۱۵ درصد جمعیت تهران در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ۳۲۶۸ هکتار از مساحت شهر تهران بافت فرسوده محسوب می‌شوند که ۱۵ درصد از جمعیت تهران را تشکیل داده است.]]>مطالب مرتبط

بیشترین جمعیت آسیب‌دیده حوادث در بافت فرسوده بوده است

خرم‌آباد- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر لزوم اجرای طرح بازآفرینی شهری گفت: بیشترین جمعیت آسیب‌دیده حوادث مربوط به جمعیت ساکن در بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی بوده است.

جمعیت شهرنشین دنیا به 66 درصد می‌رسد

عضو شورای شهر بارسلونای اسپانیا گفت: امروز در دنیایی از شهرها زندگی می‌کنیم و 54 درصد از جمعیت دنیا در شهرها زندگی می‌کنند و انتظار داریم تا 2050 این جمعیت به 66 درصد برسد که تغییرات آب و هوایی برای آنها مشکل ساز خواهد بود.

عجیب اما واقعی؛‌ فرسودگی 30 درصد بافت‌های نوسازی شده در تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به این که طبق مطالعات انجام شده 30 درصد از بافت‌های نوسازی شده فرسوده است، گفت: عدم نظارت بر ساخت و ساز باعث می‌شود تا نوسازی صورت گرفته بی فایده باشد.

منطقه ۱۷ ، رتبه چهارم بافت‌های فرسوده در پایتخت

شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به تراکم بالای جمعیتی در این منطقه گفت: منطقه ۱۷ رتبه چهارم بافت‌های فرسوده را در میان مناطق تهران دارد و درجهت نوسازی این بافت‌ها پروژه تجمیع و نوسازی ۲۶ پلاک فرسوده در محله فلاح منطقه ۱۷ آْغاز خواهد شد.

لزوم ارائه بسته‌های تشویقی برای نوسازی بافت‌های فرسوده تهران

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم ارائه بسته‌های تشویقی در تمامی مناطق تهران برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران، گفت: شهرداری و دولت می توانند با امکاناتی که در اختیار دارند، سرمایه گذاران و مالکان را برای نوسازی بافت‌های فرس

استفاده از اعتبارات ملی در احیای بافت‌های فرسوده در زنجان جدی گرفته شود

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به فعال شدن ستاد توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ‏سکونت‌گاه‌های غیررسمی در زنجان گفت: باید از اعتبارات ملی در توانمندسازی بافت‌های فرسوده استفاده شود.

جزئیات طرح نیلوفری در بافت‌های فرسوده

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران جزئیات طرح نیلوفری در بافت فرسوده شهری را تشریح کرد.

ساخت و ساز غیرمجاز در بافت فرسوده یکی از مشکلات اصلی شهر سنندج است

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در بافت فرسوده،‌ یکی از مشکلات عمده شهر سنندج است؛ در صورتی که ما از بافت فرسوده عوارض ساخت و ساز دریافت نمی‌کنیم.

قم|بازآفرینی بافت‌های فرسوده باید همراه با بازگشت جمعیت به محلات باشد

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه بازآفرینی اقدام صرف کالبدی نیست، گفت: بازآفرینی باید همراه با بازگشت زندگی و جمعیت به محلات باشد.

احیای بافت فرسوده اطراف حرم شاهچراغ متناسب با شأن فرهنگی شیراز

‌وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: احیای بافت فرسوده و بارگذاری مناسب آن در جوار حرم احمد بن موسی(ع) متناسب با شأن فرهنگی شیراز نجام شود تا شاهد بافت ناهمگون نباشیم‌.

بافت‌های فرسوده ‌شهر‌ قم بازآفرینی می‌شود

در هشتمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار، عمران و بازآفرینی شهری نسبت به بازآفرینی بافت‌های فرسوده و حفظ و مرمت خانه‌های تاریخی شهر قم تأکید شد.

بازسازی بافت فرسوده قم به جای گسترش محدوده شهری

قم - معاون امور عمرانی استاندار قم با انتقاد از سیاست‌های توسعه‌ای شهری در قم گفت: به اندازه بافت فرسوده قم، منطقه جدید شهری در پردیسان ایجاد شد.

وام ۱۱۰ میلیونی بافت فرسوده، لازم ولی ناکافی

در شرایطی که سرانجام بانک مرکزی با تخصیص وام ۱۱۰ میلیون تومانی در بافت فرسوده موافقت کرد، یک کارشناس می‌گوید این رقم لازم، ولی ناکافی است.

حداقل ۱.۵ میلیون تهرانی در معرض خطر زلزله قرار دارند

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با اشاره به بافت های فرسوده در پایتخت و قرار گرفتن بر روی گسل ها، گفت: حداقل ۱.۵ میلیون نفر در بافت فرسوده در معرض خطر زلزله هستند.

زندگی کردن 8 درصد جمعیت استان زنجان در مناطق ویژه اجتماعی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: 8.7 درصد جمعیت استان در مناطق ویژه اجتماعی زندگی می‌کنند.

پرداخت تسهیلات برای بازسازی بافت‌های فرسوده +فیلم

بافت‌های فرسوده در سراسر کشور با پرداخت تسهیلات نوسازی می‌شوند.

احیای بافت های فرسوده باید به مطالبه مردمی تبدیل شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: موضوع احیای نوسازی بافت فرسوده باید به یک جنبش و مطالبه مردمی تبدیل شود.

اجرای طرح بازسازی بافت فرسوده در شهر میناب

طرح بازسازی بافت‌های فرسوده در محله شهید عمرانی شهر میناب در حال اجرا است.

احیای بافت های فرسوده باید به مطالبه مردمی تبدیل شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران : احیای نوسازی بافت فرسوده باید به یک جنبش و مطالبه مردمی تبدیل شود.

تهران| پیچیدگی قوانین مانع بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده در اسلامشهر است

فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه اگر بخواهیم صفر تا 100 قوانین را اجرایی کنیم حتی نیم متر بازسازی در روستاها هم انجام نمی‌شود گفت: پیچیدگی قوانین و نگاه سختگیرانه دستگاه اجرایی به مقررات مانع بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده است.