شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر بازار داخلی به بازار خارجی نیز بیندیشند

کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژی با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دلار برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند خدمات خود را به بازار خارجی ارائه کرده و ارز وارد کشور کنند، گفت: در بازاریابی بیشتر به بازار داخل کشور فکر کرده‌ایم که این اشتباهمطالب مرتبط

پروفیل دانش بنیان ایرانی، سرآمد بازار‌های جهانی

یک واحد صنعتی دانش بنیان در اصفهان با راه اندازی خط جدید تولید لوله و پروفیل، علاوه بر اشتغالزایی، میزان تولید را از ۳۰۰ هزار تن در سال به ۴۰۰ هزار تن افزایش خواهد داد.

آمادگی صادرات قطعات پوششی دانش بنیان درصنعت هوایی وریلی

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان داخلی با هدف تولید و عرضه محصولات پلی یورتانو پلیمری تخصصی قابل استفاده در صنعت هوایی و ریلی کشور آمادگی خود را برای صادرات محصولات دانش بنیان این شرکت اعلام کرد.

‌برای حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان کمبود منابع مالی نداریم/نگرانی از نبود بازار فروش محصولات است

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به جرأت می‌گویم پول در کشور برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور زیاد است و از این حیث مشکلی نداریم.

تنها 3 درصد از بازار داروهای کشور وارداتی است

رییس سازمان غذا و دارو گفت: 7500 قلم از بازار دارویی کشور، تولید داخل و 2500 قلم دارو خارجی است که تنها 3 درصد از بازار کشور را تشکیل می‌دهد و عمده نیاز بازار توسط کارخانه داروسازی داخلی تامین می‌شود.

بی‌مهری صنایع خودروسازی نسبت به فناوری‌های داخلی

علی‌رغم آنکه محققان شرکت‌های دانش‌بنیان به دانش فنی پوشش‌های فوق مقاوم دست یافتند، ولی صنایع داخلی نسبت به کاربردی شدن آن استقبال نکردند.

هیچ کشوری نمی‌تواند به‌تنهایی تمام صنایع راتولید کند/دانش‌بنیان‌ها براساس اولویت‌ها تقویت شوند

‌نایب رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران با اشاره به اثرات تحریم‌ها بر اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: با توجه به تحریم‌ها مشکلات متعددی فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد که عدم امکان واردکردن مواد اولیه موردنیاز برای تولید و نیز مشکلات به وجود آمده پیرامون ص

دولت از شرکت های دانش بنیان و نمایشگاه های تخصصی نفت و انرژی حمایت کند

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که وزارت نفت از طرح‌ها و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌هایی که در حوزه نفت و گاز و انرژی برگزار می‌شود، حمایت کند، گفت: وظیفه اصلی دولت در شرایط تحریم پذیرش باور و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان است.

پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان با بورس ایده

تهران- ایرنا- بازار دارایی فکری فرابورس ایران (بورس ایده) با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری درنظر دارد ایده‌های فناورانه و همچنین اقتصاد دانش‌بنیان را در ایران گسترش دهد.

تأثیر ممنوعیت ثبت سفارش پوشاک بر تولید و اهمیت موضوع برندینگ

با توجه به اینکه، در صنایع پوشاک، تجهیزات و ماشین آلات به روز است، غافل بودن از مقوله برندسازی می تواند چه در بازار داخلی و چه صادرات، خلاء ایجاد کند و بازار به پوشاک خارجی واگذار شود.

دلیل گرانی طلا و سکه

یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان این‌که میزان عرضه و تقاضا در بازار به تعادل رسیده است، اظهار کرد: به دلیل رشد قیمت دلار و طلا در بازارهای جهانی، ارزش طلا و سکه در بازار داخلی هم رشد کرده است.

شتاب شرکت های دانش بنیان درزمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شتاب شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است گفت : هم اکنون از مجموع یک هزار و 200 شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلا

شتاب شرکت های دانش بنیان درزمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شتاب شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است گفت : هم اکنون از مجموع یک هزار و 200 شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلام

واگذاری دانش فنی استخراج عصاره‌ یک گیاه دارویی به شرکت دانش‌بنیان

قرارداد همکاری در زمینه‌ واگذاری دانش فنی استخراج عصاره پپتیدی یک نوع گیاه دارویی میان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و یک شرکت دانش‌بنیان به امضا رسید.

ساخت دستگاه لایه‌نشانی فوق سخت برای افزایش مقاومت قطعات صنعتی

یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان با ساخت دستگاه لایه‌نشانی علاوه بر صادرات آن، پره‌توربین‌ها را لایه نشانی کردند که تست‌های خارجی آن نشان داد مشابه خارجی ۵ برابر عملکرد بهتری دارد.

فلزی‌ها گوی نقدینگی را از بازار سهام ربودند

امروز شاخص بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۲۰۰۰ واحد رشد کرد و در حالی که در روزهای گذشته توجه فعالان بازار سرمایه به سمت سهم‌های بانکی بود، امروز نسبت به کل ارزش بازار حجم قابل توجهی از نقدینگی به سمت فلزات اساسی رفت و این شرکت‌ها هدایت بازار را در دست گر

افزایش شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: با راه اندازی برج فناوری در این دانشگاه تعداد شرکت‌های دانش بنیان فعال در این دانشگاه از ۱۰ شرکت به ۱۳۷ شرکت افزایش یافته است

اشتغالزایی شرکت‌های دانش‌بنیان در مناطق محروم تسهیل می‌شود

کمیته امداد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل در ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در مناطق محروم، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

سکه در بازار‌های داخلی گران شد

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: افزایش قیمت ارز و روند رو به رشد آن در بازار‌های داخلی، قیمت طلا و سکه را افزایش داد.

دومین نمایشگاه بین‌المللی جایگاه‌های سوخت برگزار می‌شود

مدیر عامل مرکز مطالعات برنامه‌ریزی جایگاه‌های سوخت گفت: علاوه بر شرکت‌های خارجی که حضور دارند، فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردها از سوی شرکت‌های داخلی به وجود آمده است.]]>

به سوی بی نیازی و خلاقیت

یک شرکت تولید کننده لوازم آرایشی در قزوین علاوه بر جلب اعتماد مصرف کننده داخلی، به فکر انتقال دانش و محصول تولیدی به آن سوی مرزهاست.