توسعه روابط با افغانستان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی بیشکک دارد

نخست وزیر قرقیزستان در دیدار با رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: در سیاست خارجه «بیشکک» توسعه روابط با افغانستان نقش بزرگی دارد.مطالب مرتبط

افغانستان به توسعه روابط با ایران متعهد است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان گفت: دولت افغانستان به توسعه و تقویت روابط دوجانبه با ایران تعهد کامل دارد.

چین در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار کیست؟

یک رسانه پاکستانی اعلام کرد که پکن در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار اسلام‌آباد قرار دارد و همواره در راستای بهبود روابط دو کشور تلاش کرده است تا زمینه مسالمت آمیز خروج نیروهای خارجی از افغانستان فراهم شود.

سند الگوی ایرانی- اسلامی با جایگاه اصلی خود فاصله دارد

تهران -ایرنا - حسین راغفر اقتصاددان معتقد است: الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت هنوز در جایگاهی قرار نگرفته است که راهنمای عمل سیاست گذاران کشور شود و در زمان حاضر با این جایگاه فاصله زیادی دارد.

تاکید سرپرست ایمیدرو بر توسعه همکاری با مراکز دانش بنیان

سرپرست هیئت­ عامل ­ایمیدرو­ گفت: توسعه در هر صنعتی با کسب دانش فنی آن رخ می دهد؛­این قابلیت در کشور و به ویژه صنایع فولادی وجود دارد تا با توسعه همکاری های صنعت و دانشگاه در مسیر رفع وابستگی و عدم نیاز به شرکت های خارجی گام برداریم.

روند توسعه چابهار بدون هیچ وقفه ای توسط مسئولان ادامه دارد

چابهار- ایرنا - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: روند توسعه منطقه راهبردی و اقتصادی چابهار بدون هیچ وقفه ای توسط مسئولان ادامه دارد.

نقدهای جدی به دولت داریم/ سیاست خارجی به حفظ وحدت ملی نیاز دارد

دبیرکل حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: نقدهای جدی به عملکرد دولت وجود دارد و این در کنار بی‌تدبیری های مدیریتی و تحریم‌های خارجی از واقعیت‌های امروز جامعه ماست.

توسعه روابط با همسایگان برای ایران اهمیت راهبردی دارد

تهران- ایرنا- رئیس دفتر رئیس جمهوری در دیدار با وزیر تجارت ترکیه با تاکید بر اینکه توسعه روابط و همکاری‌ با همسایگان برای ایران اهمیتی راهبردی دارد، گفت: باید در راستای توسعه بیش از پیش مناسبات همه‌جانبه ایران و ترکیه تلاش کنیم.

استفاده ابزاری آمریکا از حقوق بشر برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی

سفیر ایران در ونزوئلا در مقاله‌ای نوشت: برخی کشورهای غربی به ویژه آمریکا از حقوق بشر به عنوان ابزار فشار سیاسی علیه کشورهای دیگر و پیشبرد اهداف سیاست خارجی خود استفاده می‌کنند.

فلاحت پیشه:اگر با دنیا کار نکنیم امورات‌مان پیش نخواهد رفت

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ دیوانه نیست بلکه به دنبال منابع کشور خود است، گفت: سیاست من در سیاست خارجی تنش‌زدایی و جلوگیری از گسترش بحران با امریکاست.

خراسان جنوبی در تقویم نمایشگاه های صنایع دستی جایگاه ویژه دارد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: این استان در تقویم نمایشگاه های سراسری صنایع دستی از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است.

ایران آماده یاری افغانستان در مبارزه با کشت خشخاش و توسعه کشت‌های جایگزین است

رئیس‌‌‌جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند یک تحول جدی دانست و تاکید کرد که تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه‌های اقتصادی است.]]>

توسعه قلعه گنج در قاب دوربین خبرگزاری های خارجی

خبرنگاران خبرگزاری های خارجی با سفر به جنوب استان کرمان ، روند اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج را به تصویر کشیدند.

سیاست خارجی کشور از «دیپلماسی التماسی» فاصله بگیرد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما در سیاست خارجی باید از دیپلماسی التماسی فاصله بگیریم تا اوضاع خارجی در ریل انقلاب حرکت کند.

سیاست خارجی کشور از «دیپلماسی التماسی» فاصله بگیرد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما در سیاست خارجی باید از دیپلماسی التماسی فاصله بگیریم تا اوضاع خارجی در ریل انقلاب حرکت کند.]]>

احتمال همکاری آمریکا و روسیه در روند صلح افغانستان

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در سفر به مسکو با معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در افغانستان دیدار کرد و درباره احتمال همکاری دو کشور برای آغاز روند صلح افغانستان گفت‌وگو کردند.

سنا تصمیم دارد بر سیاست خارجی ترامپ نظارت کند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

اوضاع افغانستان محور رایزنی نمایندگان ویژه ازبکستان و انگلستان

نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در افغانستان و نماینده ویژه نخست وزیر انگلستان در این کشور در شهر «لندن» دیدار و گفت‌وگو کردند.

دانشگاه تبریز 135 تفاهم نامه با دانشگاه های خارجی و داخلی دارد

تبریز - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با بیان اشاره به جایگاه مناسب این دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی، گفت: این دانشگاه 135 تفاهم نامه علمی، پژوهشی با دانشگاه های خارجی و داخلی دارد.

سیاست‌های کلان پژوهشگاه در حال خیز به سمت گردشگری است

سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری حذف برون‌سپاری، بازبینی فرآیندها، ایجاد زمینه‌های کارآفرینی، توجه به توزیع عادلانه جغرافیایی اجرای طرح‌ها، توسعه تفاهم نامه‌های داخلی و خارجی و توجه ویژه به هنرهای سنتی و گردشگری را از مهمترین برنامه‌های پژوهشگاه میر

گزارش تسنیم| ابعاد جدید و ویژه از ارتباط حکمتیار با رژیم صهیونیستی

با توجه به گزارش‌های متعدد از منابع انگلیسی زبان، به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی با «گلبدین حکمتیار» از رهبران تندرو اسلام‌گرای افغانستان از دوران جنگ شوروی در این کشور روابط عمیق داشته و پس از سال‌های حضور در افغانستان نیز این رابطه از بین نرفته است.