لیبی قربانی دخالت های خارجی است

الجزیره-ایرنا-«منصف جزیری» کارشناس و استاد علوم سیاسی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در لوزان سوئیس، لیبی را قربانی دخالت خارجی دانست و گفت، کشورهای خارجی مانع آشتی گروه های مختلف در این کشور می شوند.مطالب مرتبط

واکاوی انقلاب‌های عربی-2 | لیبی و انقلاب ناتمام؛ دلایل دخالت نظامی ناتو در سرزمین عمرمختار

کارشناس تحولات شمال آفریقا خیزش مردمی در لیبی را انقلاب ناتمام دانست و مهم‌ترین علت دخالت ناتو در لیبی را وجود ذخایر عظیم نفتی در این کشور برشمارد و گفت: غربی‌ها می‌‌کوشند اسباب پیروزی پسر قذافی در انتخابات آینده را فراهم کنند.

حمله هوایی آمریکا علیه القاعده در جنوب غرب لیبی

شورای ریاستی وابسته به دولت وفاق ملی لیبی که مورد حمایت جامعه جهانی است از حملات جنگنده‌های آمریکایی به مواضع القاعده در صحرایی واقع در جنوب غرب لیبی خبر داد.

۸ سال پس از سرنگونی قذافی، سرنوشت اعضای خانواده دیکتاتور مخلوع لیبی در هاله‌ای از ابهام

همزمان با سالروز انقلاب ۱۷ فوریه لیبی و سرنگونی رژیم سابق این کشور و همچنین در سایه آشوبی که لیبی در این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کند، سوالاتی درباره اوضاع خانواده قذافی و پسران وی و آینده مبهم‌شان مطرح است.

کنگره آمریکا از دخالت نظامی در ونزوئلا حمایت نمی کند

نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، تنها تصمیم گیرنده درباره استفاده از نیروی نظامی این کشور را کنگره دانست و گفت: کنگره از دخالت نظامی در ونزوئلا حمایت نمی کند.

حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد

رئیس جمهور با برشمردن پنج محور کاربردی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، تداوم مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه کن شدن آنها را ضروری دانست و تاکید کرد:گفتگوهای سوری - سوری با هدف ایجاد صلح بادوام در سوریه باید بدون دخالت خارجی ادامه

آموزش یگان‌های ویژه لیبی توسط آمریکا / نقش قاهره در تشکیل ارتش ژنرال حفتر

درخواست از آفریکوم(مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا) برای آموزش یگان‌های ویژه نظامیان لیبی، نقش قاهره در تشکیل ارتش این کشور و تحت پیگرد قرار گرفتن جنایتکاران توسط دادگاه لاهه از مهم ترین خبرهای امروز لیبی به شمار می‌رود.

اختلافات خانوادگی قربانی گرفت

سرپرست پلیس فتا گیلان از دستگیری برادری که با انگیزه اختلاف خانوادگی در یکی از پیام‌رسان‌های خارجی برای خواهر خود ایجاد مزاحمت می‌کرد در شهرستان رشت خبر داد.

ممنوعیت قانونی دخالت بسیج و نیروهای مسلح در انتخابات

تهران-ایرناپلاس- لایحه جامع انتخابات سعی کرده است به مناقشه همیشگی بر سر دخالت نیروهای مسلح در انتخابات پایان دهد. در صورت تصویب نهایی این لایحه، بسیج و نیروهای مسلح از هرگونه دخالت در امور اجرایی و نظارت منع شده‌اند.

ارتش ملی لیبی کنترل شهر مرزق را به دست گرفت

تهران – ایرنا – منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند: نیروهای نظامی موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال بازنشسته «خلیفه حفتر» شهر «مرزق» واقع در جنوب غرب این کشور را به کنترل خود درآوردند.

افشای جزئیاتی از سرنوشت دیکتاتور لیبی

آخرین سفیر لیبی در عربستان قبل از انقلاب این کشور در سال ۲۰۱۱ جزئیاتی از آخرین ساعات زندگی دیکتاتور سابق این کشور را افشا کرد. ]]>

ترامپ وضعیت اضطراری در لیبی را تمدید کرد

دونالد ترامپ درنامه‌ای به کنگره گفت که او برای حفظ منابع لیبی وضعیت حالت اضطراری در رابطه با این کشور را تمدید می‌کند.

سرنوشت مبهم اعضای خانواده قذافی ۸ سال بعد از سرنگونی دیکتاتور مخلوع

همزمان با سالروز انقلاب ۱۷ فوریه لیبی و سرنگونی رژیم سابق این کشور و همچنین در سایه آشوبی که لیبی در این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کند، سوالاتی درباره اوضاع خانواده قذافی و پسران وی و آینده مبهم‌شان مطرح است.

رایزنی وزیران خارجه قطر و فرانسه درباره سوریه و لیبی

وزیران خارجه فرانسه و قطر، امروز در دوحه طی نشستی درباره مسائل متعددی از حمله بحران‌‌های سوریه و لیبی مذاکره می‌‌کنند.

منافع ملی قربانی اغراض سیاسی ؛ چرا

تهران- ایرنا - دستگاه دیپلماسی کشورمان و در راس آن محمدجواد ظریف که سرگرم نبرد دیپلماتیک دشواری درعرصه بین المللی درموضوع برجام به طورخاص و سیاست خارجی به طورعام است این روزها در داخل نیز هدف حمله افراطیون قرار دارد. بازیگران عرصه روابط بین الملل ایران که

مقام دوم وزارت دادگستری آمریکا؛ قربانی بعدی ترامپ

تهران - ایرنا - «راد رزنشتاین» معاون دادستان کل آمریکا که بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به روابط ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور با روسیه را منصوب کرد، این بار خود قربانی خواسته های ترامپ شده است.

وزیر خارجه مصر: نقش ترکیه در لیبی نگران کننده است

تهران-ایرنا- «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر با اعلام مخالفت کشورش با گسترش نفوذ ترکیه در کشورهای اتحادیه آفریقا، نقش ترکیه در لیبی را نگران کننده خواند.

درخواست ریاست جمهوری لیبی از شورای امنیت برای ممانعت از حملات نیروهای حفتر

نماینده لیبی در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا تدابیر فوری را برای توقف حملات نظامی نیروهای خلیفه حفتر در جنوب کشور اتخاذ کند.

ارتش آمریکا مشارکت در حمله به پایگاه القاعده در لیبی را تکذیب کرد

ارتش آمریکا این مساله را تکذیب کرد که در حمله به پایگاه القاعده در شهر اوباری لیبی دست داشته باشد. این در حالی است که یک مسئول لیبیایی اظهاراتی خلاف این امر به زبان آورده است.

ارتش ملی لیبی کنترل بزرگترین میدان نفتی این کشور را به دست گرفت

تهران – ایرنا – منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند که نیروهای نظامی موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال بازنشسته «خلیفه حفتر» موفق شدند تا بزرگترین میدان نفتی این کشور را به کنترل خود درآورند.

اعتراف نیویورک‌تایمز به قربانی تروریسم بودن ایران از ابتدای انقلاب

ایالات متحده و اسرائیل ایران را به دامن‌زدن تروریسم در خاورمیانه متهم می‌کنند، این در حالی است که ایران خود از ابتدای انقلاب اسلامی قربانی حملات تروریستی بوده است.