ایران طلایه‌دار حفظ و قرائت قرآن در جهان است

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور گفت: امروز ایران اسلامی طلایه دار حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.مطالب مرتبط

کسب مقام دوم نماینده ایران در مسابقات قرآن تونس

محمدحسن موحدی، نماینده اعزامی کشورمان به تونس، موفق شد رتبه دوم «قرائت تحقیق» شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم تونس را کسب کند.

نماینده ایران رتبه دوم مسابقات بین المللی قرآن تونس شد

محمد حسن موحدی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در رشته قرائت تحقیق، در شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس حائز رتبه دوم شد.

پیام وزیر امور خارجه در مراسم رونمایی از تفسیر قرآن کریم «شمس»

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان درمراسم رونمایی از تفسیر قرآن کریم «شمس» پیامی ارسال کرد که توسط سفیر ایران در تونس قرائت شد.

«محمد‌حسن موحدی» مقام دوم مسابقات قرآن تونس را کسب کرد

محمد‌حسن موحدی نماینده کشورمان در رشته قرائت مسابقات بین‌المللی قرآن تونس به عنوان نفر دوم این رقابت‌ها معرفی شد.

ترتیل صفحه ۵۳۶ قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

امام صادق(ع) فرمودند: «هر کس به بهشت و ویژگی‌های آن مشتاق است سوره واقعه را قرائت کند».

خدا، جدای از جهان نیست

رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: نظر قرآن مجید به طبیعت و به جهان که نگاه اختصاصی اسلامی است، اینگونه است که خدا جدای از جهان نیست.

اعزام 3 شرکت‌کننده به مسابقات قرآن کویت/ افزایش رشته جدید به رقابت‌ها

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از اعزام حافظ کل قرآن در رده سنی 8 تا 12 سال به مسابقات کویت خبر داد و گفت: در رده بزرگسالان هم 2 شرکت‌کننده در رشته‌های حفظ‌کل و قرائت به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

اعزام ۳ شرکت‌کننده به مسابقات قرآن کویت/ افزایش رشته جدید به رقابت‌ها

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از اعزام حافظ کل قرآن در رده سنی ۸ تا ۱۲ سال به مسابقات کویت خبر داد و گفت: در رده بزرگسالان هم ۲ شرکت‌کننده در رشته‌های حفظ‌کل و قرائت به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

ساعت درس قرآن کم نشده است

مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: ساعات درسی قرآن کم نشده است بلکه با اجرای طرح حفظ جز۳۰ قرآن، اهمیت بیشتری یافته است.

تفسیر "شمس" رونمایی شد

«ما هرچقدر بکوشیم نمی‌توانیم ظرفیت آیه‌های قرآن را در واژگان جا بدهیم بیش از ۵۷ ترجمه داشته‌ایم که دلپذیر نیستند. بنده معتقدم قرآن ترجمه‌ناپذیر است، اما تفسیرناپذیر نیست. ما باید راز قرآن را در تفسیرها جست‌وجو کنیم و قرآن انسان را به تدبر و تامل دائمی توص

قم|جدایی از قرآن سبب عقب افتادگی است

بانوی کارشناس ارشد حافظ قرآن کریم جدایی از قرآن کریم را سبب عقب‌ماندگی آدمی دانست و گفت: با عمل به قرآن می‌توان اسلام را از انزوا خارج کرد زیرا راه و روش زندگی و همه آنچه می‌خواهیم در قران است.

شبکه قرآن بیست ساله شد

شبکه قرآن و معارف سیما امروز جزو یکی از شبکه‌های اصلی صداوسیما محسوب می‌شود اما یک زمانی هر شب یک ساعت بعد از خبر 22:30 شبکه دو با عنوان سیمای قرآن روی آنتن می‌رفت؛ شبکه قرآن به تعبیر حجت‌الاسلام عرفاتی، تبلور عملی همراهی اخلاق، رسانه و مخاطب است.

امروز قرآن در خانه‌های ما مهجور است/ برگزاری مسابقه حفظ جزء ۳۰ قرآن در تمام مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز قرآن در خانه‌های ما مهجور است؛ اما خودمان باید فضای خانه‌مان را به عطر انوار قرآن معطر کنیم.

تشریح جزئیات مسابقات بین المللی قرآن/ دعوت از ۱۱۴ کشور جهان اسلام

حجت‌الاسلام  علی مقنی، دبیر بنیاد مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح جزئیات برپایی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن پرداخت.

حافظ مشهدی: در 6 ماه کل قرآن را حفظ کردم

مشهد- ایرنا- حافظ مشهدی راه یافته به مسابقات بین المللی قرآن در کویت گفت: در مدت 6 ماه موفق شدم کل قرآن کریم را حفظ کنم که این مدت یک رکورد در کشور به شمار می رود.

حافظ مشهدی: در 6 ماه کل قرآن را حفظ کردم

مشهد - ایرنا - حافظ مشهدی راه یافته به مسابقات بین المللی قرآن در کویت گفت: در مدت 6 ماه موفق شدم کل قرآن کریم را حفظ کنم که این مدت یک رکورد در کشور به شمار می رود.

قرآن زعفرانی، یادگاری از سده ششم

مدیر موزه رضا عباسی گفت: معمولا قرآن‌های قدیمی ترجمه‌های آن‌ها دیرتر انجام می‌شود، اما قرآن زعفرانی که از سده ششم به یادگار مانده تنها نسخه کاملی است که نسخه همزمان فارسی دارد.

درهای معنویت با عمل به مفاهیم قرآن به روی انسان باز می شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین راه باز شدن معنویت قرآن را عمل به مفاهیم آن دانست و گفت: قرآن کریم علم و معرفت الهی است و زمانی که به آن عمل کنیم آن چه را که از آن فرا نگرفته ایم، خواهیم آموخت.

ثبت نام کارکنان دولت در طرح حفظ قرآن تا 30 آذر تمدید شد

سمنان- ایرنا- مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت 1452» همزمان با سراسر کشور، گفت: 30 آذر آخرین مهلت شرکت کارکنان دستگاه های دولتی در این طرح است.

محفل معنوی انس با قرآن کریم در خاش برگزار شد

زاهدان - ایرنا - محفل انس با قرآن کریم به مناسبت گرامیداشت هفته قرآن، عترت و نماز امروز/سه شنبه/ با حضور امام جمعه و شماری از مسئولان شهرستان خاش سیستان و بلوچستان برگزار شد.