توسعه روابط با افغانستان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی بیشکک دارد

نخست وزیر قرقیزستان در دیدار با رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: در سیاست خارجه «بیشکک» توسعه روابط با افغانستان نقش بزرگی دارد.مطالب مرتبط

چین در سیاست خارجی ایران نقش بالایی دارد/ شروع روابط تازه در روابط تهران و پکن با سفر لاریجانی

خلیلزاد: هدف آمریکا گسترش روابط با دولت افغانستان پس از برقراری صلح است

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان اظهار داشت: واشنگتن در نظر دارد تا پس از برقراری صلح در افغانستان روابط خود را با دولت کابل گسترش دهد.

کویت: عدم عادی‌سازی روابط با اسرائیل جزء سیاست خارجی ما است

وزیر خارجه کویت اعلام کرد که عدم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یکی از اصول سیاست خارجی کویت به حساب می‌آید.

ظریف: چین در سیاست خارجی ایران نقش بالایی دارد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وانگ یی، همتای چینی خود با اشاره به اهمیت روابط چین و ایران تاکید کرد: ایران مهمترین رابطه راهبردی را در جهان با چین دارد.

پرونده "اسرائیل در افغانستان"‌ــ‌4| پروژه نفوذ صهیونیستی در افغانستان با نگاه به عادی‌سازی روابط تل‌آویو و پاکستان

رژیم صهیونیستی طی چندین دهه تلاش برای نفوذ در افغانستان، سیاست عادی‌سازی روابط با کشورهای منطقه را در دست گرفته ولی با توجه به اعتماد آمریکا به پاکستان و نفوذ اسلام‌آباد در کابل سعی می‌کند تا از کریدور پاکستان اقبال عملی‌شدن این طرح را به‌دست آورد.

گرامیداشت سی‌امین سالگرد خروج ارتش شوروی از افغانستان در «بیشکک»+تصاویر

حضور نخستین بازیکنان خارجی تاریخ سپیدرود/ کاپیتان اسبق تیم امید در جایگاه ویژه

مطهرنیا: سخنرانی ظریف در مونیخ جایگاه ویژه‎ای دارد/ ورشو و مونیخ آغازگر دوره جدیدی است

مهدی مطهرنیا، تحلیلگر مسائل بین ‌الملل با کوبنده خواندن سخنرانی ظریف در نشست مونیخ، تاکید کرد که این سخنرانی در اعلام مواضع رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه‎ای پیدا کرده است.

فرستادگان ویژه روسیه و آمریکا برای افغانستان در ترکیه دیدار کردند

دیدار ­زمیر کابولوف مشاور ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان و زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در افغانستان در سفارت روسیه در آنکارا برگزار شد.

«دست‌مریزاد» بعیدی‌نژاد به موگرینی به خاطر سیاستش در برابر پمپئو

سفیر ایران در انگلیس از سیاست رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در برخورد با آمریکا به ویژه در مواجهه با کنفرانس ورشو و حمایت آمریکا از آن استقبال کرد.

منافع ملی قربانی اغراض سیاسی ؛ چرا

تهران- ایرنا - دستگاه دیپلماسی کشورمان و در راس آن محمدجواد ظریف که سرگرم نبرد دیپلماتیک دشواری درعرصه بین المللی درموضوع برجام به طورخاص و سیاست خارجی به طورعام است این روزها در داخل نیز هدف حمله افراطیون قرار دارد. بازیگران عرصه روابط بین الملل ایران که

ترکمنستان در پی افزایش صادرات برق به افغانستان

پروژه بزرگ خط انتقال قدرت ترکمنستان- افغانستان- پاکستان (تاپ) و پروژه بین‌المللی انتقال قدرت ترکمنستان- ازبکستان- تاجیکستان- افغانستان- پاکستان (توتاپ) در چارچوب برنامه توسعه صادرات برق ترکمنستان، به ویژه به افغانستان در دستور کار قرار گرفته است.

صفاری نطنزی: اجلاس لهستان شکست مفتضحانه دیگری برای سیاست خارجی آمریکاست

رییس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اجلاس لهستان شکست مفتضحانه‌ای برای آمریکا و پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران به دنبال خواهد داشت.

جایگاه ویژه کتابخانه های کبودراهنگ

کتابخانه های شهرستان کبودراهنگ امروز با بهره مندی از شاخصه های کتاب و کتابخوانی نه تنها در استان که در کشور جایگاه ویژه ای دارند.

نگاهی به استراتژی 2019 ازبکستان

ازبکستان استراتژی سال 2019 را در 400 صفحه در راستای برنامه پنج ساله توسعه این کشور در 5 حوزه توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری، حکومت، نظام قضائی، توسعه اجتماعی و امنیت و سیاست خارجی پیگیری می‌کند.

ارتش هند و ادعای تاثیرگذاری خروج نظامیان خارجی از افغانستان بر اوضاع کشمیر

ارتش هند اعلام کرد که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در تحت نظر دارد و برای هرگونه پیامد احتمالی آن در موضوع کشمیر آماده است.

نوبخت: دولت سعی دارد برای رشد اقتصادی از همه منابع خارجی استفاده کند

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر این‌که استفاده از منابع خارجی برای احداث و توسعه طرح‌ها خلاف قانون نیست، گفت: مجلس شورای اسلامی، دولت را در قانون برنامه ششم توسعه مکلف کرده تا از منابع خارجی برای توسعه و احداث طرح‌های عمرانی استفاده کند. دولت سعی د

رونق گردشگری دریایی از سیاست های محوری در هرمزگان است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به تلاش های ویژه دولت تدبیر و امید برای ارتقاء شاخص های توسعه و پیشرفت در این استان، گفت: ساماندهی و توسعه جزایر و رونق گردشگری دریایی از جمله سیاست‌های محوری در هرمزگان محسوب می شود که در حال اجراست.

ظریف: سیاست ایران توسعه روابط با اقلیم کردستان عراق است

اربیل ـ ایرنا ـ محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از دیدار با 'مسرور بارزانی' مشاور امنیت ملی اقلیم کردستان عراق در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ اعلام کرد: سیاست ایران توسعه ارتباطات خود با اقلیم کردستان عراق به خصوص در حوزه اقتصادی است.

پکن اولویت مهم سیاست خارجی تهران

پکن - ایرنا - سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به چین در راس یک هیات بلندپایه که از امروز دوشنبه آغاز شد نشان می دهد پکن یکی از اولویت های مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.