آمریکا چند و شرکت‌ مرتبط با روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه چند فرد و شرکت مرتبط با روسیه را به بهانه تحولات اوکراین در فهرست تحریم‌ها قرار داد.مطالب مرتبط

آمریکا به دنبال تحریم شرکت های چینی است

پکن- ایرنا- کمیته بررسی مسایل امنیتی و اقتصادی کنگره آمریکا به وزارت خزانه داری این کشور دستور داده است ظرف 180 روز فهرستی از شرکت های چینی مرتبط با کره شمالی را جهت اعمال تحریم ها تهیه کند.

2 شرکت روسی به فهرست تحریم‌های آمریکا علیه سوریه اضافه شدند

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده از «طرح سری» تامین مالی دولت بشار اسد با مشارکت روسیه و ایران پرده برداشته و در عین حال دو شرکت و یک تبعه روس را به فهرست تحریم‌های خود علیه سوریه افزوده است.

تقاضا برای خرید تولیدات شرکت روستک روسیه، با وجود تحریم های آمریکا همچنان بالاست

شرکت تسلیحاتی روستک به تقاضای گسترده برای خرید سامانه دفاع ضد موشکی خود با وجود تحریم های آمریکا افتخار می کند.

همکاری روسیه و ایران پس از تحریم های آمریکا گسترده تر می شود

بیروت-ایرنا-«الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در بیروت در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد که ایران و روسیه به عنوان دو کشور هدف تحریم های یکجانبه آمریکا، همکاری های خود را در آینده بیشتر از پیش خواهند کرد.

روسیه درصدد تحریم مجمع جهانی اقتصاد است

مسکو - ایرنا - نخست وزیر روسیه اعلام کرد: در صورتی که سرمایه داران تحریم شده روس نتوانند در مجمع جهانی اقتصاد در داووس شرکت کنند ممکن است مقامات این کشور نیز در این نشست شرکت نکنند.

آمریکا ۶ فرد و ۳ شرکت روس را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا ۶ فرد و ۳ شرکت روسی را به دلیل تامین نفت سوریه تحریم کرد.

آمریکا ۱۷ شهروند سعودی را در رابطه با پرونده قتل خاشقجی تحریم می‌کند

منابع آگاه از تصمیم آمریکا مبنی بر تحریم ۱۷ شهروند عربستانی مرتبط با قتل خبرنگار سعودی خبر دادند.]]>

وعده آمریکا برای تحریم‌های بیشتر روسیه به‌دلیل انتخابات دونباس

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در رابطه با برگزاری انتخابات روز یکشنبه در منطقه دونباس اوکراین، وعده داد: تحریم‌ها علیه روسیه تا زمانی که شبه جزیره کریمه و مناطق شرقی اوکراین تحت حاکمیت کی‌یف قرار نگرفته، ادامه خواهند داشت.

خزانه‌داری آمریکا چند فرد و شرکت را به بهانه انتقال نفت به سوریه تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه با بیان ادعاهای بی‌‌اساس اعلام کرد اسامی ۹ فرد و شرکت را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

لاوروف: آمریکا درصدد بازدارندگی توسعه اقتصادی روسیه است

وزیر امور خارجه روسیه هدف آمریکا از اعمال فشارها بر مسکو را بیرون راندن شرکت‌های روسی از بازارهای جهانی و در نهایت ممانعت از روند توسعه اقتصادی روسیه نامید.

کنگره آمریکا تحریم‌های جدید علیه روسیه را تا 2019 به تاخیر می‌اندازد

یک شبکه خبری از احتمال به تاخیر افتادن تصویب تحریم‌های جدید علیه روسیه در کنگره آمریکا تا اوایل 2019 میلادی خبر داده است.

روسیه: تحریم‌های آمریکا علیه ایران باعث کمبود در بازار جهانی نفت نشده است

وزیر انرژی روسیه گفت، پیش‌بینی‌های قبلی در باره کمبود نفت در بازار جهانی در نتیجه اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تحقق نیافته و خریداران اصلی نفت ایران هنوز می‌توانند به مشارکت با این کشور ادامه دهند.

تحریم های آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسیم/ همکاری ایران و روسیه با ارزهای ملی

وزیر انرژی روسیه گفت: «تحریم‌های آمریکا علیه ایران را که بدون تایید شورای امنیت سازمان ملل به صورت یک جانبه اعلام کرد، به رسمیت نمی‌شناسیم. ما به دنبال سازوکاری برای همکاری هستیم که یکی از آنها تسویه پول کالاهای عرضه شده با ارزهای ملی است.»

فرانسه درباره تحریم افراد مرتبط با قتل خاشقچی تصمیم گیری می کند

تهران – ایرنا - «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه گفت که پاریس به زودی در مورد اعمال تحریم بر افراد مرتبط با قتل «جمال خاقشچی» تصمیم گیری خواهد کرد.

مسکو تحریم‌های جدید آمریکا را محکوم کرد

وزارت امورخارجه روسیه تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند فرد و نهاد ایرانی و روس به بهانه انتقال نفت به سوریه را محکوم و آن را حمایت از تروریسم توصیف کرد.

آمریکا 9 فرد و شرکت را به بهانه انتقال نفت ایران تحریم کرد

تهران - ایرنا - وزارت خزانه داری آمریکا 9 فرد و شرکت را به بهانه مشارکت در انتقال نفت ایران به سوریه تحریم کرد.

روسیه، کشور پیشرو در خلاص شدن از شر دلار آمریکا

طرح بزرگ حذف وابستگی روسیه به دلار که توسط ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور ارائه شده، فشار دور بعدی تحریم های آمریکا بر سیستم مالی این کشور را کم می‌کند.

روسیه: پیشنهاد لغو تحریم به ازای خروج ایران از سوریه کذب است

معاون وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که هرگز به رژیم صهیونیستی یا آمریکا پیشنهادی مبنی بر لغو تحریم‌های ایران به ازای خروج این کشور از سوریه، داده نشده است.

کنترل دمکرات ها بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است

مسکو - ایرنا - رسانه ها و کارشناسان روس معتقدند که کنترل نمایندگان حزب دمکرات آمریکا بر مجلس نمایندگان آمریکا به زیان روسیه است و تشدید تحریم ها در مورد این کشور را به همراه خواهد داشت.

ایران راه مقابله با تحریم ها را فرا گرفته است

مسکو - ایرنا - شبکه اول تلویزیون روسیه در گزارشی خاطرنشان کرد: ایران راه مقابله با تحریم های آمریکا را فرا گرفته است و به رغم تحریم ها به پیشرفت در عرصه های مختلف ادامه می دهد.