای ایران سابقه 40 ساله دارد و جدید نیست اما این‌بار آمریکا همه دنیا را تحریم کرد که با ایران رابطه نداشته باشند.

رویترز از خشم سعودی‌ها از ترامپ خبر داد/ عربستان درصدد کاهش 1.4 میلیون بشکه‌ای تولید نفت

عربستان سعودی که در بحث تحریم نفتی ایران از دولت ترامپ رو دست خورده است اکنون کاهش 1.4 میلیون بشکه ای عرضه جهانی نفت را با جدیت دنبال می کند.

کمالوندی: تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است/همکاری‌های هسته‌ای با اروپا در دو سال آینده ادامه دارد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که تحریم‌های اخیر آمریکا نقض اصول و قواعد بین‌الملل است، تاکید کرد که این تحریم‌ها قرارموقتی که دادگاه لاهه در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران صادر کرد را نیز نقض می‌کند.