تولید کپسول‌های حمل هوشمند دارو برای حذف سلول‌های سرطانی

پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینای همدان نانوحامل‌هایی را برای انتقال هوشمند دارو به سلول‌های سرطانی بافت رحم تولید کردند که نتایج تحقیقات آنها نشان داد عوارض جانبی نانوذرات حامل داروی "نویراپین" نسبت به داروی مشابه کاهش یافته است.مطالب مرتبط

روشی که درمان بیماری سرطان را دچار تحول می‌کند

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد برای شناسایی طیف گسترده‌تری از سلول‌های سرطانی روشی ابداع کرده‌اند که تاریخچه زندگی سلول‌های سرطانی را درمی‌یابد.

اجرای طرحی برای حذف سلول‌های بنیادی سرطانی در سرطان مری

‌رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح مطالعاتی حذف سلول‌های بنیادین سرطانی در سرطان مری خبر داد و اظهار کرد: اجرای این طرح در مقایسه با روش‌های رایج درمانی در این بیماران فاقد هرگونه اثرات مخرب جانبی است.

بحران دارو برای بیماران خاص و سرطانی به پایان رسید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان از اتمام بحران کمبود دارو برای بیماران خاص و سرطانی خبر داد.

نجات جان بیماران سرطانی با سلول های بنیادی خونساز

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: این امکان برای سازمان انتقال خون فراهم شده تا از طریق شرکت در پذیره نویسی اهدای سلول های بنیادی خونساز، جان بیماران سرطانی را نجات دهد.

تولید سلول های تیروئیدی با استفاده از سلول های بنیادی

تهران - ایرنا -محققین موفق به تولید سلول های تیروئیدی موسوم به تیروسیت ها با استفاده از سلول های بنیادی جنینی مهندسی ژنتیکی شدند که باعث رفع اختلالات تیروئیدی می شود.

تولید 2 رده سلول های گرانولوزا به همت محققان ایرانی

تهران- ایرنا - در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، محققان بانک سلول های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق به تولید دو رده از سلول های گرانولوزا نامیرا شده با منشا طبیعی و سلول های گرانولوزا با منشا سندروم پلی کیستیک

قرار گرفتن ایران درجمع پیشتازان تولید علم سلول های بنیادی

تهران- ایرنا- رشد تولید علم و پژوهش در رشته های نوظهور مانند سلول های بنیادی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ به طوری که ایران درحوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درسال 2018 در جایگاه چهاردهمی دنیا قرار گرفت.

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور / حمایت از کارخانه‌های تازه تأسیس

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۵۰ قلم دارو در داخل کشور تولید می‌شد، گفت: امروز ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود و تنها ۳ درصد از نیاز بازار دارویی کشور وارداتی است.

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور/حمایت از کارخانه‌های تازه تأسیس

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۵۰ قلم دارو در داخل کشور تولید می‌شد، گفت: امروز ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود و تنها ۳ درصد از نیاز بازار دارویی کشور وارداتی است.]]>

موفقیت محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی در تولید ۲ رده سلولی

محققان بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق به تولید دو رده از سلول‌های گرانولوزا نامیراشده با منشأ طبیعی و سلول‌های گرانولوزا با منشأ سندروم پلی‌کیستیک تخمدان شدند.

هدف؛ تولید محصول بر پایه سلول

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی: امروز نخستین محصول فناوری حاصل از دست ورزی داخل سلولی کریسپر منجر به تولید محصول شده است و این اتفاق مهم و مبارکی است

7500 قلم دارو در کشور تولید می شود

کرمان - ایرنا - معاون وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو گفت : از 10 هزار قلم دارو با برندهای مختلف در بازار کشور 7 هزار و 500 قلم در داخل تولید می شود.

تولید پرده های هوشمند در دامغان + فیلم

یک واحد تولیدی درشهرک صنعتی دامغان با تولید و صادرات پرده های هوشمند تنها تولید کننده کشور از نظر تنوع و کیفیت این نوع محصولات است.

مشکلات «ارزی» صنعت داروسازی کشور/ دردسر «سه نوع ارز» دارویی

مهم ترین چالش پیش روی صنعت داروسازی کشور برای تولید دارو، تامین ارز مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه و جانبی تولید دارو است. زیرا، در حال حاضر شرکت های دارویی، با سه نوع ارز سر و کار دارند.

لرستان| ایران جزو کشورهای برتر دنیا در سلول‌های بنیادی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پیشرفتی که ما در صنایع هسته‌ای داریم کار دانشگاه‌های ماست گفت: در بحث سلول‌های بنیادی امروز جزو چند کشور دنیا هستیم که از این سلول‌ها برای درمان بیماری‌های غیرقابل علاج استفاده می‌کنیم.

تولید ۹۶ درصد داروی مصرفی در داخل کشور

مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو: دانش تولید هر نوع دارویی را در داخل کشور داریم

تولید 96درصد داروی مصرفی در داخل کشور

مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو گفت: دانش تولید هر نوع دارویی را در داخل کشور داریم

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و از ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.

انفجار کپسول گاز 15 نفر را راهی بیمارستان کرد

انفجار کپسول گاز در زهک 15 مصدوم برجای گذاشت.

تولید ۹۷ درصد دارو‌های مصرفی کشور در داخل

رئیس سازمان غذا و دارو: تولید ۹۷ درصد از دارو‌های مصرفی کشور در داخل کشور افتخار بزرگی است