عزل معاون محیط زیست سمنان به دلیل قصور و کوتاهی در پروژه انتقال گورخر ایرانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از عذرخواهی رسمی و عزل معاونت محیط طبیعی محیط زیست استان سمنان به دلیل قصور و کوتاهی در پروژه انتقال گورخر ایرانی خبردادمطالب مرتبط

مخالف انتقال آب خزر به شهرهای کویری نیستم/ قاچاق خاک نداریم/ حفاظت از زیستگاه یوزپلنگ‌ها

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: اگر ضوابط زیست محیطی در طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان و شهرهای کویری رعایت شود، مخالفتی با اجرای این نداریم.]]>

لب‌های تالاب‌های‌ قم خشک شده است

‌مدیر کل اداره محیط زیست استان قم در رابطه با تامین حق آبه ی زیست محیطی رودخانه ها بیان کرد: در سال‌های گذشته در این رودخانه آب جریان داشته است، اما متاسفانه به دلیل اقدامات نابخردانه ای همچون سد سازی‌ها و پروژه هایی که به نام توسعه انجام شده است، این حق

درخواستی از وزارت نیرو برای انتقال آب خزر نداشتیم

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در خصوص طرح انتقال آب دریای خزر، گفت: در این زمینه تاکنون درخواستی از وزارت نیرو را نداشته ایم اما این موضوع با رعایت ضوابط زیست محیطی اشکالی ندارد چون آب آشامیدنی و صنعتی کشور باید تأمین شود.

معاون سازمان محیط زیست: قانون هوای پاک را به بهانه تحریم عقب نیندازیم

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست از عدم اجرای ماده ۸ قانون هوای پاک مبنی بر ممنوعیت تردد وسایل نقلیه فرسوده انتقاد کرد و گفت: نباید اجرای قوانین را به بهانه تحریم و مشکلات اقتصادی عقب بیندازیم.

یک مسئول کشوری: برخی ها «محیط زیست هراسی» را ترویج می کنند

بجنورد- ایرنا- دبیر سیاست محیط‌ زیست در مرکز بررسی‌ های راهبردی نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از رویکرد محیط زیست هراسی برخی مدیران گفت: این نوع نگاه در اذهان این تصور را ایجاد می کند که محیط زیست مانعی برای توسعه است.

آغاز پروژه‌ بدون مطالعات زیست‌محیطی جرم است/اجرای راه‌های الموت-تنکابن و رحیم‌آباد بر مبنای تصمیم‌گیری نادرست/ 256 پروژه بر زمین‌ مانده داریم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای 256 پروژه زمین مانده، 26 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز بود و 158 هزار شغل ایجاد می‌کرد.]]>

جلب مشارکت‌های مردمی برای حفظ محیط زیست ضروری است

آستارا- رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به عملکرد ضعیف در زمینه جلب مشارکت‌های مردمی در حفظ محیط زیست، گفت: مردم باید برای حفظ محیط زیست وارد میدان شوند.

برخی «محیط زیست هراسی» را ترویج می کنند

بجنورد- ایرنا- دبیر سیاست محیط‌ زیست در مرکز بررسی‌ های راهبردی نهاد ریاست جمهوری از رویکرد محیط زیست هراسی برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: آنان این تصور را ایجاد می کنند که محیط زیست مانعی برای توسعه است.

لزوم رعایت مسایل زیست محیطی در طرح انتقال آب دریای خزر

طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان با رعایت ضوابط زیست‌ محیطی هیچ اشکالی ندارد.

انتقال آب دریای خزر با رعایت ضوابط زیست محیطی ممانعتی ندارد 

آستارا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون وزارت نیرو تقاضایی در رابطه با طرح انتقال آب دریای خزر از سازمان نکرده و طرح فوق در حال بررسی است و با رعایت ضوابط زیست محیطی اشکالی ندارد.

پاکسازی، درختکاری و دانه‌پاشی برای پرندگان درراستای حفظ محیط زیست

فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته پایانی بهمن ماه ۱۳۹۷ اقدامات مختلفی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند. 

اردبیل|ادبیات محیط‌زیست هراسی از سطح جامعه زدوده شود

دبیر سیاست محیط زیست مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: حوزه محیط زیست نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی است و انتظار می‌رود با مشارکت نهادهای مختلف ادبیات محیط‌زیست هراسی از سطح جامعه زدوده شود.

معاون سازمان محیط زیست:با توسعه دلفیناریوم‌ها موافق نیستیم

تهران - ایرنا - معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توسعه دلفیناریوم‌ها موافق نیستیم چون بهره‌کشی از حیوانات برای مقاصد تفریحی مجاز نیست.

مخالفت سازمان محیط زیست با توسعه دلفیناریوم‌ها

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توسعه دلفیناریوم‌ها موافق نیستیم چون بهره‌کشی از حیوانات برای مقاصد تفریحی را مجاز نمی‌دانیم.

آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه‌های سازمان محیط زیست

در ابلاغی از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به تمام واحدهای تابعه سازمان محیط زیست تاکید شده است: تمام آموزش‌های تخصصی، حرفه‌ای، پودمانی و به ویژه محیط زیست، باید در اولویت سایر امور باشد.

ضرورت انتقال پلنگ‌ ایرانی دو باغ‌ وحش کشور به تهران برای اسپرم‌گیری

دامپزشک باغ‌وحش تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی گفت: دو پلنگ نر ایرانی دیگر در باغ‌وحش‌های کشور وجود دارد که متاسفانه با وجود درخواست مکرر ما از سازمان حفاظت محیط زیست، هنوز این پلنگ‌ها برای اسپرم‌گیری و استفاده از ذخایر ژنتیکی به باغ‌

انتقال آب دریای خزر با رعایت ضوابط زیست محیطی اشکالی ندارد 

آستارا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون وزارت نیرو تقاضایی در رابطه با طرح انتقال آب دریای خزر از سازمان نکرده و طرح فوق در حال بررسی است و با رعایت ضوابط زیست محیطی اشکالی ندارد.

آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه‌های سازمان محیط زیست قرار می‌گیرد

در ابلاغی از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به تمام واحدهای تابعه سازمان محیط زیست تاکید شده است: تمام آموزش‌های تخصصی، حرفه‌ای، پودمانی و به ویژه محیط زیست، باید در اولویت سایر امور باشد.

بخشی از دروس حوزوی به محیط زیست اختصاص یابد

قزوین- رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: برای ترویج فرهنگ زیست محیطی در جامعه پیشنهاد می کنیم بخشی از دروس حوزوی به محیط زیست اختصاص یابد تا از ظرفیت روحانیون در صیانت از محیط استفاده شود.

خروج سگ‌های گله از زیستگاه یوزپلنگ‌ها / بودجه ۴ میلیون دلاری برای نجات یوزها

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست جزئیات برنامه پنج‌ساله حفاظت از یوز آسیایی را در زیستگاه‌های طبیعی تشریح کرد و گفت: خروج ۵۰ درصدی دام از خارتوران و میاندشت، خروج سگ‌های گله از زیستگاه یوز و گسترش مناطق تحت مدیریت محیط زیست، بخشی از برنامه‌های حفاظت