توسعه روابط با افغانستان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی بیشکک دارد

نخست وزیر قرقیزستان در دیدار با رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: در سیاست خارجه «بیشکک» توسعه روابط با افغانستان نقش بزرگی دارد.مطالب مرتبط

توسعه روابط با افغانستان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی بیشکک دارد

نخست وزیر قرقیزستان در دیدار با رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: در سیاست خارجه «بیشکک» توسعه روابط با افغانستان نقش بزرگی دارد.

نقش کمرنگ احزاب سیاسی در انتخابات مجلس نمایندگان

احزاب سیاسی در نظام و سیاست گذاری افغانستان به ویژه قوه مقننه که همان شورای ملی افغانستان است ، جایگاه چندانی ندارند.

«کابلوف»: حضور نظامیان خارجی به برقراری ثبات در افغانستان کمک نمی‌کند

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان ضمن تاکید بر افزایش تلاش‌ها برای آغاز مذاکرات دولت افغانستان و طالبان تصریح کرد که حضور نظامیان خارجی به برقراری ثبات در این کشور کمکی نمی‌کند.

اهمیت و جایگاه انتخابات پارلمانی افغانستان برای دولت و متحدان بین‌المللی این کشور

یک پژوهشگر و کارشناس مسائل منطقه‌ای با بیان این که با پارلمان نویی در افغانستان مواجه خواهیم بود، گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان برای دولت و متحدان بین‌المللی این کشور اهمیت و جایگاه بالایی دارد.

ضرورت تفکیک دو حوزه دیپلماسی و نظامی گری در روابط خارجی

تهران – ایرنا – استاد روابط بین الملل می گوید: مشکل کشور در عرصه روابط بین الملل عدم تفکیک دو حوزه دیپلماسی و نظامی گری است؛ یعنی در واقع تداخل نهاد ها در این دو حوزه منجر به ایجاد مشکلات برای سیاست خارجی ایران می شود.

روابط دوستانه آمریکا وعربستان به قوت خود باقی است

تهران-ایرنا- «بروس ریدل» کارشناس اندیشکده «بروکینگز» با اشاره به نقش عربستان در افت بهای نفت و انتخابات آتی آمریکا گفت: ماجرای جمال خاشقچی نمی تواند اهداف سیاست خارجی آمریکا یعنی ضدیت با ایران و سیاست انتخاباتی ریاست جمهوری را متاثر کند و به کدورت روابط ر

عبدالله: تغییر روابط روسیه با غربی‌ها بر حمایت مسکو از افغانستان تاثیر نگذارد

رئیس اجرایی دولت افغانستان تصریح کرد که روابط روسیه با کشورهای غربی تغییر کرده است اما دولت کابل انتظار دارد که مقامات مسکو به حمایت از افغانستان ادامه دهند.

توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا از سیاست‌های ایران است

رئیس جمهور، توسعه و تقویت روابط با کشورهای قاره آفریقا و از جمله سنگال را از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد که تهران آماده است روابط خود را با داکار در همه حوزه های مورد علاقه تعمیق بخشد.

ایرنا به‌عنوان رسانه‌ای پویا جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد

یزد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان رسانه‌ای فعال و پویا، نیروهایی سرشار از انگیزه دارد که ازلحاظ صحت، دقت و سرعت در کار اطلاع‌رسانی در میان رسانه‌های مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

کمبودی در جایگاه سوخت منطقه ویژه خلیج فارس وجود ندارد

بندرعباس - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان گفت: هیچ مشکل و نگرانی در میزان تامین سوخت و توزیع آن برای جایگاه عرضه سوخت منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس وجود ندارد.

کاهش روابط تجاری کابل ــ اسلام‌آباد؛ ایران بزرگترین شریک تجاری افغانستان شد

در پی سردشدن روابط افغانستان ــ پاکستان و موانع سخت برای معاملات دوطرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.

پارلمان افغانستان: نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند

شماری از اعضای پارلمان افغانستان با اشاره به 17 سال جنگ آمریکا در این کشور تاکید کردند که نیروهای خارجی هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.

دیدار استاندار فارس و سفیر ارمنستان

استاندار فارس در دیدار سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، توجه به توسعه روابط با کشورهای همسایه را جزو اولویت های سیاست خارجی ‌ایران عنوان کرد.

​ساماندهی صندلی جایگاه های اختصاصی ورزشگاه امام خمینی اراک

در اقدامی که از سوی روابط عمومی باشگاه صورت گرفت ،تمامی صندلی های جایگاه های ویژه ورزشگاه ۱۵هزار نفری امام خمینی (ره) اراک با توجه به کسوت و عناوین میهمانان مدعو تفکیک و ساماندهی شد.]]>

ثبت رکورد تولید ۱۰ هزار تن مواد مخدر در افغانستان

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اظهار نگرانی نسبت به افزایش ۷۸ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان در سال ۲۰۱۷ گفت: انسداد مرزهای شرقی ادامه دارد و این سیاست در مرزهای غربی هم اجرا می شود.

اوضاع افغانستان محور رایزنی نمایندگان ویژه آلمان و ازبکستان در کابل

نماینده ویژه آلمان در افغانستان و پاکستان با نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در «کابل» دیدار کرد.

تدابیر دولت حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان را کاهش داد

تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: تدابیر خردمندانه دولت تدبیر و امید به ویژه در سیاست خارجی موجب کاهش حجم تبلیغات زهرآگین دشمنان شد، در حالی که ترامپ و دوستان وی در منطقه خط و نشان می کشیدند و خود را در برجام محق و موفق می دانستند.

خراسان جنوبی| اتصال راه‌آهن ایران به افغانستان در حال اتمام است

مدیرکل راه‌آهن شرق با بیان اینکه راه‌آهن شرق در مسیر توسعه همه جانبه در راستای جذب بار داخلی و ترانزیت قرار دارد گفت: اتصال راه‌آهن ایران به افغانستان نیز در حال اتمام است که به‌زودی با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

واگذاری غیرقانونی معادن افغانستان به شرکت‌های خارجی

در آستانه انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان این روزها واگذاری غیر قانونی دو معدن طلای بدخشان و مس بلخاب به دو شرکت انگلیسی و آمریکایی با اعتراض مردم افغانستان مواجه شده است.

گزارش تسنیم|جایگاه چین در سیاست خارجی احزاب آمریکا

رهبران این دو حزب آمریکا تلاش کرده‌اند با تاکتیک‌های متفاوتی از جمله فشارهای حقوق بشری، صف آرایی نظامی، تقویت مناسبات تجاری مانع قدرت یابی چین در عرصه بین‌المللی شوند.