سناتور ارشد آمریکایی: سعودی‌ها «خاشقچی» را به قتل رسانده‌اند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه اذعان کرد سعودی‌ها روزنامه‌نگار منتقد سعودی را داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسانده‌اند.مطالب مرتبط

سناتور ارشد آمریکایی: سعودی‌ها «خاشقچی» را به قتل رسانده‌اند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه اذعان کرد سعودی‌ها روزنامه‌نگار منتقد سعودی را داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسانده‌اند.

سناتور گراهام: ماجرای خاشقچی می‌تواند روابط آمریکا و عربستان را ویران کند

یک سناتور ارشد آمریکایی می‌گوید در صورت اثبات تکه تکه شدن جمال خاشقچی در کنسول‌گری عربستان در استانبول، روابط آمریکا و سعودی‌ها ضربه‌ای جدی می‌خورد.

تشدید فشار سناتورهای آمریکایی به کاخ سفید در پرونده «خاشقچی» و جنگ یمن

چند سناتور ارشد آمریکایی از هر ۲ حزب این کشور ضمن هشدار درباره دست داشتن سعودی‌ها در ناپدید شدن یا مرگ احتمالی «جمال خاشقچی»، به کاخ سفید برای قطع کمک‌های واشنگتن به ائتلاف ریاض در «جنگ یمن» فشار آورده‌اند.

سناتور آمریکایی: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است

تهران - ایرنا - «لیندسی گراهام» سناتور آمریکایی روز سه شنبه، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را متهم کرد دستور قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی را صادر کرده است.

سناتور آمریکایی خواستار اقدام واشنگتن در مورد 'خاشقچی' شد

تهران - ایرنا - «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه آمریکا روز یکشنبه گفت که در صورت اثبات مساله دست داشتن دولت عربستان در قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی، واشنگتن باید با ریاض مقابله کند.

سناتور آمریکایی خواستار واکنش شدید واشنگتن به قتل خاشقچی شد

تهران - ایرنا - «مارکو روبیو» سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدای آمریکا یکشنبه شب در واکنش به قتل «جمال خاشقچی» نویسنده منتقد رژیم سعودی در ترکیه اعلام کرد که اگر کشته شدن این روزنامه نگار تایید شود، واشنگتن باید واکنش قوی به این موضوع نشان دهد.

سناتور آمریکایی: عربستان قاتل خاشقجی است

باب کورکر سناتور ارشد جمهوری خواه آمریکا گفت بدون شک عربستان سعودی دست به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار ناپدیدشده در ترکیه زده است.

خاشقچی گفته بود، بن‌سلمان می‌خواهد او را بکُشد/ ماهیت حکومت سعودی قذافی‌گونه است

روزنامه‌نگار مطرح آمریکایی در یادداشتی مفصل درباره سرنوشت «جمال خاشقچی» معارض عربستان سعودی خبر داد، خاشقچی گفته بود که ولی‌عهد سعودی می‌خواهد او را بکشد.

باب کورکر: به هر دولتی که روزنامه‌نگاران را هدف قرار دهد پاسخ مقتضی می‌دهیم

سناتور ارشد آمریکایی با اشاره به موضوع ناپدید شدن جمال خاشقچی خطاب به مقامات سعودی گفت که کنگره به هر دولتی که روزنامه نگاران را هدف قرار دهد پاسخ مقتضی خواهد داد.

خون خاشقچی دامن سعودی‌ها را گرفته است

کارشناس ارشد امور رسانه ای: خون خاشقچی دامن سعودی ها را گرفته و به نظر می رسد این موضوع هزینه های بسیار سنگینی برای ژریم قبیله ای سعودی داشته باشد.

سناتور ارشد آمریکایی: قتل خاشقجی به دستور ولیعهدی خودسر صورت گرفته است

یک سناتور جمهوریخواه ولیعهد عربستان سعودی را به صدور دستور قتل جمال خاشقجی متهم کرد و او را یک «ولیعهد خودسر» نامید که مناسبات ریاض و واشنگتن را به خطر می‌اندازد.

سناتور آمریکایی: درباره خاشقچی نیازمند پاسخ هستیم

نیویورک- ایرنا- سناتور ایالت اوهایو به جمع امضاکنندگان نامه بیش از 20 سناتور به رئیس جمهوری آمریکا درباره روزنامه نگار مفقود شده عربستانی پیوست و گفت: ما در این باره نیازمند پاسخ هستیم.

سندرز: عربستان، رژیمی خودکامه است

یک سناتور دموکرات آمریکایی ضمن درخواست مجازات عاملان «قتل» خاشقچی روزنامه نگار منتقد سیاست‌های آل سعود گفت که «تسامح آمریکا با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، ریاض را به ادامه ارتکاب جنایات و تجاوزات تشویق کرده است.»

سناتور آمریکایی: عربستان دوست آمریکا نیست

یک سناتور آمریکایی از دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا خواست که در واکنش به پرونده خاشقجی تامین تسلیحات عربستان سعودی را متوقف کند.

سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیق درباره سرنوشت خاشقچی شدند

تهران – ایرنا – 22 سناتور آمریکایی روز چهارشنبه در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواستار تحقیق درباره سرنوشت «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود شدند که از زمان ورود به کنسولگری عربستان در ترکیه، ناپدید شده است.

درخواست سناتورهای آمریکایی از ترامپ برای تحریم عربستان به دلیل پرونده خاشقچی

سناتورهای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور خواستند که با وجود احتمال حضور یک فرد خارجی در مساله خاشقچی تحریم‌هایی علیه عربستان سعودی اعمال کند.

سناتور آمریکایی: اعتبار حقوق بشری ما در خطر است!

یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی گفت، در صورتی که اتهامات درخصوص دست داشتن ریاض در کشته شدن خبرنگار سعودی صحت داشته باشد، آمریکا باید با عربستان مقابله کند و در غیر این صورت، با خطر از دست رفتن اعتبار خود در عرصه حقوق بشر مواجه خواهد بود.

خاشقچی به دستور عالی‌ترین مقامات سعودی کشته و با ارّه تکه‌تکه شده است

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع ارشد ترکیه‌ای نوشت که روزنامه‌نگار سعودی ناپدید شده در کنسولگری عربستان، به دستور عالی‌ترین مقامات دربار سلطنتی سعودی به قتل رسیده و حتی سرویس امنیتی ترکیه فیلمی از لحظه قتل او بدست آورده است.

تلاش پسر ارشد ترامپ برای ارتباط دادن «خاشقچی» به تروریسم

پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرد روزنامه‌نگار منتقد سعودی که گمان‌ می‌رود توسط رژیم سعودی ترور شده باشد را به ارتباط با گروه‌های تروریستی متهم کند.

انتقاد صریح 2 سناتور آمریکایی از نقش واشنگتن در وقوع فاجعه انسانی در یمن

دو سناتور آمریکایی با انتقاد از نقش آفرینی کاخ سفید در حمایت از ائتلاف سعودی‌ها در یادداشتی نوشتند، در حالی که مردم یمن از فاجعه انسانی رنج می‌برند، نیروهای آمریکا به ائتلاف عربستان کمک‌های نظامی اطلاعاتی می‌دهند.