در صورت اثبات قتل خاشقچی عربستان باید مجازات شود

تهران - ایرنا - «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در خصوص موضوع ناپدید شدن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار عربستانی در ترکیه گفت: اگر قتل خاشقچی ثابت شود، باید مجازات های بزرگی علیه بالاترین مقام های سعودی اعمال شود.مطالب مرتبط

الجبیر: مظنونان قتل خاشقچی را تحویل ترکیه نمی‌دهیم

وزیر خارجه عربستان سعودی با بیان اینکه آنکارا باید اطلاعات کامل مربوط به قتل خاشقچی را در اختیار ریاض قرار دهد، گفت: ریاض مخالف تحویل مظنونان قتل جمال خاشقچی به ترکیه است.

نتانیاهو: در صورت بی‌ثباتی عربستان جهان بی‌ثبات می‌شود

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: واکنش‌ها به عربستان درخصوص قتل خاشقجی باید متعادل باشد، چرا که در صورت بی‌ثباتی عربستان جهان بی‌ثبات خواهد شد.

پیام های تصویب دو قطعنامه ضد سعودی در سنا

تصویب دو قطعنامه ضد سعودی در سنا دو نکته را به اثبات رساند نخست تلاش ترامپ برای سرپوش گذاشتن بر نقش ولیعهد عربستان در قتل خاشقچی و دوم اینکه امریکا در جنایات ائتلاف سعودی در یمن نقش مستقیم داشته است.

قتل خاشقچی ، اقتصاد عربستان را با بحران مواجه کرد

تهران – ایران – روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه نوشت: شک و شبهه در مورد دخالت مستقیم محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در فاجعه قتل جمال خاشقچی، اجرای برنامه های اقتصادی ریاض را با شکست روبه رو کرده است.

رهبر اکثریت سنا از محکومیت بن سلمان در قتل خاشقچی حمایت کرد

تهران - ایرنا - «میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنای آمریکا روز چهارشنبه گفت که این مجلس باید از قطعنامه ای حمایت کند که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را مسئول قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد آل سعود معرفی می کند.

هیلی : ولیعهد عربستان مسئول قتل خاشقچی است

تهران - ایرنا - «نیکی هیلی» نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در باره قتل «جمال خاشقچی» گفت:دولت عربستان و شخص محمد بن سلمان ولیعهد این کشور مسئول قتل روزنامه نگار منتقد هیات حاکمه سعودی است.

عزم دوباره ترکیه برای پیگیری پرونده قتل خاشقچی و چالش های جدید عربستان

ماهیت سیاسی پرونده قتل خاشقچی یک طرف را بازنده و یک طرف را برنده می سازد و به همین علت شکست عربستان برای بستن این پرونده و استمرار تلاش های ترکیه برای پیگیری آن توجیه پذیر است.

قتل خاشقچی، موجب اتحاد ایران، قطر و ترکیه برابر عربستان شد

تهران - ایرنا - مقاله نویس روزنامه فرانسوی 'لوفیگارو' در مقاله ای تاکید کرد که ماجرای قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود، موجب تشکیل جبهه ای متحد میان ایران، قطر و ترکیه مقابل عربستان شده است.

قتل خاشقچی و سنگ بنای کمپ دیوید جدید

 پس از متهم شدن ولیعهد عربستان در سنای امریکا به دست داشتن در قتل جمال خاشقچی، نشریه میدل ایست آی از تلاش محمدبن سلمان برای دست دادن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سبک کمپ دیوید خبر داد.

سناتور جمهوری خواه: سعودی ها باید پاسخگو باشند

تهران-ایرنا- «مارکو روبیو» سناتور جمهوری آمریکایی با اشاره به تشدید بحران انسانی در یمن و نقش عربستان در قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگارعرب گفت: سعودی ها باید پاسخگو باشند.

بن سلمان باید مسئولیت قتل خاشقچی را بپذیرد

نیویورک- ایرنا- سفیر پیشین آمریکا در سرزمین های اشغالی، محکومیت ولیعهد سعودی در سنای آمریکا را پیامی قوی به ملک سلمان پادشاه این کشور دانست و گفت بن سلمان باید مسئولیت قتل خاشقچی را بپذیرد.

ایتالیا: عامل قتل «خاشقچی» باید به دست عدالت سپرده شود

وزیر امور خارجه ایتالیا می‌گوید ترور جمال خاشقچی در کنسولگری سعودی برای آزادی رسانه‌ها شوکه کننده بود.

کوربین: نخست‌وزیر ما به ولی‌عهد دیکتاتور گفته، درباره قتل خاشقچی تحقیق کنید

رهبر حزب «کارگر» انگلیس با انتقاد از مواضع نخست‌وزیر این کشور درباره جنگ یمن و قتل «جمال خاشقچی» خواستار توقف فروش سلاح به عربستان سعودی شد.

کوشنر: مسئله خاشقچی به سازمان‌های اطلاعاتی مربوط است، ما بر «معامله قرن» متمرکزیم

داماد «دونالد ترامپ» که روابطش با ولی‌عهد عربستان سعودی با انتقاد اعضای کنگره آمریکا روبرو شده، در یک مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره قتل «جمال خاشقچی» به صحبت درباره «معامله قرن» در مذاکرات سازش پرداخت.

امارات: سیاست های ترکیه علیه عربستان قابل قبول نیست

تهران-ایرنا- انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات که کشورش متحد جنایات سعودی در یمن ودر حمایت از عربستان در پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد مدت ها سکوت اختیار کرده بود، از سیاست های ترکیه در هدف قرار دادن عربستان انتقاد کرد.

تدابیر فرهنگی و حمایتی کارآمدتر از مجازات های کیفری است

تهران- ایرنا- سلمان رئوفی پور حقوقدان می گوید: در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان سختگیری ها و مجازات های لازم در برابر آزارهای جنسی کودکان اعمال شده است اما با این حال ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی، تدابیر اصلاحی و حمایتی می تواند کارآمدتر از مجازات های کی

یمن؛ جایی که دنده‌های کودکان گرسنه‌ قابل شمارش است

جهان هنوز در برابر جنایاتی که ائتلاف سعودی علیه مردم یمن صورت داده آن‌طور که باید موضع نگرفته است؛ شاید رنج کودکان یمنی، یک‌دهم قتل خاشقچی افکار عمومی جهان را به خود متوجه نکرده باشد.

سناتور کورکر، بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی می کند

تهران – سناتور جمهوریخواه «باب کورکر» گفت در نظر دارد طرح قطعنامه ای را ارائه دهد که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را مسئول قتل «جمال خاشقچی» ستون نویس واشنگتن پست معرفی خواهد کرد.

آیا پایان ماه عسل ترامپ  و محمدبن سلمان نزدیک است؟

سناتورهای امریکایی که توضیحات رئیس سیا را در باره قتل جمال خاشقچی شنیده اند تردیدی در باره گناهکار بودن محمدبن سلمان در این پرونده ندارند و در تلاش برای مجازات وی هستند.

نقش‌آفرینی یکی از عاملان ترور خاشقچی در شکنجه یک فعال زن سعودی

یکی از دستیاران «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی که به دلیل نقش‌آفرینی در ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی از سمتش برکنار شد شخصاً بر شکنجه یک فعال زن سعودی نظارت کرده است.