ترامپ: خاشقجی از کنسولگری عربستان بیرون نیامده است

رئیس جمهوری آمریکا نیز در برابر فشار افکار عمومی بالاخره به این واقعیت که کلید معمای مفقودشدن روزنامه‎نگار منتقد سعودی در دست ریاض است، اعتراف کرد و گفت: خاشقجی از کنسولگری بیرون نیامده است.مطالب مرتبط

سناتور آمریکایی: بن‌سلمان مسئول قتل وحشیانه خاشقجی است

یک سناتور دموکرات با اعلام این موضوع که ولیعهد عربستان مسئول قتل وحشیانه خاشقجی بوده تاکید کرد که دولت ترامپ این موضوع را مخفی کرده است.

مهمترین خبرهای جهان (7-19)

پس از کشته شدن جمال خاشقجی تماس‌های تلفنی داماد ترامپ با ولیعهد عربستان ادامه یافت.

سناتور آمریکایی: بدون شک بن سلمان از قتل خاشقجی مطلع بوده/عربستان پاسخگو باشد

یک سناتور دموکرات آمریکایی اعلام کرد: آمریکا نیاز دارد که مطمئن شود که عربستان در قبال پرونده خاشقجی پاسخ گو باشد اما در عین حال روابط استرتژیک با عربستان سعودی حفظ شود.

تاکید مجدد ترامپ بر ایستادن پای محمد بن سلمان

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌هایی گفت که به رغم ارزیابی سازمان سیا درباره‌ این که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دستور به قتل خاشقجی داده و به رغم تقاضاهای سناتورهای آمریکا از خود برای محکوم کردن محمد بن سلمان، پای او ایستاده است.

شکایت از اسرائیل بابت کمک به عربستان در جاسوسی از خاشقجی

روزنامه‌ نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: یک مخالف عربستانی نزدیک به جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی اقدام به شکایت از دولت اسرائیل بابت کمک نرم افزاری، اطلاعاتی و جاسوسی به حکومت عربستان در جاسوسی از دستگاه‌های ارتباطی خاشقجی کرده است.

گزینه های سنا برای برخورد با عربستان در خصوص پرونده خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از برنامه های این مجلس برای برخورد با حمایت های کاخ سفید از عربستان در خصوص قتل «جمال خاشقجی» خبر داد.

قتل خاشقجی و دشواری تصویب توافق هسته‌ای با عربستان در کنگره

«داریل کیمبال» گفت: در هفته های اخیر با قتل روزنامه نگار جمال خاشقجی موافقت با انعقاد هر نوع توافق هسته ای با عربستان در کنگره سخت شده است.

کوشنر تحقیقات سیا درباره قتل خاشقجی را کم اهمیت جلوه داد

داماد دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای نتایج تحقیقات سازمان سیا درباره پرونده قتل جمال خاشقجی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که تیم ترامپ اکنون بر "مساله مهمتری" تمرکز دارد.

نیکی‌هیلی اذعان کرد: دولت عربستان مسئول قتل خاشقجی است

نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل در اقدامی دیرهنگام اذعان کرد: دولت عربستان مسئول قتل خاشقجی است.

ترامپ: کنار «بن سلمان» می‎مانم!

رئیس جمهوری آمریکا می‌‏گوید علیرغم باور مجلس سنا به دخالت ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی، به حمایت از وی ادامه می‎دهد چرا که عربستان متحد خوبی برای آمریکا است.

نزاع کنگره با ترامپ بر سر عربستان در سال ۲۰۱۹ ادامه می‌یابد

پایگاه هیل در گزارشی نوشت: نزاع میان دونالد ترامپ و کنگره آمریکا بر سر برخورد با عربستان به سال آینده میلادی کشیده خواهد شد.

لابی عربستان هزینه اقامت ۵۰۰ شب در هتل ترامپ را بعد از انتخابات ۲۰۱۶ تقبل کرده بود

براساس اسنادی که به دست روزنامه واشنگتن پست رسیده، لابی‌گران دولت عربستان در آمریکا اتاق‌هایی را در هتل ترامپ واقع در واشنگتن ظرف یک ماه پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ رزرو کردند و به طور کلی تنها ظرف یک بازده سه ماهه بهای اقامت ۵۰۰ شب در این هتل لوک

ارتباط داماد ترامپ با بن‌سلمان پس از قتل خاشقجی ادامه یافته است

یک روزنامه آمریکائی در گزارشی به نقل از ۳ مقام ارشد پیشین این کشور فاش کرد: ارتباط میان داماد ترامپ با بن‌سلمان حتی پس از قتل خاشقجی نیز ادامه یافته است.

ترامپ در برابر آل سعود زانو زده است

فرید زکریا: ترامپ می خواهد لاپوشانی کردن این ماجرا (قتل خاشقجی) از سوی سعودی ها را قبول و آن را تأیید کند.

ماکرون: گروه ۲۰ بر لزوم شفاف سازی عربستان درباره پرونده خاشقجی تاکید کرد

رییس جمهور فرانسه اظهار کرد در دیدارش با ولیعهد عربستان به وی تاکید کرده گروه ۲۰ خواستار توضیحی شفاف درباره حقایق موجود در پرونده جمال خاشقجی هستند.

قتل خاشقجی، نه چندان غریبه برای آمریکایی‌ها

"به طور قطع و یقین مدیر سیا در جلسه استماع کنگره ‌همه چیز را درباره محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و جمال خاشقجی می‌دانست."

عربستان صدها سوئیت هتل ترامپ را اجاره کرده است

یک سناتور آمریکایی فاش کرد عربستان با استفاده از گروه های فشار در آمریکا صدها سوئیت هتل ترامپ را به اجاره خود در آورده است.

وساطت نتانیاهو نزد ترامپ برای نجات بن سلمان

یک روزنامه عبری زبان از مداخله نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای نجات ولیعهد عربستان از بحران ترور جمال خاشقجی و رایزنی با رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص خبر داد.

وزیرانرژی عربستان:به اجازه ترامپ نیاز نداریم

تهران-ایرنا- «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان در پاسخ به خواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود اوپک قیمت نفت را پایین نگاه دارد، گفت:برای کاهش تولید نفت به اجازه کسی نیاز نداریم.

امنیت امروز کشور رایگان به دست نیامده است/ دانشجویان در ایجاد تمدن نوین اسلامی نقش‌‌آفرینی کنند

مسئول اندیشکده یقین ضمن تحسین خدمات نیروهای نظامی برای زیرساخت‌های کشور گفت: امنیتی که امروز کشور دارد، رایگان به دست نیامده است.