رشد شرکت های دانش بنیان لازمه توسعه پایدار است

تهران-ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید بر تفکر خلاق و فعالیت های نوآورانه و توسعه شرکت های دانش بنیان تکیه و آن را معرفی کنیم تا توسعه پایدار داشته باشیم.مطالب مرتبط

دولت از شرکت های دانش بنیان و نمایشگاه های تخصصی نفت و انرژی حمایت کند

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که وزارت نفت از طرح‌ها و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌هایی که در حوزه نفت و گاز و انرژی برگزار می‌شود، حمایت کند، گفت: وظیفه اصلی دولت در شرایط تحریم پذیرش باور و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان است.

توسعه اقتصاد دانش بنیان با هزینه دولت امکان پذیر نیست

اصفهان - ایرنا - معاون علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: توسعه شرکت ها و اقتصاد دانش بنیان با پول دولت امکان پذیر نیست و باید بخش خصوصی در این بخش سرمایه گذاری کند.

توسعه اقتصاد دانش بنیان با هزینه دولت امکان پذیر نیست

اصفهان - ایرنا - معاون علمی فناوری رییس جمهوری گفت: توسعه شرکت ها و اقتصاد دانش بنیان با هزینه دولت امکان پذیر نیست و باید بخش خصوصی در این بخش سرمایه گذاری کند.

صادرات محصولات دانش بنیان به ۲۳۰ میلیون دلار رسید

قزوین- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری گفت: با فعالیت ۵۸۸۸ شرکت دانش بنیان، استقرار ۳۰۹۲ واحدفناور در پارکها، میزان صادرات محصولات دانش بنیان در سالهای گذشته به ۲۳۰ میلیون دلار رسیده است.

واگذاری دانش فنی استخراج عصاره‌ یک گیاه دارویی به شرکت دانش‌بنیان

قرارداد همکاری در زمینه‌ واگذاری دانش فنی استخراج عصاره پپتیدی یک نوع گیاه دارویی میان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و یک شرکت دانش‌بنیان به امضا رسید.

مهارت آموزشی دانش آموزان زمینه ساز توسعه اشتغال پایدار

ارائه آموزش های مهارتی بر اساس نیاز سنجی های منطقه ای و گسترش در بین دانش آموزان، گامی برای توسعه اشتغال پایدار و گسترش فرهنگ کارآفرینی است.]]>

کسب پیشرفت در شرایط محدودیت و توطئه/ فعالیت ۴۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان

بروجرد- وزیر علوم با اشاره به اینکه دستاوردهای ما در شرایط محدودیت، توطئه و کارشکنی دشمنان کسب شد، گفت: در بخش پارک های دانشگاهی ۴ هزار شرکت دانش بنیان مستقر داریم.

افزایش شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: با راه اندازی برج فناوری در این دانشگاه تعداد شرکت‌های دانش بنیان فعال در این دانشگاه از ۱۰ شرکت به ۱۳۷ شرکت افزایش یافته است

اشتغالزایی شرکت‌های دانش‌بنیان در مناطق محروم تسهیل می‌شود

کمیته امداد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل در ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در مناطق محروم، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های فضایی

رئیس سازمان فضایی با تاکید بر ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های فضایی، گفت: امروز ایران جزو ۹ کشور صاحب چرخه فناوری فضایی است.

فعالیت 90 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی

90 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی ثبت شده است که در زمینه تولید محصولات فناورانه فعالیت میکنند.

توسعه مراکز دانش بنیان البرز روند شتابانی دارد

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری کرج گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و اهتمام دولت تدبیر و امید ، توسعه مراکز دانش بنیان در البرز روند شتابانی دارد.

چهار شرکت دانش بنیان در استان مرکزی به ثبت رسید

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: چهار شرکت دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان در زمینه صنایع فلزی و شیمیایی امسال به ثبت رسید.

حرکت شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر تأمین نیازهای محوری و کالاهای تحریمی

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها سال آینده به سوی تامین نیازهای محوری و اولویت‌دار کشور با عرضه و فرآوری کالاها و خدمات ایران‌ساخت به ویژه کالاهای تحریمی حرکت می‌کنند.

پیش از انقلاب مقوله"دانش‌بنیان"وجود نداشت/قبلاً تکنولوژی را وارد می‌کردیم و الان آن را می‌سازیم

رئیس پارک و علم فناوری خراسان رضوی گفت: قبل از انقلاب مسئله‌ای به عنوان شرکت دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در ایران نداشتیم.

صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان استان مرکزی از مرز ۱.۸ میلیون دلار گذشت

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: صادرات شرکت‌های دانش بنیان و محصولات فناور استان از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار گذشت و این سهم را می‌توان در سایه تقویت زیرساخت‌های هدفمند در صنعت، کشاورزی و خدمات به صورت جدی افزایش داد.

بازدید ستاری از شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان

ایرنا - اصفهان - سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور روز یکشنبه در سفر به اصفهان از شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان واحد خوراسگان بازدید کرد.*10*

10 هزار استارتاپ و دانش‌بنیان نیاز کشور به کالاهای تحریمی را تأمین می‌کنند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های نهفته در بازار کسب‌وکارهای نوپا گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها سال آینده به سوی نیازهای محوری و اولویت‌دار کشور با عرضه و فرآوری کالاها و خدمات به ویژه کالاهای تحریمی حرکت خواهند کرد.

۶۰ شغل و صنعت با جایگاه‌های سوخت مرتبط است/ رونمایی از دستاوردهای دانش‌بنیان به زودی

مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه های سوخت کشور با تاکید بر اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه باعث شده به دنبال استفاده حداکثری از شرکت‌های دانش بنیان برای افزایش خدمات در جایگاه‌ها باشیم وعده رونمایی از آنها در نمایشگاه اسفند ماه تهران داد.]]>

برپایی نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان در باغ موزه دفاع مقدس

این روزها نمایشگاهی از دستاوردهای ۴۰ ساله فناوری کشورمان، به همت معاونت علمی ریاست جمهوری در باغ موزه دفاع مقدس برپا شده و شرکت‌های دانش‌بنیان محصولات خود از جمله شیرین‌کننده طبیعی، نوشابه گیاهی، ژل رویال تقویت‌کننده و دیگر محصولات را در این نمایشگاه به م