تنها هدف این نوع دانشگاه ها اخذ پول بوده است

معاون سابق بین‌الملل دانشگاه خواجه نصیر با انتقاد نسبت به عملکرد پردیس‌های بین‌الملل در جذب دانشجو گفت: برای رفع این چالش‌ها اقدام به راه اندازی پردیس کردیم که در آن با همکاری کشور کره، دوره مشترکی را برگزار کردیم و به دور از مدرک فروشی اقدام به تربیت افرمطالب مرتبط

سهم زنان از استاد تمام دانشگاه ها تنها 5 درصد است

تهران- ایرنا- استاد دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر سهم زنان برای استاد تمامی، در دانشگاه های کشور تنها پنج درصد است که یکی از پایین ترین سهم ها در همه دنیا است.

لزوم تعامل و هم‌فکری حوزه و دانشگاه

آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید با تأکید بر توطئه‌های دشمنان برای جدایی حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه همواره باید با یکدیگر متحد بوده و تعامل را سرلوحه کار خود قرار دهند.

تمرکز سیاستگذاری در حوزه خانواده محدود به جنسیت بوده است/ سیاست زدگی برخی دستگاه‌های حوزه زنان

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: زن و خانواده در سیاست های رفاه اجتماعی تنها از منظره باروری مورد توجه قرار گرفته اند چرا که جمعیت در مرکز توجه بوده است.

زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف‌ها در کشور است

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال اصلاح‌طلب به شکاف‌های ایجادشده از سال ۵۸ تا کنون در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: حاکمیت دموکراسی تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و پر کردن شکاف‌های موجود است.

پیوند بین صنعت و دانشگاه ضروری است

بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: پیوند بین صنعت و دانشگاه تنها راه پیشرفت و ترقی در جامعه است.

وزارت نفت به معافیت‌های آمریکا دلخوش نکند/ لزوم پیگیری‌ برای عرضه مجدد نفت در بورس

مسئول مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران گفت: با وجود افت شدید صادرات نفت کشور، وزارت نفت نه تنها راهکاری برای دور زدن تحریمهای نفتی ندارد بلکه تنها راهکار موجود برای مقابله با این تحریم‌هارا متوقف کرده است.

درآمد ۵.۵ میلیارد تومانی از محل قراردادهای پژوهشی

معاون پژوهشی و فن‌آوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درصد مشارکت اعضای هیئت علمی در قراردادهای صنعتی دانشگاه را ۲۵ درصد اعلام کرد و گفت: مبلغ دریافتی دانشگاه از محل قراردادهای پژوهشی برون دانشگاهی از سال ۹۶ پنج ونیم میلیارد تومان بوده است.

تأثیر دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت در بخش حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی گفت: دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران در بخش حمل و نقل، مؤثر بوده است و ما نیازمند فعالیت پژوهشگران هستیم.

فشار وزارت علوم و نزدیکان مرحوم رفسنجانی برای لغو اکران «هاشمی زنده است»

مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر درباره لغو مجوز رونمایی از مستند «هاشمی زنده است» گفت: براساس گفته مسؤولان دانشگاه، ظاهرا دانشگاه از سوی وزارت علوم و نزدیکان آقای رفسنجانی تحت فشار بوده است تا نگذارد این برنامه برگزار شود.

جشنواره بین المللی غذا در اسلام آباد

ایرنا - اسلام آباد - جشنواره بین المللی غذا و صنایع دستی دانشگاه دفاع ملی پاکستان که به همت تنها دانشجوی ایرانی این دانشگاه برگزار شد، مورد استقبال جمع زیادی از شرکت کنندگان قرار گرفت.(عکاس: ذیشان علی)*15*

غذای ایرانی؛ سرآمد جشنواره بین المللی غذایی پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - غرفه جمهوری اسلامی ایران در جشنواره بین المللی غذا و صنایع دستی دانشگاه دفاع ملی پاکستان (NDU) که به همت تنها دانشجوی ایرانی این دانشگاه برگزار شد، مورد استقبال جمع زیادی از پاکستانی ها قرار گرفت.

ارتباط صنعت و دانشگاه، گره گشای مشکلات تولید

قزوین - ایرنا - با وجود اهمیت چشمگیر ارتباط صنعت و دانشگاه و نقش آن در گره گشایی از مشکلات تولید، این رابطه همچنان اندر خم یک کوچه مانده و اگر هم حمایتی می شود در حد نمادین بوده و خروجی موثری ندارد.

ارتباط صنعت و دانشگاه، گره گشای مشکلات تولید

قزوین - ایرنا - با وجود اهمیت چشمگیر ارتباط صنعت و دانشگاه در گره گشایی از مشکلات بخش تولید، این رابطه همچنان اندر خم یک کوچه مانده و اگر هم حمایتی می شود در حد نمادین بوده و خروجی موثری ندارد.

وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است

تهران – ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: آنچه موجب شده تا بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب وحدت دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ و ماندگار شود، وحدت حوزه و دانشگاه بوده است.

دوره‌های کارآموزی دانشگاه‌ها هیچ خروجی ندارد

یک صنعتگر و کارآفرین گفت: دوره‌های کارآموزی که برای دانشجویان در دانشگاه ها ارائه می‌شود، بیشتر صوری است؛ یعنی صرفا برای پاس کردن واحدها بوده و هیچ خروجی ندارد.

هشت تغییر جمعیتی که در شکل گیری آینده آمریکا نقش مهمی خواهد داشت

طبق اعلام صندوق جمعیت سازمان ملل در حال حاضر 40 درصد کل زاد و ولدها در ایالات متحده خارج از ازدواج صورت می گیرد اما اگر به دهه 1970 بازگردید این رقم تنها 10 درصد بوده است.

انتقاد معاون سازمان برنامه‌ریزی چهار محال و بختیاری از نبود ارتباط قوی میان صنعت و دانشگاه

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری در خصوص استقبال نکردن صنعت از دانشگاه، گفت: این ساختار سنتی در همه استان‌های کشور شکل گرفته و تنها مربوط به چهارمحال و بختیاری نمی‌شود و تاکنون ارتباط قوی میان صنعت و دانشگاه ایجا

استکبار جهانی به دنبال خفه کردن صدای دانشگاه است

شهرکرد - ایرنا - استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: استکبار جهانی در 40 سال گذشته همواره به دنبال خفه کردن صدای دانشجو و دانشگاه بوده است.

تنها سه کارخانه تولید کمپوست در ایران داریم

یک استاد دانشگاه زنجان گفت: در کشوری با اقلیم خشک زندگی می‌کنیم و ناچار به مصرف کود شیمیایی هستیم.

طرح فهام به کجا رسید؟

مجری طرح فهام گفت: نبود اعتبارات باعث شده این طرح که با هدف مدیریت بار و کاهش مصرف برق بوده، با تاخیر مواجه شود و از یک میلیون کنتور هوشمند برقی که باید جایگزین کنتور قدیمی برق شود، تنها ۳۰۰ هزار کنتور برق تعویض شده است.