مسائل منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود

وزیر کشور با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی تاکید کرد: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل و فصل شود.مطالب مرتبط

بیانیه «گام دوم» و جایگاه ممتاز منطقه‌ای ایران به روایت کارشناس برجسته مسائل منطقه

مسعود اسداللهی از کارشناسان مسائله منطقه معتقد است جایگاه ایران در منطقه به حدی گسترش و ارزش یافته که امروز آمریکایی‌ها نگران نفوذ ایران و حزب الله در بین کشورهای آمریکای لاتین است.

کشورهای منطقه نیاز به حضور قدرت های غیرمنطقه ای ندارند

بندرعباس- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این که امروز ایران می تواند قدرت منطقه باشد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دوست در کنار همدیگر یک قدرت دفاعی سرافزار در آبهای منطقه هستند و نیازی به متجاوزان وحضور نامشروع قدرت های غیرمنطقه ای ندارند.

روسیه بر لزوم مشارکت ایران در حل بحران منطقه تاکید کرد

نیویورک- ایرنا- نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روند سیاسی در یمن را عامل مهمی برای ثبات منطقه دانست و گفت: مشارکت کشورهای کلیدی منطقه همچون ایران نقش مهمی در تقویت امنیت جامع در منطقه و حل بحران های قدیمی و جدید خواهد داشت.

تقاص خون شهیدان خود را خواهیم گرفت/ نمی‌توانیم به قول‌های آمریکایی‌ها اعتماد کنیم/ مدل ایران، ترکیه و روسیه برای حل مسائل منطقه ادامه می‌یابد

رئیس جمهور با تسلیت شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی به خانواده های معظم این شهیدان، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا تاکید کرد که ریشه اصلی تروریسم در منطقه ما، آمریکا و صهیونیسم است و متاسفانه برخی از کشورهای نفت‌خیز

نتانیاهو: با کشورهای منطقه به جز سوریه روابط خوبی داریم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که با کشورهای منطقه به جز سوریه روابط خوبی دارد.

کشورهای منطقه نیاز به حضور قدرت های غیرمنطقه ای ندارند

بندرعباس- ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه امروز ایران می تواند قدرت منطقه باشد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دوست در کنار همدیگر یک قدرت دفاعی سرافراز در آبهای منطقه هستند و نیازی به متجاوزان و حضور نامشروع قدرت های غیرمنطقه ای ندارند.

دشمن به دنبال تجزیه ایران و کشورهای منطقه بود

اندیمشک - امام جمعه موقت اهواز گفت: دشمن قصد تجزیه کشورهای منطقه و ایران را داشت که با تدبیر امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب در این امر ناکام ماندند.

منطقه ورجین را احیا خواهیم کرد

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده ورجین به علت چرای بی رویه دام و … تاکید کرد: منطقه از دست رفته ورجین را باید به‌سرعت نجات دهیم.

وزیر خارجه لهستان: با کمک هم بحران های منطقه را حل می کنیم

تهران – ایرنا - «ژاسک زاپوتویچ» وزیر امورخارجه لهستان روز پنجشنبه با بیان این که با کمک هم بحران های منطقه را حل می کنیم، گفت: همه کشورهای شرکت کننده در نشست ورشو برای حل بحران منطقه همکاری می کنند.

رصد لحظه‌ای آسمان منطقه توسط سپاه

فرمانده هوافضای سپاه گفت: آسمان منطقه به خصوص آسمان عراق و سوریه تحت کنترل هوافضای سپاه است و اطلاعات هواپیماهای جاسوسی که در این منطقه پرواز می‌کنند به طور دقیق رصد می‌شوند.

رایزنی بن‌علوی و ظریف درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌‌ای

وزرای خارجه ایران و عمان در مونیخ دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه گفت‌وگو کردند.]]>

سرزمین های اسلامی منطقه نباید مامن تروریست ها شود

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کشورهای اسلامی منطقه شایسته نیست به پناهگاه گروه های تروریستی تبدیل شوند.

سرزمین های اسلامی منطقه نباید مامن تروریست ها شود

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کشورهای اسلامی منطقه شایسته نیست به پناهگاه گروه های تروریستی تبدیل شوند.

هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت آفرین بوده است، تاکید کرد: مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ کنند و انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و ۴۰ سال این واقعیت را نشان دادیم

نشست عربی- اروپایی در قاهره

اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا، هفته آینده نشستی در پایتخت مصر برای بررسی پاره‌ای مسائل از جمله مسائل منطقه‌ای و همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌کنند.

ایران و چین درباره مسائل جهانی نگاه مشترک دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه هم راستا در مسائل بین المللی و منطقه ای بین ایران و چین وجود دارد.

اسد: طرح تجزیه شامل کل منطقه است

تهران-ایرنا- بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه تاکید کرد، طرح تجزیه موضوع جدیدی نیست و تنها شامل سوریه نمی شود بلکه سراسر کشورهای منطقه را شامل می شود.

جایگاه ایران در شاخص ادراک فساد منطقه

اتاق بازرگانی تهران در گزارشی وضعیت شاخص ادراک فساد در میان کشورهای منطقه را منتشر کرده است که بر اساس آن امارات متحده عربی بهترین عملکرد را در قیاس با دیگر کشورها دارد.

معامله قرن؛ چشم‌انداز آمریکا و ساز ناکوک شرایط منطقه‌ای

گرچه دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی شرایط ایده‌آلی را برای خود در بندهای معامله قرن مطرح کرده‌اند، اما شرایط منطقه‌ای و مواضع کشورهای مختلف در مسیر اجرای این طرح قرار ندارد.

ترکیه: منطقه "امن" سوریه باید عاری از یگان‌های مدافع خلق باشد

وزیر دفاع ترکیه، اعلام کرد: منطقه "امن" در شمال سوریه باید مورد گشت‌زنی‌های نیروهای نظامی ترکیه قرار گیرد و از یگان‌های مدافع خلق پاکسازی شود.