جذب ۶۵ دانشجوی خارجی/ دلایل ناکامی دانشگاه‌ها برای رسیدن به سطح بین‌الملل

معاون امور بین‌الملل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به جذب ۶۵ دانشجوی خارجی در این دانشگاه ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال این تعداد به ۸۰ دانشجو ارتقاء یابد.مطالب مرتبط

تحصیل بیش از ۵۶ هزار دانشجوی خارجی در ایران

معاون امور بین الملل وزیر علوم: بیش از ۵۶ هزار دانشجوی خارجی از ۱۰۲ کشور جهان در دانشگاه‌های کشورمان در حال تحصیل هستند

فعالیت خوبی در پذیرش دانشجوی خارجی نداشتیم

وزیر علوم: در پذیرش دانشجوی خارجی از کشور‌های مختلف جهان خوب کار نکردیم، چون مقصد و هدف ما تاکنون دانشجوی خارجی نبوده است

شوک فرهنگی به دانشجویان خارجی در ایران

مدیر دفتر بین‌الملل دانشگاه الزهرا (س) با بیان این که دانشجویان خارجی در دانشگاههای داخل ایران با شوک فرهنگی مواجه می‌شوند، گفت: انتخاب دانشجوی پشتیبان از همان بدو ورود دانشجویان خارجی می‌تواند کمک زیادی به این افراد در عرصه های مختلف فرهنگی، آموزشی و اجت

ایجاد مرکز کنسولی در دانشگاه هایی با حداقل ۲۰۰ دانشجوی خارجی

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی از آمادگی وزارت علوم برای ایجاد مرکز کنسولی در دانشگاه هایی که حداقل ۲۰۰ دانشجوی خارجی دارند، خبر داد.

پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران دانشجوی دکتری پذیرش می کند

رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: این پردیس دانشگاهی برای نیسمال دوم تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ دانشجوی دوره دکتری پذیرش می کند.

محدودیت‌های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل فعلی ما نبود ظرفیت کافی برای جذب دانشجویان خارجی است که دانشگاه باید در اختیارمان قرار دهد.

تحصیل ۳۵ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم با اشاره به تحصیل ۳۵ هزار دانشجوی خارجی در کشور، گفت: در حال گذار از یک نگاه سنتی ملی به آموزش عالی به یک نگاه مدرن بین‌المللی هستیم و دراین برهه، بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌های کشور از اولویت‌های وزارت علوم است.

کمک ۱۰۰ میلیون پوندی به دانشگاه کمبریج توسط دانشجوی سابق

دانشگاه "کمبریج" سخاوتمندانه‌ترین هدیه‌ سالیان اخیر خود را از جانب یک خیر انگلیسی که سابقا دانشجوی این دانشگاه بوده دریافت می‌کند.

چند پیشنهاد برای ارتقای پویانمایی ایران

عضو هیأت انتخاب یازدهمین جشنواره بین‌الملل پویانمایی تهران ورود بی‌رویه پویانمایی‌های خارجی به کشور و کمبود تبلیغات برای آثار باکیفیت ایرانی را یکی از دلایل نگاه نادرست خانواده‌ها به پویانمایی‌های داخلی عنوان کرد

تحصیل ۸ هزار دانشجو از کشور افغانستان در دانشگاه آزاد

سرپرست معاونت بین الملل دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه دارای ۱۰ هزار دانشجوی غیرایرانی است که حدود ۸ هزار نفر آنها از کشور افغانستان هستند.

پذیرش دانشجوی خارجی، سرمایه گذاری مادی و معنوی برای دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه پذیرش دانشجویان بین المللی با رعایت شهریه مصوب هیات امنا، نوعی سرمایه گذاری مادی و معنوی برای کشور، استان و دانشگاه است، گفت: فراهم کردن شرایط، زیرساختها و هماهنگی‌های لازم در معاونت آموزشی و دانشکده‌های

2 دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی نمونه کشوری شدند

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه محقق اردبیلی از انتخاب 2 دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری خبر داد.

نشست معاونان بین الملل دانشگاه‌ها

در نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه‌ها بر گسترش فعالیت‌های علمی در سطح بین الملل تاکید شد

فراخوان دانشگاه تهران برای انتخاب دانشجوی نمونه شاهد و ایثارگر

اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران در فراخوانی از دانشجویان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دعوت کرد.

آشنایی دانشجویان خارجی با راهیان نور

۱۵۰ دانشجوی خارجی در قالب کاروان راهیان نور به جنوب کشور اعزام مخواهند شد.

نباید جذب دانشجوی خارجی باعث کاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه‌ها شود

معاون مدیرکل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بایستی به این موضوع بیشتر توجه کرد که پذیرش دانشجویان غیرایرانی نبایستی موجب شود که سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها کاهش یابد؛ چرا که این دو مؤلفه در روند دانشگاهی بسیار با اهمیت است.

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه در دانشگاه علوم قضایی اعلام شد

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با هدف تأمین قاضی مورد نیاز قوه قضائیه از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته در رشته علوم قضایی دانشجوی بورسیه می‌پذیرد.

در جذب دانشجویان خارجی خوب عمل نکردیم/ضرورت تأسیس شعبه‌های دانشگاه‌های خارجی در کشور

وزیر علوم با تاکید بر این که در جذب دانشجویان خارجی خوب عمل نکردیم و ایران اولویت اول این دانشجویان برای تحصیل نیست، گفت: در حال حاضر اغلب دانشجویان خارجی در رشته‌های تخصصی نظیر ایران شناسی و اسلام شناسی تحصیل می‌کند این در حالی است که دانشگاه‌های ما ظرفی

دانشگاه‌های یزد برای رسیدن به شاخص‌های جهانی علمی اهتمام کنند

یزدـ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به شاخص هایی که در دنیا مراکز علمی با آنها سنجیده می شوند، گفت: دانشگاه‌های یزد برای رسیدن به شاخص‌های جهانی علمی اهتمام کنند.

۱۴۰۰ دانشجوی مازندرانی برای سفر به عتبات ثبت نام کردند

ساری - مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون هزار و ۴۰۰ نفر برای سر به عتبات عالیات در دانشگاه ثبت نام کردند.