ایران طلایه‌دار حفظ و قرائت قرآن در جهان است

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور گفت: امروز ایران اسلامی طلایه دار حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.مطالب مرتبط

تکریم ۱۳ چهره قرآنی/ اعطای لوح خادم افتخاری قرآن به وزیر ارشاد

در بیست و سومین همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم از ۱۳خادم قرآن در بخش‌هایی همچون قرآن‌پژوهی، قرائت و حفظ قرآن تجلیل شد. همچنین به سید عباس صالحی نیز لوح خادمی افتخاری قرآن اعطا گردید.

طرح اسوه از نوجوانان قاری می‌سازد/ قرائت قرآن به تنهایی اصل نیست

امیر حسین رحمتی، از اعضای طرح اسوه و نماینده ایران در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان گفت: طرح اسوه فرصتی برای شناخت نوجوان توسط خودش فراهم می کند و از نوجوان قاری می سازد.

اعتراض قرآن‌آموزان مشهدی به قتل کودک عربستانی

در پی قتل وحشیانه کودک عربستانی، قرآن آموزان مهدالرضا(ع) با قرائت بیانیه و اجرای طرح سراسری ختم صلوات، انزجار خود را نسبت به این رفتار وحشیانه اعلام کردند.

جمهوری اسلامی ایران سالم ترین تلاوت ها را در سطح جهان پخش می کند

سید علی سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن در مراسم رونمایی از چهار اثر قرآنی گفت:جمهوری اسلامی ایران سالمترین تلاوت ها را در سطح جهان پخش میکند.

قرآن؛ راهنمای انسان در زندگی فردی و اجتماعی

رئیس جامعه قاریان قرآن مشهد گفت: هدف این است که قرآن عملاً و به‌طور قاطعانه در زندگی ما اجرایی شود و هدف قرآن هدایت بشر است؛ اما برخی افراد فکر می‌کنند که دین و قرآن فقط هدف آخرتی دارد، در حالی‌ که قرآن در وهله‌ اول برای اصلاح بشر و تحقق اهداف این دنیا، ه

100 میلیون نفر سید در جهان از سندهای حقانیت قرآن است

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: وجود 100 میلیون سید در جهان یکی از سندهای حقانیت قرآن کریم است.

هفت هزار طلایه دار امر به معروف در خراسان رضوی ساماندهی شدند

گناباد- ایرنا- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار و 600 طلایه دار این فریضه در استان ساماندهی شده اند.

ملت ایران، فرهنگ مقاومت را از قرآن دارد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین از قرآن به عنوان وجه اشتراک همه مذاهب اسلامی یاد کرد و گفت: ما با تکیه بر قرآن توانستیم خود را به اوج قله های ایستادگی، مقاومت و استقلال برسانیم.

وقتی «ظریف» آیه قرآن را فراموش می‌کند

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران زمانی که می‌خواست از یک آیه قرآن برای حسن ختام صحبت‌هایش استفاده کند، آیه قرآن را فراموش می‌کند اما به کمک حضار این ماجرا ختم به خیر می‌شود.

معیار صداقت و محبت قرآن باشد

قاری بین‌المللی قرآن با بیان اینکه قرآن فقط خواندن نیست بلکه تعمق در معانی این کتاب آسمانی مهم است، گفت: هنوز در مرحله تلاوت قرآن مانده ایم و در فهم آیات و کاربرد عملی آن درجا زده ایم.

مردم طلایه داران و افتخارآفرینان ۴۰سال اقتدار و سربلندی

مردم با ایثار و شهادت خو گرفته و طلایه داران دوران دفاع مقدس و افتخارآفرینان ۴۰سال اقتدار و سربلندی هستند.

قرائت به سبک استاد طبلاوی و شهادت در راه خدا

علاقه‌ی زیاد محمدصادق به تلاوت قرآن و تقلید از تلاوت‌های استاد محمد محمود طبلاوی از او یک چهره فعال قرآنی در بین اقوام و دوستان درست کرده بود...

‌اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف ‌‌در اصفهان برای مبارزه ‌با شبیخون فرهنگی دشمن

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان از اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در استان اصفهان خبر داد.

قضاوت با سینه‌ای مملو از آیات قرآن/ ماجرای تنبیه قرآنی برای جوانِ مجرم

بنده همیشه این موضوع را وظیفه خودم می‌دانم که در حد توان بتوانم بین دوستان و همکارانم از زیبایی و عظمت قرآن و نحوه انس گرفتن با قرآن صحبت کنم و به نحوی عاملی برای نزدیکی دوستانم به قرآن باشم.

اتفاقات عظیمی در خدمت به قرآن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب رخ داده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که گوهر قرآن این است که جامعه و فرد قرآنی را می‌سازد، گفت: ما باید از قرآن فرد شبه محمد (ص) بسازیم و جامعه‌ای که مدینه‌النبی باشد. ما با کتاب‌های دیگر بر اساس تیزهوشی خود ارتباط برقرار می‌کنیم اما خط ارتباط با قرآن جا

خط ارتباط با قرآن جان است، نه ذهن

وزیر ارشاد گفت: خط ارتباط با قرآن جان است نه ذهن؛ در واقع ذهن معبر است و اگر این ذهن مقصد بشود ما را به حقیقت قرآن نمی‌رساند.]]>

وزیر ارشاد: غایت قرآن، رسیدن به حقیقت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: غایت قرآن وهم نیست بلکه غایت ارتباط با قرآن مشاهده حقیقت متن است و اینجاست که قرآن را با کتاب‌های عادی دیگر متمایز می‌کند.

تجلیل از سه چهره قرآنی در برنامه «فصل رویش»

فرهنگ‌سرای قرآن در قالب برنامه «فصل رویش» از سه چهره قرآنی در رشته‌های حفظ، قرائت و مفاهیم تجلیل می‌کند.

تجلیل از پنج چهره قرآنی در برنامه «فصل رویش»

فرهنگ‌سرای قرآن در قالب برنامه «فصل رویش» از پنج چهره قرآنی در رشته‌های حفظ، قرائت و مفاهیم تجلیل می‌کند.

42 اثر قرآنی در نمایشگاه اعجاز قرآن استان به نمایش درآمد

بجنورد-ایرنا- رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته قرآن و عترت، نمایشگاه اعجاز علمی قرآن کریم با نمایش 42 اثر روز یکشنبه در بجنورد گشایش یافت.