راهکارهای دانشگاه خواجه نصیر برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه‌ نصیرالدین طوسی نوسانات ارزی و نحوه صدور ویزا را از جمله موانع بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: برای گام نهادن در این عرصه می‌توان اقداماتی چون برگزاری دوره‌های مشترک، جذب دانشجویان خارجی از طریق کریدورهای ایجاد شده و همطالب مرتبط

طرح تجمیع دانشگاه خواجه نصیر با وزارت دفاع

طرح تجمیع دانشگاه خواجه نصیر با وزارت دفاع کلید خورده است و امیدواریم قبل از پایان سال به نتیجه برسد.

ارتقا اساتید دانشگاه خواجه نصیر با مشارکت در طرح آموزش مهارتی

رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: اعضای هیئت علمی این دانشگاه که در طرح آموزش های مهارتی اساتید مشارکت کنند امتیازهای ارتقا دریافت خواهند کرد.

فعالیت بیش از دو دهه دانشگاه خواجه نصیر

­رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی : این دانشگاه بیش از دو دهه است که در آموزش الکترونیک فعالیت دارد و دوره‌های مهارت افزایی در این دانشگاه اجرا می‌شود.

در جذب دانشجویان خارجی خوب عمل نکردیم/ضرورت تأسیس شعبه‌های دانشگاه‌های خارجی در کشور

وزیر علوم با تاکید بر این که در جذب دانشجویان خارجی خوب عمل نکردیم و ایران اولویت اول این دانشجویان برای تحصیل نیست، گفت: در حال حاضر اغلب دانشجویان خارجی در رشته‌های تخصصی نظیر ایران شناسی و اسلام شناسی تحصیل می‌کند این در حالی است که دانشگاه‌های ما ظرفی

محدودیت‌های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل فعلی ما نبود ظرفیت کافی برای جذب دانشجویان خارجی است که دانشگاه باید در اختیارمان قرار دهد.

‌تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.

شوک فرهنگی به دانشجویان خارجی در ایران

مدیر دفتر بین‌الملل دانشگاه الزهرا (س) با بیان این که دانشجویان خارجی در دانشگاههای داخل ایران با شوک فرهنگی مواجه می‌شوند، گفت: انتخاب دانشجوی پشتیبان از همان بدو ورود دانشجویان خارجی می‌تواند کمک زیادی به این افراد در عرصه های مختلف فرهنگی، آموزشی و اجت

نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه‌ها شود

معاون مدیرکل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بایستی به این موضوع بیشتر توجه کرد که پذیرش دانشجویان غیرایرانی نبایستی موجب شود که سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها کاهش یابد؛ چرا که این دو مؤلفه در روند دانشگاهی بسیار با اهمیت است.

فعالیت‌های پرنشاط دانشگاه‌ها را بیشتر کنیم

رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه در زمان حاضر آسیب‌های اجتماعی کم نیستند و دانشجویان نیز از این آسیب‌ها متاثر می‌شوند، گفت: برای گذراندن اوقات فراغت لازم است فعالیت‌های پرنشاط را در دانشگاه بیشتر کنیم.

یک دهه از آموزش الکترونیکی دنیا جا مانده ایم

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی گفت: بررسی پیشرفت های جهانی در زمینه آموزش الکترونیکی نشان می دهد که کشور ما در این زمینه یک دهه از دنیا جا مانده است.

سیزدهمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی

سیزدهمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی با مشارکت بیش از ۱۲ کشور در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی برگزار شد.

شب خواجه ابوالفضل رشیدالدین میبدی در دانشگاه میبد برگزار شد

یزد - ایرنا- شب خواجه ابوالفضل رشید الدین میبدی یکشنبه شب با حضور جمعی از محققان و دوستداران فرهنگ و هنر ، تاریخ و ادب فارسی و نیز مسئولان محلی در دانشگاه میبد برگزار شد.

ایجاد مرکز کنسولی در دانشگاه هایی با حداقل ۲۰۰ دانشجوی خارجی

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی از آمادگی وزارت علوم برای ایجاد مرکز کنسولی در دانشگاه هایی که حداقل ۲۰۰ دانشجوی خارجی دارند، خبر داد.

آمادگی پذیرش دانشجویان پزشکی از کشور‌های دوست و همسایه

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی ارتش از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خارجی از کشور‌های دوست و همسایه خبر داد

آخرین وضعیت دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد/برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت نداریم

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از تعیین تکلیف وضعیت اغلب دانشجویان متقاضی ورود به رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه خبر داد و گفت: مشکل تمامی دانشجویان که حدنصاب لازم را کسب کرده بودند رفع شد و بر سرکلاس‌های درس حاضر شدند.

پذیرش دانشجوی خارجی، سرمایه گذاری مادی و معنوی برای دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه پذیرش دانشجویان بین المللی با رعایت شهریه مصوب هیات امنا، نوعی سرمایه گذاری مادی و معنوی برای کشور، استان و دانشگاه است، گفت: فراهم کردن شرایط، زیرساختها و هماهنگی‌های لازم در معاونت آموزشی و دانشکده‌های

جامعه دانشگاهی آماده حل علمی مشکلات کشور است

زنجان - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر گفت: این واحد دانشگاهی با بهره گیری از اساتید و دانشجویان خود در گروه های مختلف آموزشی آماده ارائه راهکارهای عملی به مسئولان برای حل مشکلات است.

دانشگاه‌ها مشکلات مالی را برای دانشجویان شفاف‌سازی کنند

معاون وزیر علوم و رئیس امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها باید مشکلات مالی خود را برای دانشجویان شفاف‌سازی کنند.

چرا جشنواره ملی دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار شد؟

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور گفت: برگزاری جشنواره ملی دانشجویان دانشگاه پیام نور نشان از عزت و اقتدار فرهنگی دانشجویان پیام نور دارد و جذب حداکثری دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

عزیمت گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف به مشهد

گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) عازم مشهد مقدس شده اند.