تاکید وزیر علوم و همتای ژاپنی‌اش بر ضرورت تقویت و توسعه روابط علمی

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای ژاپنی خود بر تقویت و توسعه روابط علمی با این کشور تاکید کرد.مطالب مرتبط

تاکید رحمانی‌موحد بر تقویت و توسعه همکاری‌های فرهنگی میان ایران و ژاپن

سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو تاکید کرد: انجمن‌های فرهنگی هنری نقش بسزایی در تقویت و توسعه ارتباطات مردمی دارند و می‌توانند در زمینه‌های دیگر روابط بین کشورها تاثیرگذار باشند.

تأکید وزیر علوم به روسای دانشگاه ها برای ارتباط بیشتر با رسانه ها

وزیر علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش و فناوری بر لزوم بهره‌مندی از دیدگاه‌های تخصصی و تحلیل‌های علمی اعضای هیئت علمی به منظور تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه تأکید کرد.

ضرورت توجه به مسائل روز کشور با رویکرد علمی و جامعه شناسانه

در پنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی که امروز با عنوان "مسائل و چالش های علوم اجتماعی در ایران"به میزبانی دانشگاه خوارزمی برگزار شد،بر ضرورت توجه به مسائل روز کشور با رویکرد علمی و جامعه شناسانه تاکید شد.

دیدار معاون علمی رییس جمهوری با وزیر علوم آفریقای جنوبی

تهران - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به منظور توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین ایران و آفریقای جنوبی با وزیر علوم و تکنولوژی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

افغانستان به توسعه روابط با ایران متعهد است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان گفت: دولت افغانستان به توسعه و تقویت روابط دوجانبه با ایران تعهد کامل دارد.

دیدار ستاری با وزیر علوم و تکنولوژی آفریقای جنوبی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین ایران و آفریقای جنوبی با وزیر علوم و تکنولوژی این کشور دیدار کرد.

انجام ده‌ها طرح مطالعاتی و تحقیقاتی علوم شناختی در شیراز

تهران– ایرنا -با هدف توسعه و گسترش حوزه‌های علوم شناختی و بهره گیری از دانش فنی و تخصصی اعضای هیات علمی و پژوهشگران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، ده‌ها طرح مطالعاتی و تحقیقاتی توسط گروه علوم اعصاب دانشگاه پزشکی شیراز به اجرا

شتاب توسعه علمی کشور نیازمند ثبات مدیریت کلان آموزش عالی است

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان اینکه شتاب توسعه علمی کشور نیازمند ثبات مدیریت کلان آموزش عالی است، گفت: باید به وزیر علوم برای برداشتن گام‌های مؤثر در حوزه آموزش عالی فرصت داد چرا که تغییر مدیریت کلان آموزش عالی باعث کندی توسعه علمی

ضرورت تقویت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی

اراک- وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تقویت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی تاکید کرد.

خواهان تقویت روابط با آمریکا با حفظ استقلال عراق هستیم

بغداد - ایرنا - 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق در تماس تلفنی 'مایک پنس' معاون رییس جمهوری آمریکا با وی، تاکید کرد که بغداد خواستار تقویت روابط با آمریکا در چارچوب حفظ استقلال و حاکمیت ملی عراق است.

لزوم بهره‌مندی از تخصص اعضای هیئت علمی برای تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش و فناوری، بر لزوم بهره‌مندی از دیدگاه‌های تخصصی و تحلیل‌های علمی اعضای هیئت علمی به منظور تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه تأکید کرد.

انجمن های فرهنگی نقش مهمی در توسعه روابط ایران و ژاپن دارند

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تاکید کرد انجمن های فرهنگی و هنری نقش مهم و بسزائی در تقویت و توسعه ارتباطات مردمی دارند و می توانند در روابط بین کشورها، تاثیرگذار باشند.

وزیر علوم فضای آرام و کم تنشی در دانشگاه ها فراهم کرده است

تهران - ایرنا – نماینده شهر کرد در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر علوم توانسته فضایی آرام و کم تنش در دانشگاه های کشور فراهم کند که این اقدام بستر حرکت های علمی و رشد و توسعه کشور است.

پاکستان بر تقویت اقتصادی اکو تاکید کرد

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان در نشستی با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصای موسوم به «اکو» (ECO) بر ضرورت همکاری میان کشورهای این سازمان تاکید کرد.

ثبات مدیریتی در وزارت علوم سبب ارتقاء نظام آموزش عالی می‌شود

رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری مسوولان در مسیر ارتقای علمی، ثبات مدیریتی در وزارت علوم را امری ضروری در ارتقای نظام آموزش عالی کشور ارزیابی کرد.

تاکید ایران و قطر بر تقویت روابط دوجانبه

محمدعلی سبحانی سفیر ایران در دوحه قطر با سلطان بن سعد المریخی وزیر مشاور در امور خارجه قطر دیدار کرد.

تاکید بر تقویت روابط دوجانبه ایران و آفریقای جنوبی

خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در ارتباط زنده با خبر ۲۰ شبکه چهار سیما از روز نخست سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به آفریقای جنوبی گفت.

رهبران چین و پاناما بر پیشبرد روابط دو کشور تاکید کردند

پکن- ایرنا- 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین و 'خوان کارلوس واردلا' رئیس جمهوری پاناما، توسعه مطلوب روابط دو جانبه و دستاوردهای همکاری «پس از برقراری روابط رسمی» را عالی ارزیابی کرده و بر پیشبرد روابط دو کشور تاکید کردند.

دیدار وزیران خارجه کره شمالی و سوریه/ تاکید بر توسعه روابط

رسانه های خارجی از دیدار وزیران خارجه کره شمالی و سوریه در دمشق و تاکید بر توسعه روابط فیمابین تاکید کردند.

علوم حوزوی باید پیشران تحول در علوم انسانی باشند

پیروزمند با تاکید بر اینکه برای پیشرفت و تحول باید جایگاه علوم انسانی در نظام علمی و جایگاه نظام علمی در تمدن‌سازی را بشناسیم، گفت: علوم حوزوی باید پیشران تحول در علوم انسانی باشند.