عزل معاون محیط زیست سمنان به دلیل قصور و کوتاهی در پروژه انتقال گورخر ایرانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از عذرخواهی رسمی و عزل معاونت محیط طبیعی محیط زیست استان سمنان به دلیل قصور و کوتاهی در پروژه انتقال گورخر ایرانی خبردادمطالب مرتبط

دعوتی برای رهایی گورهای سمنانی از تنهایی!

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: برنامه‌ریزی سازمان بر این است تا پایان سال‌جاری حدود 20 رأس گورخر آسیایی به پارک کلی کویر منتقل شود.

فارس من| طرح انتقال آب دریای خزر مشکل زیست‌محیطی ندارد/ وزارت نیرو موافقت کرد

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس گفت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان ذی‌ربط و مسؤولان سازمان حفاظت محیط‌زیست، طرح انتقال آب دریای خزر از لحاظ زیست‌محیطی هیچ مشکلی ندارد.

جهاد دانشگاهی در اجرای پروژه‌های ملی محیط زیست فعال می‌شود

در راستای اجرای برنامه اشتغال فراگیر بر اساس تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی و سازمان حفاظت از محیط زیست، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهاددانشگاهی در خدمت پروژه‌های کلان محیط زیستی قرار می‌گیرد.

بهترین زمان انتقال مفاهیم محیط زیستی دوران کودکی است

تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بهترین زمان برای انتقال مفاهیم حفاظت و پشتیبانی محیط زیست به انسان ها دوران کودکی است از این رو سازمان بیست و ششمین برنامه زنگ آموزش خود را به موضوع تبیین بسته آموزش محیط زیست در پیش دبستان اخ

سدسازی بدون نظرخواهی از سازمان محیط زیست

مدیرکل ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه وضع قانون هوای پاک یک حرکت زیر ساختی مهم است، گفت: متاسفانه در گذشته پروژه‌های بسیاری بدون نظر محیط زیست اجرا شد که در حال حاضر از آنها به عنوان معضل یاد می‌شود. تعدادی از سدسازی‌هم

اندر مصائب مستندسازی در حوزه محیط زیست

تهران- ایرناپلاس- مستندسازی در حوزه محیط زیست در ایران با مسائل و مشکلات متعددی مواجه است. یک مستندساز محیط زیست می‌گوید، به دلیل مشکلات این حوزه شاید دیگر مستند محیط زیستی نسازد.

گران شدن 300 میلیارد تومانی پروژه‌ها در سمنان

معاون امور عمرانی استانداری سمنان بااشاره به افزایش هزینه تمام شده پروژه‌ها از درخواست 300 میلیارد تومان اعتبار مازاد برای پروژه‌های دور اول سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان خبر داد.

نگرانی از آسیب محصولات تراریخته به محیط زیست وجود دارد

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با بیان اینکه نگرانی از آسیب محصولات تراریخته به محیط زیست وجود دارد، گفت: سازمان محیط زیست وظیفه دارد پس از آنکه محصول تراریخته‌ای در کشور تولید شد ارزیابی‌های زیست محیطی آنرا انجام دهد.

مرکز آموزش‌های محیط‌بانی دانشکده محیط زیست

خبرنگاران محیط زیست از دوره‌های آموزشی بدو خدمت محیط بانان در مرکز آموزش‌های محیط‌بانی دانشکده محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست بازدید کردند.

این گورهای پر ماجرا ...

انتقال گورخر ایرانی به پارک ملی کویر گرمسار از طرح هایی است که با هدف جلوگیری از انقراض یک گونه جانوری با کش و قوس های فراوان آغاز و در نهایت با موفقیت اجرایی شد.

کاروانسرای «قصر بهرام» در سمنان

ایرنا - سمنان - کاروانسرای «قصر بهرام» در پارک ملی کویر گرمسار استان سمنان، مربوط به دوره ساسانی و به روایتی توسط بهرام گور ساسانی در زیستگاه گورخر ایرانی ساخته شد. این کاروانسرا در دوره شاه عباس صفوی بازسازی و به عنوان کاروانسرا استفاده شد./عکس: سید عابد

دامدار دوستدار محیط زیست در شهرستان دشتستان تجلیل شد

بوشهر-اییرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: مهدی رستم پور به عنوان دامدار دوستدار محیط زیست روستای شکرک بخش ارم شهرستان دشتستان درپی زنده گیری و رهاسازی موفق یک قلاده پلنگ ایرانی مورد تجلیل قرار گرفت.

محیط زیست موظف به برخورد قانونی در قبال آلودگی در استان مرکزی است

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری مرکزی بابیان اینکه محیط زیست موظف به برخورد قانونی در برابر کوتاهی واحدهای تولیدی در قبال آلودگی در استان است گفت: مشکل آلایندگی شرکت الکل‌سازی شهرک ایبک‌آباد شهرستان اراک باید پیگیری و برطرف شود.

تبیین بسته آموزش محیط زیست در پیش‌دبستانی‌ها

برنامه بیست و ششمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع تبیین بسته آموزش محیط زیست در پیش دبستان، فردا در سالن همایش های بین المللی سازمان محیط زیست اجرا می‌شود.

عامل تخریب محیط زیست به یک سال زندان محکوم شد

همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست تویسرکان گفت: پیمانکار راهسازی به علت تخریب محیط زیست با رای دادگاه به پرداخت جریمه نقدی و تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

احیای دریاچه ارومیه نیازمند عزم همگانی است

ارومیه – مشاور سیاست گذاری دولت ژاپن در مسایل محیط زیست و متخصص پروژه جایکا در ایران گفت: احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از مشکلات اساسی محیط زیست ایران به عزم همگانی نیاز دارد.

ضرب و شتم محیط‌بانان این بار در البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز، گفت: دو تن از محیط بانان و همیاران محیط زیست طالقان در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز مصدوم شدند.

ضرب و شتم محیط‌بانان در البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز، گفت: دو تن از محیط بانان و همیاران محیط زیست طالقان در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز مصدوم شدند.]]>

دو محیط بان طالقانی مصدوم شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز : 2 تن محیط بانان و همیاران محیط زیست طالقان در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز مصدوم شدند.

معاون سازمان محیط زیست: شکار پایدار در کشور راه‌اندازی می‌شود

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست به موضوع "شکار پایدار"به عنوان یکی از روش‌های مورد تأئید و موثر در دیگر کشورها به منظور حفاظت از وحوش اشاره کرد و از پیگیری پیاده سازی آن در کشور خبر داد.