لیبی قربانی دخالت های خارجی است

الجزیره-ایرنا-«منصف جزیری» کارشناس و استاد علوم سیاسی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در لوزان سوئیس، لیبی را قربانی دخالت خارجی دانست و گفت، کشورهای خارجی مانع آشتی گروه های مختلف در این کشور می شوند.مطالب مرتبط

لیبی قربانی دخالت های خارجی است

الجزیره-ایرنا-«منصف جزیری» کارشناس و استاد علوم سیاسی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در لوزان سوئیس، لیبی را قربانی دخالت خارجی دانست و گفت، کشورهای خارجی مانع آشتی گروه های مختلف در این کشور می شوند.

تحولات آفریقا| لیبی: پایگاه نظامی خارجی در خاک ما وجود ندارد/ خشم تونسی‌ها از مانور مشترک با عربستان

سخنگوی رسمی فرماندهی ارتش لیبی اعلام کرد که هیچ گونه پایگاه نظامی خارجی در لیبی وجود ندارد.

درخواست لیبی از امارات برای مقابله با «سارقان نفت لیبی»

رئیس موسسه ملی نفت لیبی از دولت امارات خواست با شرکت‌ها و افراد مقیم امارات که در سرقت نفت لیبی دست دارند، برخورد جدی کند.

سخنگوی ارتش لیبی: هیچ پایگاه نظامی خارجی در لیبی وجود ندارد

سخنگوی رسمی ارتش لیبی اعلام کرد که هیچ پایگاه نظامی روسی یا غیر روسی در لیبی وجود ندارد.

روسیه و قطر درباره سوریه، لیبی وافغانستان گفت وگو کردند

دوحه – ایرنا – رییس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در دیدار با مقامات قطری ، درباره مسایل امنیتی منطقه از جمله اوضاع در سوریه ، لیبی و افغانستان و همچنین راههای توسعه همکاریهای امنیتی میان دو کشور گفت و گو کرد.

ایران به عنوان قربانی تروریسم درصف مقدم مبارزه باآن قراردارد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان قربانی بزرگ تروریسم در صف مقدم مبارزه با این جریان قرار داشته و هزینه‌های آن را نیز پرداخته است.

کشف گور دسته جمعی قربانیان داعش در شمال لیبی

هلال احمر لیبی از کشف گور جمعی در شهر سرت واقع در شمالی لیبی خبر داد که قربانیان جنایات داعش در آن دفن شده‌اند.

ایجاد تشکیلات پلیس در لیبی مهم‌تر از ارتش است/زمینه برگزاری انتخابات هنوز فراهم نشده

فرستاده سازمان ملل در لیبی تأکید کرد که تلاش هیأت سازمان ملل این است که تشکیلات پلیس برای تأمین امنیت در شهرهای لیبی ایجاد شود.

ارتش لیبی وجود پایگاه های نظامی روسیه در این کشور را تکذیب کرد

الجزیره- ایرنا- «احمد المسماری » سخنگوی نیروهای نظامی موسوم به ارتش ملی لیبی روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی، وجود پایگاه های نظامی روسی در لیبی تکذیب کرد و گفت، نه روسیه و نه هیچ کشور دیگری در لیبی پایگاه نظامی ندارند.

کشف گور جمعیِ 100 نفره در لیبی

جمعیت هلال احمر لیبی از کشف گور جمعی در منطقه «الظهیر» شهر «سرت» با حدود ۱۰۰ جسد خبر داد.

دخالت سیاسی بسیاری از صاحبان تریبون خلاف منافع ملی است

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دخالت بسیاری از صاحبان تریبون در عرصه سیاست نه تنها نتیجه بهینه نمی دهد بلکه با آثار منفی همراه بوده که این اقدام خلاف امنیت و منافع ملی است.

وزیر کشور لیبی برکنار شد

رییس دولت وفاق ملی لیبی تغییرات گسترده‌ای در کابینه خود ایجاد کرد.]]>

خطرناک‌ترین تروریست مصری در لیبی دستگیر شد

سخنگوی ارتش لیبی از دستگیری یکی از خطرناکترین سرکردگان گروه‌های -تروریستی مصر طی عملیاتی امنیتی در شهر «درنه» خبر داد. ]]>

روسیه و ارتش لیبی خبر استقرار نیروهای روس در این کشور را تکذیب کردند

در حالیکه رئیس کمیسیون امور بین‌الملل پارلمان روسیه تاکید کرد، آنچه یک روزنامه انگلیسی درباره قصد مسکو برای استقرار محرمانه نیروهایش در لیبی منتشر کرده صحت ندارد. احمد المسماری، سخنگوی فرمانده کل ارتش لیبی ضمن نادرست دانستن گزارش این روزنامه گفت: هیچ پایگ

خیز سیف‌الاسلام قذافی برای تکیه بر کرسی ریاست‌جمهوری لیبی

تحلیلگران معتقدند سیف الاسلام قذافی ویژگی‌های لازم را برای رهبری لیبی دارد و امکان دارد قبایل لیبی از او برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کنند.

یک گور جمعی در سرت لیبی کشف شد

الجزیره-ایرنا- یک منبع امنیتی در شهر سرت لیبی امروز دوشنبه از کشف یک گور جمعی در بخش غربی این شهر خبر داد.

اتحادیه عرب خواستار یافتن راه حلی ریشه ای برای بحران لیبی شد

الجزیره-ایرنا- «احمد ابوالغیظ» دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه در قاهره در دیدار «غسان سلامه» نماینده سازمان ملل برای حل بحران لیبی به بررسی آخرین تحولات لیبی پرداخت و خواستار یافتن راه حلی ریشه ای و اساسی برای این بحران شد.

لیبی:«عشماوی» با تروریست‌ها در افغانستان، ترکیه و مصر در ارتباط بود

سخنگوی ارتش ملی لیبی می‌گوید که «هشام عشماوی» از فرماندهان داعش در این کشور بر اساس یک عملیات اطلاعاتی دقیق در شهر درنه دستگیر شد.

فرستاده سازمان ملل: برای تضمین امنیت در لیبی بر ایجاد دستگاه پلیس تمرکز کرده‌ایم

رئیس هیئت سازمان ملل در لیبی با اشاره به تلاش‌های این هیئت برای مقابله با کسانی‌ که می‌خواهند درگیری‌ها در لیبی ادامه یابند، تاکید کرد، در راستای برقراری امنیت در شهرهای این کشور تمرکز خود را بر ایجاد دستگاه پلیس متمرکز کرده‌ایم.

قصد دخالت در کار شفر را نداریم/ تعطیلات لیگ به همه تیم ها لطمه زد

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال گفت: قصد دخالت در کار کادر فنی را نداریم اما اگر بدانیم به حرف مان توجه نمی شود از این مسئولیت کنار می رویم.