تولید ۱۳ محصول جدید در پتروشیمی

مجتمع پتروشیمی جم در بوشهر توانسته است با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی ۱۳ محصول جدید ارزشمند پرکاربرد تولید کند.مطالب مرتبط

تاسیس دو مجتمع پتروشیمی جدید در هرمزگان

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان، از احداث دو مجتمع جدید پتروشیمی در این منطقه خبرداد و گفت: به‌طور کلی شش متقاضی حوزه پتروشیمی جهت سرمایه‌گذاری مراجعه کرده‌اند که دو مورد موفق به اخذ مجوزهای لازم از وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی شده‌اند.

احداث دو مجتمع جدید پتروشیمی در استان هرمزگان

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از احداث دو مجتمع جدید پتروشیمی در این منطقه خبر داد و گفت: 6 متقاضی حوزه پتروشیمی جهت سرمایه گذاری مراجعه کرده اند که دو مورد موفق به اخذ مجوزهای لازم از وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی شده اند.

رتبه نخست مازندران در تولید پنج محصول باغی کشور

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: این استان با تولید 3 میلیون تن محصول باغی، رتبه نخست در تولید پنج محصول کشور را به خود اختصاص داده است.

رونمایی از سه محصول جدید دانش‌بنیان لرستان

رئیس دانشگاه لرستان با بیان این‌که پژوهش باید هدفمند و فناوری‌ها نیز ارزش‌آفرین و درخدمت تولید ملی باشند، افزود: همزمان با هفته پژوهش‌وفناوری، از سه محصول جدید دانش‌بنیان لرستان رونمایی خواهد شد.

هیچ محصول تراریخته ای تولید نمی شود

قزوین – ایرنا – رییس انجمن علمی ایمنی زیستی گفت: در حال حاضر هیچ محصول تراریخته (مهندسی ژنتیک) در کشور تولید نمی شود که البته این موضوع با توجه به سلامت بالای این محصولات جای خوشحالی ندارد.

ارزآوری 12 میلیارد دلاری از محصولات پتروشیمی هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: 12 میلیارد دلار ارزآوری و تولید ثروت از محل صادرات محصولات پتروشیمی تا پایان امسال هدفگذاری شده است.

تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن با افتتاح پتروشیمی گچساران

با بهره بردرای از پتروشیمی گچساران سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد شد.

تولید ایرانی جدید شرکت کمباین‌سازی در اراک رونمایی شد

مدیرعامل کمباین‌سازی ایران با اشاره به اینکه تولید ایرانی جدید شرکت کمباین‌سازی در اراک رونمایی شد گفت: هر سال حداقل دو محصول جدید کمباین به بازار عرضه می‌شود.

طرح تولید محصول سالم توت فرنگی در بابلسر

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر : طرح تولید محصول سالم توت فرنگی با همکاری زنان برای نخستین بار در این شهرستان اجرا شد.

انحصار خارجی کاشی‌های شیشه‌ای شکسته شد/افزایش کارگر حمایت مسؤولین را می‌طلبد

مسؤول کارخانه تولیدی کاشی‌های شیشه‌ای نانو گفت: چین، ترکیه و هند از سازنده‌های اصلی این نوع محصول هستند و ما توانستیم با تولید این محصول انحصار را از کشورهای خارجی گرفته و به تولید داخلی با قیمتی مناسب برسیم.

4 محصول اولویت‌دار ارگانیک در برنامه ششم توسعه/ مزیت‌ مصرف محصول ارگانیک

رئیس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه 22 تا 30 آذر یازدهمین جشنواره ارگانیک تهران برگزار می‌شود، به 4 محصول اولویت‌دار که تولید آنها در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است، اشاره کرد.

«فالش»نوازی در صنعت پتروشیمی/گرای غلط سرمایه گذاران داخلی

گرچه وزارت نفت با اتخاذ برخی سیاست‌ها تلاش کرده صنایع پتروشیمی را به ایجاد زنجیره تولید محصولات با ارزش افزوده بالا هدایت کند اما واقعیات موجود نشان می‌دهد این تلاش چندان موفق نبوده است.

ارتقاء و تولید نسل جدید موتورهای توربوشارژ و تنفس طبیعی ملی

مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو از توسعه و تولید نسل جدید موتورهای ملی موسوم به EF7 پلاس خبر داد. ]]>

دو مدیر ارشد کمیته بحران پتروشیمی معارفه شدند

پنجمین جلسه مدیریت ارشد کمیته بحران و پدافند غیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با معرفی اعضای جدید خود برگزار شد.]]>

گروه ملی فولاد ایران آماده تولید محصول

گروه ملی صنعتی فولاد ایران با حل بیشتر مشکلات آماده تولید محصول است.

پتروشیمی برنده فینال زودرس؛ لیگ بسکتبال زنده شد

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر میزبان شیمیدر تهران بود که در نهایت بازی با نتیجه ۸۸ بر ۸۵ به نفع پتروشیمی پایان رسید.]]>

تاپیکو در مورد فروش پتروشیمی غدیر شفاف‌سازی کرد

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، 67.56 درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر را از طریق مزایده عمومی واگذار می‌کند.

جلوگیری از گرانی PET در گرو تصمیم‌گیری هلدینگ خلیج فارس

برای جلوگیری از توقف تولید پلی‌اتیلن ترفتالات PET در پتروشیمی تندگویان، این پتروشیمی نیازمند واردات اسید ترفتالیک با همکاری هلدینگ خلیج فارس است؛ در غیر این صورت، شاهد افزایش قیمت بسیاری از محصولات پرمصرف نیازمند بسته خواهیم بود.

جلوگیری از گرانی PET در گروی تصمیم‌گیری هلدینگ خلیج فارس

برای جلوگیری از توقف تولید پلی اتیلن ترفتالات PET در پتروشیمی تندگویان،این پتروشیمی نیازمند واردات اسید ترفتالیک با همکاری هلدینگ خلیج فارس است و در غیر این صورت، شاهد افزایش قیمت بسیاری از محصولات پر مصرف نیازمند بسته خواهیم بود.

متخصصان پتروشیمی خراسان مشکل کلوخه شدن اوره را حل کردند

بجنورد- ایرنا - کارشناس ارشد آزمایشگاه شرکت پتروشیمی خراسان گفت: مشکل کلوخه شدن کود اوره با تولید آنتی کیک توسط متخصصان این شرکت حل شد.