ایران طلایه دار حفظ و قرائت قرآن در جهان اسلام است

رییس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: هم اکنون کشور ایران طلایه‌دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.مطالب مرتبط

تکریم ۱۳ چهره قرآنی/ اعطای لوح خادم افتخاری قرآن به وزیر ارشاد

در بیست و سومین همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم از ۱۳خادم قرآن در بخش‌هایی همچون قرآن‌پژوهی، قرائت و حفظ قرآن تجلیل شد. همچنین به سید عباس صالحی نیز لوح خادمی افتخاری قرآن اعطا گردید.

استادپاکستانی:برخلاف ایران،اسرائیل تهدید علیه جهان اسلام است

اسلام آباد - ایرنا - کارشناس پاکستانی و استاد بخش روابط بین الملل دانشگاه کراچی گفت: هیچ خطری از جانب جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد بلکه رژیم صهیونیستی تهدید بالقوه برای جهان اسلام و اعراب است.

ایران بر سکوی نخست تولید علم در جهان اسلام ایستاده است

کاشان - ایرنا - رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان دارای رتبه نخست شاخص کمیات و تولیدات علمی بین کشورهای اسلامی و رتبه شانزدهم در جهان است.

ایران رتبه نخست تولید علم در جهان اسلام را دارد

کاشان - ایرنا - رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان دارای رتبه نخست شاخص کمیات و تولیدات علمی بین کشورهای اسلامی و رتبه شانزدهم در جهان است.

طرح اسوه از نوجوانان قاری می‌سازد/ قرائت قرآن به تنهایی اصل نیست

امیر حسین رحمتی، از اعضای طرح اسوه و نماینده ایران در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان گفت: طرح اسوه فرصتی برای شناخت نوجوان توسط خودش فراهم می کند و از نوجوان قاری می سازد.

مرکز ثقل قدرت ازجهان استکبار به سمت جهان اسلام منتقل می شود

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هندسه قدرت در جهان با نام اسلام در حال تغییر است و مرکز ثقل قدرت از جهان استکبار به سمت جهان اسلام منتقل می شود.

آیت‌الله‌ اراکی: فلسطین پاره‌ای از هویت جهان اسلام است

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع فلسطین در جهان اسلام گفت: فلسطین پاره‌ای از هویت جهان اسلام است.

تا آخر از اسلام، قرآن و انقلاب دفاع می کنیم

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در اصفهان: ما با شهدا عهد و پیمان بسته‌ایم تا آخر از اسلام، قرآن و انقلاب دفاع کنیم

قدرتمندی امت اسلام با قرآن

به گواه تاریخ ، الفت با قرآن سبب می شود هیچ قدرتی در برابر ملت های متدین، توان ایستادگی نداشته باشد.

«فلسطین» و «وهابیت» دو موضوع مهم اسلام از دیدگاه امام

سرلشکر سلیمانی: بنیانگذار انقلاب اسلامی دو موضوع فلسطین و خطر وهابیت در جهان اسلام را مطرح کردند تا این دو به موضوعات با اهمیتی در جهان اسلام تبدیل شوند.

اعتراض قرآن‌آموزان مشهدی به قتل کودک عربستانی

در پی قتل وحشیانه کودک عربستانی، قرآن آموزان مهدالرضا(ع) با قرائت بیانیه و اجرای طرح سراسری ختم صلوات، انزجار خود را نسبت به این رفتار وحشیانه اعلام کردند.

2 پدیده ارزشمند جهان اسلام انقلاب ایران و بیداری اسلامی بود

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: جهان اسلام شاهد 2 پدیده مهم و ارزشمند «انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی» بود، پدیده هایی که محور اصلی آنها دموکراسی، انتخابات مردمی و آزادی بود.

امنیت جهان اسلام با هم پیمانی رژیم صهیونیستی به دست نمی آید

تهران – ایرنا- اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه ای با هشدار به پیامدهای ائتلاف برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به بهانه مقابله با ایران تاکید کرد: امنیت جهان اسلام و منطقه هرگز از طریق هم پیمانی با دشمن اشغالگر که شعارش از نیل تا فرات است محقق نخو

جمهوری اسلامی ایران رهبر طرح تمدن جهان اسلام

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران بر حمایت امت اسلام از آن در برابر استکبار، رژیم صهیونیستی و اذنابش در منطقه تأکید کرد

سادات شیعه و سنی ضامن وحدت جهان اسلام هستند

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر نقش ویژه سادات جهان اسلام در ترویج و تقویت مسئله وحدت تاکید کرد.

جمهوری اسلامی ایران سالم ترین تلاوت ها را در سطح جهان پخش می کند

سید علی سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن در مراسم رونمایی از چهار اثر قرآنی گفت:جمهوری اسلامی ایران سالمترین تلاوت ها را در سطح جهان پخش میکند.

قرآن؛ راهنمای انسان در زندگی فردی و اجتماعی

رئیس جامعه قاریان قرآن مشهد گفت: هدف این است که قرآن عملاً و به‌طور قاطعانه در زندگی ما اجرایی شود و هدف قرآن هدایت بشر است؛ اما برخی افراد فکر می‌کنند که دین و قرآن فقط هدف آخرتی دارد، در حالی‌ که قرآن در وهله‌ اول برای اصلاح بشر و تحقق اهداف این دنیا، ه

راه حل مشکلات جهان اسلام اقتدا به انبیای الهی است

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اخیرا درجشن انقلاب اسلامی در ترکیه گفت: راه حل مشکلات جهان اسلام و بلکه جهان از نظر امام خمینی(ره) اقتدا به انبیای الهی است.

100 میلیون نفر سید در جهان از سندهای حقانیت قرآن است

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: وجود 100 میلیون سید در جهان یکی از سندهای حقانیت قرآن کریم است.

تکفیر به جهان اسلام تحمیل شد

یک استاد حوزه و دانشگاه، تکفیر را فتنه‌ای تحمیل شده به جهان اسلام برشمرد