سازمان ملل: عربستان کودکان یمنی را می کُشد

کمیته حقوق کودکان سازمان ملل با صدور گزارشی انتقادات شدیدی را متوجه حملات ائتلاف متجاوز سعودی علیه کودکان یمنی کرد.مطالب مرتبط

اولین واکنش عربستان به توافق طرفهای یمنی در سوئد

سفیر عربستان در آمریکا به توافق طرف های یمنی مبنی بر آتش بس در شهر الحدیده که تحت نظارت سازمان ملل صورت گرفت، واکنش نشان داد.

جنگ،‌ محاصره و تحریم در کمین کودکان یمن

جنگ، محاصره و تحریم مهمترین عوامل مرگ "امل حسین" دختر بچه یمنی که نماد کودکان گرسنه یمنی بود، به شمار می روند.

چهار صیاد یمنی در حملات هوایی عربستان کشته شدند

تهران – ایرنا – جنگنده بمب افکن های عربستان جمعه شب در ادامه حملات خود به یمن با بمباران قایق های صیادان یمنی، چهار صیاد یمنی را کشتند.

بزرگترین بحران انسانی قرن بیست و یکم

در حالیکه محافل غربی حقوق بشر سکوت کرده‌اند، عربستان با حمایت آمریکا زنان و کودکان یمنی را بمباران می‌کند.

از بزرگترین بحران انسانی قرن حاضر چه می‌دانید

در حالیکه محافل غربی حقوق بشر سکوت کرده‌اند، عربستان با حمایت آمریکا زنان و کودکان یمنی را بمباران می‌کند.

عبدالهیان: آمریکا و عربستان مسئول جنایت در یمن هستند

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک توافق یمنی- یمنی تصریح کرد: آمریکا و عربستان مسئول جنایت علیه بشریت در یمن هستند.

عربستان از توافق طرف های یمنی در مذاکرات سوئد استقبال کرد

تهران- ایرنا-عربستان ضمن استقبال از توافق اخیر طرف های یمنی در مذاکرات سوئد ادعا کرد که به راه حل سیاسی و تضمین امنیت و ثبات در این کشور پایبند است.

قاسمی: مشورت های سیاسی در استکلهم ماهیت یمنی - یمنی دارد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه مشورت های سیاسی استکهلم ماهیت یمنی - یمنی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز بحران یمن از ماموریت سازمان ملل برای پیپگیری راهکار سیاسی مناسب حمایت کامل و شفافی داشته است.

آمریکا ⁩ و عربستان مسئول چهار سال جنایت علیه بشریت در یمن هستند

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل ضمن تبریک گام اول توافق یمنی-یمنی در ⁧ سوئد، آمریکا ⁩ و عربستان را مسئول چهار سال جنایت علیه بشریت در یمن دانست.

یمن در میان کابوس جنگ و رویای صلح

تهران - ایرنا - موفقیت جدیدترین دور مذاکرات صلح یمن را که با حضور طرف های یمنی در سوئد برگزار شد، می توان گام امیدوار کننده برای بستن درهای جهنمی دانست که طی حدود چهار گذشته ائتلاف سعودی به رهبری عربستان بر روی یمنی ها گشوده است.

یمن؛ جایی که دنده‌های کودکان گرسنه‌ قابل شمارش است

جهان هنوز در برابر جنایاتی که ائتلاف سعودی علیه مردم یمن صورت داده آن‌طور که باید موضع نگرفته است؛ شاید رنج کودکان یمنی، یک‌دهم قتل خاشقچی افکار عمومی جهان را به خود متوجه نکرده باشد.

سازمان ملل: 10 میلیون یمنی نیاز شدید به کمک غذایی دارند

تهران - ایرنا - «مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی روز دوشنبه اعلام کرد که 10 میلیون یمنی سال آینده نیاز شدید به غذا خواهند داشت.

سازمان ملل: ۱۰ میلیون یمنی نیاز شدید به کمک غذایی دارند

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی اعلام کرد که ۱۰ میلیون یمنی سال آینده نیاز شدید به غذا خواهند داشت.

سازمان بهداشت جهانی: بیش از ۷۰هزار کشته و زخمی در جنگ علیه یمن

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که بیش از ۷۰ هزار شهروند یمنی در نتیجه جنگ عربستان سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

کشته و زخمی شدن ۱۰ یمنی در حمله ائتلاف سعودی به الحدیده

وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای از کشته و زخمی شدن ۱۰ نفر از کودکان و زنان یمنی در حملات امشب ائتلاف سعودی به الحدیده خبر داد.

گریفیث: طرف‌های یمنی در سوئد با جدیت در حال مذاکره هستند

فرستاده سازمان ملل به یمن بر اهمیت ادامه خویشتن‌داری طرف‌های یمنی و پایبندی‌شان به کاهش درگیری‌ها برای پیشبرد مذاکرات صلح سوئد تأکید کرد.

گروههای یمنی پس از یک هفته مذاکره به توافق رسیدند

دبیر کل سازمان ملل از توافق میان گروههای یمنی در سوئد، در خصوص بندر الحدیده و همچنین کاهش درگیری‌ها در شهر «تعز» خبر داد

چرا دور اول مذاکرات یمنی - یمنی در سوئد امید بخش نبود؟

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به برگزاری اولین دور مذاکرات یمنی – یمنی در استکلهم سوئد و با اعتقاد بر این‌که «دور اول این مذاکرات با نتایج روشنی به پایان نرسید»، گفت: طبق اخبار منتشر شده در جریان این مذاکرات گروه انصارالله و گروه دولت مستعفی یمن به

واکنش ایران به ادعای درخواست تهران برای حضور در مذاکرات استکهلم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مشورت‌های استکهلم ماهیت یمنی- یمنی دارد و جمهوری اسلامی ایران از آغاز بحران یمن ( از جمله در بند سوم طرح وزیرامور خارجه) بر ضرورت انجام گفت‌وگوهای یمنی – یمنی به دور از دخالت بیگانگان تاکید داشته است .

استقبال تهران از توافقات اولیه میان یمنی‌ها

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران‌های منطقه‌ای نقش سازنده‌ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده است