مسائل منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود

وزیر کشور با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی تاکید کرد: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل و فصل شود.مطالب مرتبط

باید فهم رهبران کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم یکسان شود

رئیس مجلس با بیان اینکه یک همگرایی خوبی بین کشورهای منطقه بوجود خواهد آمد، گفت: باید فهم رهبران کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم یکسان شود.

ملک سلمان ایران را به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم کرد

شاه سعودی امروز در افتتاحیه سی‌ونهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس، ایران را به دخالت در امور کشورهای منطقه متهم کرد و این کشور را تهدیدی برای کشورهای منطقه خواند.

نباید وزیر امور خارجه را به امور داخلی مشغول کنیم

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به استقبال برخی از رسانه های منطقه از مواضع محمد جواد ظریف مبنی بر تجهیز گروه های تروریستی در منطقه توسط آمریکا گفت: بازتاب و توجه رسانه های منطقه ای به پیش‌بینی‌های وزیر امورخارجه نشان می‌دهد که تا چه اندازه توجه به افک

خرمشاد: در نظم آینده منطقه،‌ ایران یک قدرت منطقه‌ای بزرگ است

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تاکید مقامات ایران از سطوح عالی تا پایین بر صلح وثبات و همکاری دسته جمعی در منطقه اظهار کرد: پیام‌هایی که از ایران داده می شود رسیدن به نظم با مشارکت همه کشورهای منطقه است.

هزینه 38 میلیون تومانی ساخت پارکینگ توسط شهرداری در منطقه 17

شهردار منطقه 17 از احداث پارکینگ با قیمت 38 میلیون تومان با مشارکت شهروندان در این منطقه خبر داد و گفت: سند این پارکینگ‌ها به نام ساکنان منطقه خواهد بود.

جزئیات آرایش و توان نیروهای فعال در میدان نبرد پیچیده یمن

تهران - ایرناپلاس- موضوع جنگ یمن و تحولات نظامی و سیاسی در این کشور از موضوعات و مسائل غامض در مناسبات منطقه است. در گفت‌وگو با سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه، درباره آخرین تحولات یمن به گفت‎وگو نشسته‌ایم.

هدف آمریکا افزایش تنش در خاورمیانه است

مسکو - ایرنا - رییس مرکز فناوری های سیاسی روسیه درخصوص تنش های خاورمیانه گفت: آمریکا در پی حل مسائل این منطقه نیست و تشدید تنش ها و افزایش مسائل منطقه ای محور سیاست های کاخ سفید را تشکیل می دهد.

دهقانی: کشورهای منطقه به دنبال خرید امنیت هستند

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه گفت: کشورهای منطقه به ویژه در حوزه خلیج فارس نگاه‌شان برای حفظ امنیت به بیرون است از این رو شاهد قراردادهای خرید سلاح‌های نظامی گسترده آنها با کشورهای فرامنطقه‌ای هستیم.

نتانیاهو آشکارا کشورهای منطقه را با موشک‌ تهدید کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تهدید آشکار کشورهای منطقه گفت که این رژیم سلاح‌هایی در اختیار دارد که هیچ طرفی در جهان آن را ندارد.

کشورهای ثالث قادر به ایجاد خلل در مناسبات ایران و روسیه نیستند

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان این که همکاری‌های منطقه ای ایران و روسیه باید تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه یابد، گفت: کشورهای ثالث قادر به ایجاد خلل در مناسبات دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و روسیه نیستند.

صلح درمنطقه باجنگ امکانپذیر نیست/ایران نیازی به هژمونی بودن ندارد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران به دنبال صلح و ثبات در کشورهای منطقه بوده و هست ولی این موضوع را همه باید بدانند که ایجاد ثبات در منطقه از طریق نظامی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست.

نتانیاهو کشورهای منطقه و جهان را تهدید موشکی کرد

تهران – ایرنا – «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تهدید کشورهای منطقه و جهان گفت که اسرائیل موشک هایی دارد که می تواند به هر هدفی در خاورمیانه برسد.

همکاری بین بخشی برای توسعه حمل و نقل منطقه ای

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: با وزارت امور خارجه در حال رایزنی هستیم تا با امضای توافق نامه های حمل و نقل منطقه ای و با حضور کشورهای همسایه، شاهد رشد و توسعه حمل و نقل و همکاری‌ های بین‌المللی در این منطقه مهم جهان باشیم.

احتمال فتنه جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا احتمال ایجاد فتنه جدید از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی را ممکن دانست و گفت: کشورها و دولت‌های منطقه خصوصاً محور مقاومت باید با هوشمندی مسائل رارصد کنند.

منطقه ۲۲ از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی حساس و آینده‌ساز برای تهران

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری‌تهران، منطقه ۲۲ را منطقه‌ای جوان خواند و تاکید کرد: سکان منطقه در دستان مدیریت شهری منطقه است و شما با تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایتان هویت منطقه را که هویت آینده شهر تهران است، خواهید ساخت.]]>

سکوت منفعلانه کشورهای منطقه موجب گسترش فجایع بشری در یمن است

گزارشات رسمی سازمان‌های بین‌المللی حکایت از این دارد که یمن در میان بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان واقع شده و سکوت منفعلانه کشورهای منطقه، زمینه توسعه این فجایع بشری را فراهم کرده است.

شورای آتلانتیک: استراتژی ترامپ برای افغانستان بدون کشورهای منطقه موفق نمی‌شود

مقامات ارشد سابق نظامی و دیپلماتیک آمریکایی تصریح کردند که برای موفقیت استراتژی ترامپ برای افغانستان نقش کشورهای منطقه و جلب همکاری آنها ضروری است.

امیر کویت: درگیری های یمن کشورهای منطقه را تهدید می کند

تهران -ایرنا- صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت روز یکشنبه در نشست شورای همکاری خلیج فارس ادامه درگیری ها در یمن را تهدید مستقیمی برای کشورهای منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح یمن در سوئد به نتیجه برسد.

واکنش ظریف به تهدید موشکی نتانیاهو علیه کشورهای منطقه

وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود به تهدید موشکی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه واکنش نشان داد.

راهبرد «معامله قرن» آمریکا شکست خورد/ نفت عربستان هم پاسخگو نیست

کارشناس مسائل منطقه گفت: سیاست های یک جانبه گرایانه آقای ترامپ در سه سال اخیر باعث شکاف آمریکا وانزوای این کشور در محافل جهانی و منطقه غرب آسیا شده است.