بن‌سلمان حذف خارجی را مکمل سرکوب داخلی می‌داند/ آل‌شیخ و شکست سیاست خارجی، دلیل سقوط اصلاحات ولیعهد

کلمات کلیدی: [ عربستان سعودی] [ جمال خاشقجی] [ محمد بن سلمان آل‌سعود] [ اصلاحات در عربستان سعودی]


مطالب مرتبط

شرط تولید تحت لیسانس مکمل های تغذیه ای در ایران

مدیرکل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، داشتن موافقت نامه شرکت مبدا و صاحب امتیاز خارجی برای تولید تحت لیسانس مکمل های تغذیه ای را الزامی دانست.

فلاحت پیشه:اگر با دنیا کار نکنیم امورات‌مان پیش نخواهد رفت

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ دیوانه نیست بلکه به دنبال منابع کشور خود است، گفت: سیاست من در سیاست خارجی تنش‌زدایی و جلوگیری از گسترش بحران با امریکاست.

بن‌سلمان به نقش رسوایی خاشقجی در جذب سرمایه خارجی برای پروژه «نئوم» اعتراف کرد

ولیعهد سعودی به نقش رسوایی ترور یک روزنامه‌نگار منتقد سعودی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای پیشبرد یکی از پروژه‌های بلندپروازانه‌اش اعتراف کرده است.

سناتور جمهوریخواه بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی کرد

تهران – ایرنا – رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا قطعنامه ای را به مجلس سنا ارائه کرد که بر اساس آن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مسئول قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود شناخته می شود.

حلقه داخلی نزدیک به ولیعهد سعودی زیر تیغ تغییرات

در قلب حاکمیت خودکامه محمد بن سلمان گروهی از معتمدان، با نفوذی فوق‌العاده قرار دارند که در پشت عناوین کلی آنها پنهان شده است. حلقه داخلی ولیعهد سعودی اما در آستانه تغییر است.

قطعنامه‌ای که خواستار پاسخگو کردن بن سلمان بابت قتل خاشقچی است ارائه شد

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا قطعنامه‌ای مرفی کرده که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی را مسئول قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی معرفی می‌کند.

عربستان مجری شبکه تلویزیونی ام بی سی را دستگیر کرد

تهران- ایرنا- درپی تداوم سرکوب مخالفان رژیم آل سعود، 'علی العلیان'مجری سرشناس عربستان به دلیل انتقاد از عملکرد برخی موسسات دولتی این کشور و اقدامات سرکوبگرایانه 'محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی از اجرای برنامه در تلویزیون منع شد.

نگاهی به رویکرد مهربانانه پوتین به عربستان

مسکو - ایرنا - هفته گذشته سیاست خارجی روسیه تحت تاثیر دو رویداد قرار گرفت نخست تنش با اوکراین در تنگه کرچ و دوم دیدار دوستانه رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد عربستان که به دلیل دست داشتن در قتل خاشقچی به شکل بی سابقه ای از سوی رهبران جهان مورد انتقاد قرار گرف

فایننشال تایمز: بن سلمان به شکست پروژه "نیوم" اذعان کرد

ولیعهد عربستان اذعان کرد که پروژه "نیوم" که سنگ بنای چشم‌انداز 2030 کشورش محسوب می‌شود، به دلیل پیامدهای جنایت قتل جمال خاشقجی احتمالا شکست می‌خورد.

قطعنامه سناتور آمریکایی برای پاسخگو کردن بن سلمان بابت قتل خاشقچی ارائه شد

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا قطعنامه‌ای معرفی کرده که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی را مسئول قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی معرفی می‌کند.

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از عدم حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی؛ امکانات این شبکه‌ها مقابل خارجی‌ها زیرصفر است

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: بنا شد شبکه‌های اجتماعی داخلی تقویت شود و این مسئله تصویب و وزارت ارتباطات مسئول اجرایی شد اما امروز متاسفانه امکانات شبکه‌های اجتماعی داخلی در مقابل خارجی صفر و بلکه زیر صفر است.

کورکر: بن‌سلمان از کنترل خارج شده است

رئیس کمیسیون روابط خارجی سنای آمریکا هشدار داد که ولیعهد عربستان از کنترل خارج شده است.

نقش قطعی بن سلمان در قتل خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا دست داشتن ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقجی را قطعی دانست.

«تحریم» حضور برندهای خارجی را کم رنگ کرد، اما فضا برای تولیدکننده داخلی باز شد

یگ کارشناس اقتصادی با اشاره به استراتژی های مختلف پیش روی تولیدکنندگان در شرایط فعلی اقتصادی، گفت: در وضعیت تحریمی با کم شدن حضور برندهای خارجی فرصت توسعه برای صاحبان کسب وکار داخلی مهیا شده است.

پهنای باند همه شبکه‌های اجتماعی داخلی 2 برابر خارجی‌ها می شود

خطیب جمعه مشهد پهنای باند ۵۰۰ گیگی تلگرام و ۳۲ گیگی شبکه‌‌های داخلی را به اتوبان 4 بانده دشمن در برابر جاده خاکی مدافعین تعبیر کرد و وزارت ارتباطات از اختصاص پهنای باندی معادل 2 برابر همه شبکه‌های خارجی به داخلی‌ها تا به زودی خبر داد.

پهنای باند همه شبکه‌های اجتماعی داخلی ۲ برابر خارجی‌ها می‌شود

خطیب جمعه مشهد پهنای باند ۵۰۰ گیگی تلگرام و ۳۲ گیگی شبکه‌‌های داخلی را به اتوبان ۴ بانده دشمن در برابر جاده خاکی مدافعان تعبیر کرد و وزارت ارتباطات از اختصاص پهنای باندی معادل ۲ برابر همه شبکه‌های خارجی به داخلی‌ها به زودی خبر داد.

افزایش بازدید گردشگران داخلی و خارجی از آثار تاریخی قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین گفت: آمار بازدیدکنندگان خارجی نسبت به سال گذشته یک جهش بسیار خوب دارد و بیش از 12 هزار و 600 نفر گردشگر خارجی از بناهای استان به‌صورت رسمی بازدید کردند و در بحث اقامت هم به همین ترتیب بوده و آمار، برتری محسو

سنای آمریکا به دنبال مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی

سنای آمریکا ممکن است تا پیش از پایان سال رسما محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را بابت کشتار جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی محکوم کند؛ اگر نماینده‌ای با طرح رئیس در حال کناره‌گیری کمیته روابط خارجی سنا برای تسریع در روند رای‌گیری در صحن مجلس مخالفت نکند.

سیاست خارجی حوزه درگیری‌ جناحی نیست/دوران ابرقدرتی تمام شده است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بنده هم از ابتدا در کار حزبی حضور نداشتم، گفت: سیاست خارجی حوزه منافع ملی است و محل درگیری‌های جناحی نیست.

کارایی و تخصص ظریف در سیاست خارجی کم نظیر است

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصص، کارایی و دانش ظریف در موضوع سیاست خارجی کم نظیر است.