مسیر پر پیچ و خم دانش بنیان ها تا تجاری سازی

سمنان - ایرنا - روند فعالیت شرکت های دانش بنیان از مسیر پارک های علم و فناوری در کشور جا افتاده است، اما هم چنان تا تجاری سازی و تبدیل ایده ها به ثروت، نخبگان کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند.مطالب مرتبط

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در اردبیل حمایت می‌شود

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: براساس تفاهم‌نامه امضا‌ شده با دانشگاه علوم پزشکی تجاری‌سازی و تولید محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین حمایت خواهد شد.

هیچ کشوری نمی‌تواند به‌تنهایی تمام صنایع راتولید کند/دانش‌بنیان‌ها براساس اولویت‌ها تقویت شوند

‌نایب رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران با اشاره به اثرات تحریم‌ها بر اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: با توجه به تحریم‌ها مشکلات متعددی فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد که عدم امکان واردکردن مواد اولیه موردنیاز برای تولید و نیز مشکلات به وجود آمده پیرامون ص

آمادگی صادرات قطعات پوششی دانش بنیان درصنعت هوایی وریلی

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان داخلی با هدف تولید و عرضه محصولات پلی یورتانو پلیمری تخصصی قابل استفاده در صنعت هوایی و ریلی کشور آمادگی خود را برای صادرات محصولات دانش بنیان این شرکت اعلام کرد.

نسل سوم سلول‌های خورشیدی در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت

پژوهشگران کشور قدم در مسیر افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با تولید محصولی نواورانه گذاشته‌اند تا کارآمدترین راهکار برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تحقق یابد.

صادرات 40 محصول دانش بنیان پارک فناوری پردیس به 20 کشور

تهران – ایرنا -رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به صادرات 40 محصول دانش بنیان از سوی این مجموعه به 20 کشور دنیا، تصریح کرد: در حال حاضر ارزش صادراتی محصولات دانش بنیان پارک فناوری پردیس به 200 میلیون دلار رسیده است.

واگذاری دانش فنی استخراج عصاره‌ یک گیاه دارویی به شرکت دانش‌بنیان

قرارداد همکاری در زمینه‌ واگذاری دانش فنی استخراج عصاره پپتیدی یک نوع گیاه دارویی میان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و یک شرکت دانش‌بنیان به امضا رسید.

شتاب شرکت های دانش بنیان درزمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شتاب شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است گفت : هم اکنون از مجموع یک هزار و 200 شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلا

شتاب شرکت های دانش بنیان درزمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شتاب شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه سلامت همراه ستودنی است گفت : هم اکنون از مجموع یک هزار و 200 شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلام

پروفیل دانش بنیان ایرانی، سرآمد بازار‌های جهانی

یک واحد صنعتی دانش بنیان در اصفهان با راه اندازی خط جدید تولید لوله و پروفیل، علاوه بر اشتغالزایی، میزان تولید را از ۳۰۰ هزار تن در سال به ۴۰۰ هزار تن افزایش خواهد داد.

ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور در نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس‌جمهور حسن روحانی صبح شنبه (۴ اسفند) از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک فناوری پردیس بازدید کرد. حسن روحانی در این مراسم، با بیان اینکه "اولین زیربنای آزادی، اندیشه است"، گفت: فناوری یکی از میوه‌های علم و دانش است که هردو پایه‌های اصلی

لزوم توجه به دانش بنیان‌ها برای رفع نیاز‌های کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: توجه به شرکت‌های دانش بنیان در جهت رفع نیاز‌های کشور و اشتغال زایی با توجه به برنامه دهه پنجم امری ضروری و مورد توجه است

ارتباط تنگاتنگ "گام دوم انقلاب" ابلاغی مقام معظم رهبری با "دانش‌بنیان"

رهبری در بیانیه "گام دوم انقلاب" خطاب به ملت ایران، مأموریت‌های نسل جوان را تشریح کردند که در بطن آن اهمیت توجه بیش از پیش به توانمندی‌های نخبگان و دانش‌بنیان‌ها محرز است.

روحانی از نمایشگاه محصولات شرکت های دانش بنیان بازدید کرد

تهران - ایرنا - رییس جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری و محصولات شرکت های دانش بنیان بازدید کرد.

‌برای حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان کمبود منابع مالی نداریم/نگرانی از نبود بازار فروش محصولات است

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به جرأت می‌گویم پول در کشور برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور زیاد است و از این حیث مشکلی نداریم.

ظرفیت های ذاتی هرمزگان به کمک حوزه دانش بنیان شکوفا می شود

تهران – ایرنا -معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:استان هرمزگان دارای ظرفیت‌های ذاتی متعددی از جمله دریا و صنایع وابسته بی شماری است که شکوفایی آن نیازمند بهره گیری از توان حوزه دانش بنیان و استارتاپ ها است.

بیرجند| طرح‌های دانش بنیان تا سقف

معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی گفت:800 رشته تحصیلی در مراکز علمی کاربردی کشور وجود دارد و دولت به طرح‌های دانش بنیان تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

راهکار محققان کشور برای استخوان‌سازی در ستون مهره‌ها/ساخت ایمپلنت‌های جذبی

از آن‌جایی که پلیمرهای PEEK استفاده شده در ایمپلنت‌ها آب‌گریز هستند و مانع از استخوان‌سازی می‌شوند، محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقبقاتی اصفهان راهکاری برای این منظور ارائه دادند.

فروش 60هزارمیلیارد تومانی محصولات ایرانی شرکت های دانش بنیان

تهران-ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به نقش و فعالیت شرکت های دانش بنیان در تغییر فضای اقتصادی و فرهنگی کشور گفت:فقط در بخش اقتصادی، این شرکت ها سال گذشته بیش از 60 هزار میلیارد تومان درآمد از فروش محصولات ایرانی کسب کرده اند.

300 مرکز رشد و شرکت دانش بنیان در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: 300 مرکز رشد، شرکت دانش بنیان و واحد تحقیق و توسعه وابسته به صنایع این استان شناسایی شد.

بومی سازی ایمپلنت‌های تیتانیوم در کشور

شرکت دانش بنیان تولید کننده ایمپلنت‌های تیتانیوم ساخت ایران با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد