تولید نفت کشور تا پایان امسال افزایش می یابد

تهران- ایرنا- 'سهیل المزروعی'، وزیر انرژی امارات متحده عربی ، از افزایش تولید نفت این کشور در سه ماهه سوم سال جاری و افزایش بیشتر آن در اکتبر و نوامبر به منظور تامین نیاز بازار خبر داد.مطالب مرتبط

آمریکا تا پایان امسال بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود که رشد تولید نفت خام آمریکا در سال میلادی جاری نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی اندکی آهسته شود اما این کشور با رکورد تولید ۱۰.۸۸ میلیون بشکه در روز، سال ۲۰۱۸ را به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت جهان به پایان می

بوشهر|برداشت گاز از میدان پارس جنوبی روزانه 50 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به برداشت روزانه 580 میلیون مترمکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده برداشت گاز تا پایان امسال با افزایش روزانه 50 میلیون متر مکعبی به 630 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

بودجه پژوهش از نیم درصد کنونی باید به ۴ درصد تولید ناخالص برسد

قائم مقام بانک مرکزی گفت:در حال حاضر بسیاری از کشورهای توسعه یافته، حداقل ۳ تا ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به پژوهش‌های مختلف اختصاص می‌دهند و در کشور ما نیز باید بودجه تحقیق و پژوهش تا پایان سال ۱۴۰۴ به حداقل ۴ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد

ظرفیت تولید برق در هرمزگان ۲۵ درصد افزایش می یابد

بندرعباس - وزیر نیرو گفت: ظرفیت تولید برق در هرمزگان ۲۵ درصد افزایش می یابد.

افزایش 22 درصدی تولید محصول شماره یک صادراتی استان

امسال تولید سیمان در خراسان جنوبی 22 درصد افزایش یافت.

مرکزی|صنعت نساجی خمین قابلیت افزایش تولید تا 4 تن محصول را دارد

استاندار مرکزی گفت: باتوجه به ظرفیت تولید کارخانه نساجی باید گفت که ظرفیت تولید روزانه این کارخانه یک تن با هزینه‌های بالای تولید است، این توانمندی وجود دارد که با مدیریت نوین و نوسازی ماشین‌آلات به سه تا چهار تن افزایش یابد.

اعتبارات حوزه راه های کشور 20 درصد افزایش می یابد

سنندج - ایرنا - معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت: پیش بینی می شود اعتبارات حوزه احداث راه های کشور در بودجه 98 حدود 20 درصد افزایش یابد.

اعتبارات حوزه راه های کشور 20 درصد افزایش می یابد

سنندج - ایرنا - معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت: پیش بینی می شود اعتبارات حوزه احداث راه های کشور در بودجه 98 حدود 20 درصد افزایش یابد.

بودجه تحقیقاتی کشور افزایش می یابد

کرج- ایرنا- نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت که با تلاش های فراوان، کارهای پژوهشی و تحقیقاتی امسال افزایش بودجه خواهیم داشت.

افزایش تولید گاز ایران از پارس‌جنوبی به بیش از ۶۳۰ میلیون مترمکعب

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از افزایش ۵۶ میلیون مترمکعبی برداشت گاز از میدان پارس‌جنوبی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با دستیابی به این ظرفیت، تولید گاز ایران از پارس‌جنوبی به بیش از ۶۳۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

تلاش برای صدور مجوز تولید پنبه و برنج تراریخته در ایران

مرجع ملی ایمنی زیستی کشور اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال مجوز تولید پنبه تراریخته در کشور صادر شود.

تولید زعفران افغانستان رکورد زد/رشد ۲۲ درصدی تولید

طبق اعلام وزارت کشاورزی افغانستان، امسال تولید زعفران این کشور رکورد زده و به ۱۳ تن رسیده است. داده‌های رسمی نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸، کشت زعفران ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

تولید پسته امسال از مرز 180 هزار تن گذشت

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه کمبودی در تولید پسته مورد نیاز کشور نداریم، گفت: طبق گزارش های رسیده از استان ها، امسال نیز تولید پسته کشور به حدود 180 هزارتن رسیده است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: بهره‌وری در راستای توسعه کشور باید افزایش یابد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت‌ها و بهره‌وری در راستای توسعه کشور باید افزایش یابد.

ضرورت افزایش تولید محصولات ارگانیک

مدیرعامل شرکت شهر سالم در بازدید از «یازدهمین جشنواره ارگانیک تهران» با اشاره به تاثیر تغذیه سالم بر سلامت شهروندان گفت: باید با افزایش تولید، قیمت محصولات ارگانیک کاهش یابد تا مصرف آن برای عموم شهروندان امکان پذیر شود.

ایران در یک قدمی ثبت رکورد تولید از بزرگ ترین میدان گاز جهان

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از افزایش روزانه 56 میلیون مترمکعبی برداشت گاز از میدان پارس‌جنوبی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با دستیابی به این ظرفیت، رکورد تازه‌ای در تولید از بزرگ ترین میدان گازی جهان ثبت می شود.

تولید چغندر قند در باخرز 100 درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: امسال سه هزار تن چغندر قند در این شهرستان تولید شد که نسبت به پارسال 100 درصد افزایش دارد.

وزیر صنعت: قیمت خودرو در بازار کاهش می یابد

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کاهش تولید خودرو روی قیمت تاثیر گذاشته است، گفت: با افزایش تیراژ تولید، قیمت های بازار خودرو حتما کاهش می یابد.

امسال 915 هزار تن انار تولید شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: برای امسال تولید 915 هزار تن انار پیش بینی شده است که نسبت به سال گذشته حدود 200 هزار تن افزایش دارد.

رقیب جدی برای طلای سرخ ایران پیدا شد/رشد بی سابقه تولید زعفران در افغانستان

راشاتودی اعلام کرد:دولت افغانستان 6600 کارگر ویژه تولید و فراوری زعفران تربیت کرده و امسال تولید خود را با 22 درصد افزایش به 13 تن رسانده است.