رشد شرکت های دانش بنیان لازمه توسعه پایدار است

تهران-ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید بر تفکر خلاق و فعالیت های نوآورانه و توسعه شرکت های دانش بنیان تکیه و آن را معرفی کنیم تا توسعه پایدار داشته باشیم.مطالب مرتبط

بومی سازی دانش مهمترین اصل حرکت در مسیر رسیدن به توسعه پایدار

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گیلان : فضای کسب و کار را می توان با استفاده از تجربیات شرکت های دانش بنیان بهینه سازی کرد.

عزم معاونت علمی برای توسعه بازار داخلی و بین‌المللی محصولات  دانش‌بنیان

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور گفت: محیط مساعد کسب‌وکار، یک مولفه ضروری برای کسب و کارهای دانش‌بنیان به شمار می‌رود و معاونت علمی و فناوری مصمم است تا با اجرایی‌سازی قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، راه را برای توسعه بازار

خط اعتباری 1800 میلیارد تومانی برای شرکتهای دانش بنیان

تهران - ایرنا -رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از فراهم شدن خط اعتبار 1800 میلیارد تومانی تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی سال ۹۶ ابلاغ شد

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی گفت: اطلاعات ۲ هزار و ۳۳۳ شرکت دانش‌بنیان به سازمان امور مالیاتی کشور برای معافیت مالیاتی سال ۹۶ ارسال شد.

مقاله| شناسایی و رتبه‌بندی عوامل موثر بر توسعه شرکتهای دانش بنیان

نتایج یک تحقیق نشان می دهد عوامل زیرساختی(ارتباطی، اطلاعاتی، فیزیکی) بیشترین تأثیر و توسعه و ایجاد مراکز مرتبط با فناوری، کمترین تأثیر را در توسعة شرکت های دانش بنیان دارند.

خط اعتباری 1800 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای شرکت های دانش بنیان

تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در خط اعتباری هزار و 800 میلیارد تومانی فراهم شده است.

خط اعتباری 1800 میلیاردی صندوق توسعه ملی برای شرکتهای دانش‌بنیان

تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در خط اعتباری 1800 میلیارد تومانی فراهم شده است.

شهرداری۴ شرکت دانش‌بنیان را پلمب کرد

۴ شرکت دانش بنیان در حالی از سوی شهرداری پلمب شد که مدیران این شرکت‌ها از حکم ماده ۱۰۰ محل استقرارشان بی‌اطلاع بودند.

3700 شرکت دانش بنیان در کشور شکل گرفته است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: 3 هزار و 700 شرکت دانش‌بنیان با استفاده از نیروی انسانی خلاق در کشور تشکیل شده است.

صداوسیما از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها پذیرایی می‌کند

صداوسیما با ساماندهی و جانمایی 135 شرکت دانش‌بنیان داخلی و 34 شرکت استارت‌آپ به استقبال اجلاس پانزدهم فناوری رسانه می‌رود.

تسهیل مسیر اخذ مجوز محصولات دانش‌بنیان

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: در نشست مشترکی که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، وزیر بهداشت، رییس سازمان غذا و دارو و مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، موضوعاتی مانند توسعه شرکت های دانش بنیان، تسهیل مسی

صندوق توسعه ملی از طرح های دانش بنیان حمایت می کند

قزوین - ایرنا - رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: این صندوق از طرح های اقتصادی دانش بنیان که واجد شرایط لازم باشند، حمایت به عمل می آورد.

تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب‌وکار دانش‌بنیان

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به واگذاری اراضی متروکه به شرکت‌های دانش بنیان گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با شهرداری تهران فرهنگسراهایی که فعال نیستند و سینماهای متروکه تبدیل به کارخانه نوآوری می‌شود.

شرکت های دانش بنیان نگاه صادراتی داشته باشند

تهران – ایرنا – مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، تنها راه ورود و ماندگاری شرکت های دانش بنیان به بازارهای داخلی و خارجی، داشتن نگاه صادراتی و تلاش برای اخذ مجوزها و استانداردهای بین المللی دانست.

فرآوری زعفران نیازمند ورود شرکت های دانش بنیان

وزیر جهاد کشاورزی گفت : برای فرآوری و تهیه اکسیر برخی محصولات از جمله زعفران مشکل داریم و نیاز به ورود شرکت های دانش بنیان در این زمینه است.

تلاش ها بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور معطوف است

کرج-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اثر بخشی افراد نوآور و خلاق در کشور گفت: امروز تلاش ها بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و مبتنی بر علم و فناوری در کشور معطوف شده است.

تحقق اقتصاد دانش‌بنیان با توسعه زیست‌فناوری

تهران – ایرنا - دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از پایه های اصلی تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشورمان را توسعه زیست فناوری دانست.

حمایت از شرکت های دانش بنیان با پرداخت تسهیلات

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در رشت گفت : 2 هزارمیلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پرداخت می شود.

شرکت های دانش بنیان برای رفع چالش های کشور گام بردارند

شیراز- ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهمترین چالش های امروز کشور را بحث کمبود آب، بیکاری، محدودیت منابع، محیط زیست، رونق اقتصادی و بهره وری پایین دانست و گفت: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها باید بتوانند در رفع این چالش ها دولت ر

فرآوری محصولات کشاورزی نیازمند ورود جدی شرکت‌های دانش بنیان است

​وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای فرآوری برخی محصولات کشاورزی مانند زرشک و عناب مشکل داریم که نیاز است شرکت‌های دانش بنیان در این خصوص ورود پیدا کنند.