65 درصد بزرگراه خلیج فارس اجرا شده است

بوشهر- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: 65 درصد طرح یکهزار و 700 کیلومتری بزرگراه کریدور خلیج فارس اجرا شده است.مطالب مرتبط

هلدینگ خلیج فارس ۹ پروژه به ارزش ۵/ ۸ میلیارد دلار اجرا می‌کند

مدیر عامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس در دیدار با معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، گفت: در حال حاضر ۹ پروژه بزرگ به ارزش ۵/ ۸ میلیارد دلار در دست اجرا داریم. ]]>

ترکیه: بحران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ساختگی است

ابراهیم کالین اظهار کرد، بحران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ساختگی است و به نفع منطقه خلیج فارس و شورای همکاری خلیج فارس است که این بحران حل و محاصره قطر لغو شود.

تولید ۳۰ درصد بنزین کشور در پالایشگاه خلیج فارس

با همت مهندسان ایرانی ۳۰ درصد بنزین کشور در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس تولید می‌شود.

اتحاد شکننده اعراب در شورای همکاری خلیج فارس؛ قطر به فکر جدایی

خروج ناگهانی قطر از اوپک در سایه ادامه یافتن بحران خلیج فارس نشان داد که دوحه واهمه‌ای از رویارویی با این بحران ندارد و احتمال خروج از شورای همکاری خلیج فارس را نیز بررسی می کند.

برگزاری نخستین همایش توسعه پایدار خلیج فارس

نخستین همایش ملی توسعه پایدار خلیج فارس با محور اکوسیستم های حساس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

بحران قطر سرنوشت شورای همکاری خلیج فارس را تهدید می‌کند

پس از تعلیق نقش اتحادیه عرب و تبدیل آن به یک ویرانه، اکنون باید گذشته کشورهای عربی را یادآوری کرد بله این جدایی‌ها و اختلاف‌نظرهای کشورهای منطقه خلیج فارس ضربه‌ای مهلک را به شورای همکاری خلیج فارس وارد کرده و اگر این ضربه بدتر از ضربه وارد شده به اتحادیه

خلیج فارس مواج می شود

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سواحل مرکزی و جنوبی خلیج فارس از امروز با وزش بادهای شمال غربی مواج است.

احتمال خروج قطر از شورای همکاری خلیج فارس وجود دارد

«نادر انتصار» معتقد است که شورای همکاری خلیج فارس در حال حاضر به ابزاری برای ریاض جهت تحکیم نقش خود به عنوان هژمون منطقه ای تبدیل شده است.

شورای همکاری خلیج فارس ناکارآمد است

کارشناس ارشد مسائل بین الملل: شورای همکاری خلیج فارس به علت رفتار‌های قبیله‌ای و ماجراجویانه سعودی‌ها و نیز ناکارآمدی خود شورا به هیچکدام از اهداف فلسفه تشکیل خود نرسیده است.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: با استناد به خروجی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: با استناد به خروجی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد.

45 کیلومتر از بزرگراه تبریز-اهر 75 درصد پیشرفت دارد

تبریز-ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی گفت: 45 کیلومتر از بزرگراه تبریز- اهر هم اکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در سریع ترین زمان ممکن این بخش نیز زیر بار ترافیک برود.

سرعت وزش باد در خلیج فارس کاهش می یابد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته امروز دوشنبه سرعت وزش باد در مناطق دریایی و ساحلی استان بویژه در جزیره های خلیج فارس با شدت کمتری نسبت به 2 روز گذشته در جریان است.

تحولات منطقه موجب چنددستگی در شورای همکاری خلیج فارس شده است

محقق موسسه مطالعات خاورمیانه آمریکا معتقد است که عدم شرکت امیر قطر و پادشاه عمان در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس به دلیل اختلاف نظر آنها با سیاست های عربستان سعودی بوده است.

تاکید قطر بر ضرورت تغییر ساختارها در منطقه خلیج فارس

تهران- ایرنا- تحلیلگران همگام با مقام های قطری با بیان اینکه شورای همکاری خلیج فارس در حل بحران های داخلی خود ناتوان است، دگرگونی ریشه ای ساختار اتحادها را برای تضمین آینده ثبات و امنیت در منطقه ضروری می دانند.

کسب رتبه 20 دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه های وزارت علوم + گزارش

دانشگاه خلیج فارس بوشهر از نظر کمیت تولیدات علمی و مقالات رتبه 18 را در بین دانشگاه های کشور داراست.

کشف محوله مواد مخدر از مبدا شیخ نشین های خلیج فارس در بصره

بغداد – ایرنا – اداره گذرگاه های مرزی عراق روز چهارشنبه از کشف یک محموله جدید از قرص های روان گردان قاچاق شده از کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس در بصره در جنوب عراق خبر داد.

هجمه بی‌سابقه قطر به شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن

وزیر امور خارجه قطر در سخنانی از عملکرد شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن انتقاد کرد.

تحلیل زنگنه| چرا کار شورای همکاری خلیج فارس به اینجا کشید؟

کارشناس تحولات غرب آسیا معتقد است اعمال سیاست های عربستان بر شورای همکاری خلیج فارس جزیی از ماهیت خاندان آل سعود است و چنین عملکردی همواره به عنوان تهدیدی علیه اعضای این شورای بوده و خواهد بود.

رازقی: فارس تأمین‌کننده ۱۱.۵ درصد غذای کشور است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: فارس با داشتن ۷ درصد وسعت و ۵.۶ درصد جمعیت کشور ۱۱.۵ درصد غذای کشور را تأمین می‌کند.