روسیه، چین و کره شمالی خواستار لغو تحریم های پیونگ یانگ شدند

مسکو - ایرنا - وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: معاونان وزرای خارجه روسیه، چین و کره شمالی پس از رایزنی در مسکو، خواستار لغو تحریم های شورای امنیت سازمان ملل در مورد پیونگ یانگ شدند.مطالب مرتبط

آمریکا ۳ مقام پیونگ‌یانگ را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (دوشنبه) از اعمال تحریم علیه سه مقام دولت پیونگ‌یانگ از جمله دستیار ارشد رهبر کره‌شمالی خبر داد.

نمای زمستانی پیونگ یانگ‎

در این گزارش نگاهی داریم به پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی در روزهای زمستان

بروجردی به پیونگ یانگ سفر کرد/دیدار با رئیس‌ مجلس کره شمالی

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - کره شمالی به دعوت همتای خود در رأس هیأتی از اعضای این گروه به پیونگ یانگ سفر کرد.

پیونگ یانگ همچنان متعهد به خلع سلاح هسته ای است

پکن- ایرنا- 'ری یونگ هو' وزیر امور خارجه کره شمالی امروز جمعه در پکن به 'وانگ یی' همتای چینی اش اعلام کرد که «پیونگ یانگ همچنان متعهد به خلع سلاح هسته ای است».

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی

در حالی‌که دولت آمریکا مدعی تلاش برای خلع سلاح کره شمالی از طریق گفت‌‌وگو و ارائه مشوق‌های اقتصادی است، وزارت خزانه‌داری این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه پیونگ یانگ اعمال کرد.

چین، حلقه وصل آمریکا و کره شمالی

پکن- ایرنا- 'ری یونگ هو' وزیر خارجه کره شمالی در حالی سفر غیرمنتظره خود به چین را پایان داد که پیشتر هیچ اطلاع رسانی درباره این سفر نشده بود سفری که به نظر می رسد هدف پیونگ یانگ «جلب کمک های چین برای کاستن از فشار تحریم های آمریکا» است.

مقامات کره شمالی از دیدار با مسئولان آمریکایی امتناع می‌کنند

با گذشت سه ماه از انتصاب استفان بیگان برای پیشبرد مذاکرات آمریکا با کره‌شمالی، این مدیر اجرایی سابق فورد موتور هنوز رو در رو با مقام‌های پیونگ‌یانگ دیدار نکرده است.

بشار اسد: دشمنی آمریکا با کشورهای مستقل حد و مرز جغرافیایی ندارد

رئیس جمهور سوریه در دیدار با وزیر خارجه کره شمالی تأکید کرد که هدف از جنگ و اعمال فشار علیه دمشق و پیونگ یانگ یکی است.

پیونگ یانگ: کره‌شمالی همچنان به خلع سلاح هسته‌ای متعهد است

وزیر خارجه کره‌شمالی در دیدار با همتای چینی خود اعلام کرد که کشورش همچنان متعهد به خلع سلاح هسته‌ای است.

نشریه تلگراف: کره شمالی پایگاه های موشکی خود را گسترش می دهد

تهران - ایرنا - نشریه «تلگراف» اعلام کرد که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که به رغم مذاکرات اخیر پیونگ یانگ و واشنگتن در مورد خلع سلاح هسته ای کره شمالی، این کشور پایگاه اصلی موشک های دوربرد در نواحی کوهستانی خود را گسترش داده است.

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی

­اعضای گروه دوستی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی که به دعوت رسمی وزیر آموزش عالی و رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور به پیونگ یانگ سفر کردند با مقامات کره شمالی دیدار و گفتگو کردند.

رای کنگره آمریکا به اعمال تحریم علیه «جریان شمالی- 2»

نمایندگان کنگره آمریکا به اتفاق آراء با ساخت خط لوله گاز «جریان شمالی- 2» مخالفت کرده و خواستار اعمال تحریم‌ و عدم مشارکت اروپایی‌ها در این طرح روسی شده و از ترامپ خواستند تدابیری برای «کاهش وابستگی اروپا به روسیه» در نظر بگیرد.

پیونگ‌یانگ رزمایش‌های هوایی کره جنوبی را محکوم کرد

رسانه دولتی کره شمالی از برگزاری رزمایش‌های هوایی مستقل همسایه خود انتقاد و آن‌ها را ضربه‌ای به تلاش‌های آشتی جویانه خطاب کرد.

2 کوراش کار خراسان شمالی به مسابقات جهانی روسیه اعزام شدند

بجنورد- ایرنا- دبیر انجمن کوراش کشور گفت: دو تن از ورزشکاران کوراش خراسان شمالی روز پنجشنبه به مسابقات جهانی جایزه بزرگ روسیه اعزام شدند.

پامپئو: تحریم‌های کره شمالی پیش از زمان مناسب لغو نمی‌شوند

وزیر خارجه کره شمالی تاکید کرد که آمریکا تغییری در تحریم‌های کره شمالی اعمال نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین خواستار وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه شد

رئیس‌جمهور اوکراین از جامعه بین‌المللی بویژه کشورهای غربی درخواست کرد تا با حمایت از کی‌یف، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع شود.

دبیرکل ناتو خواستار آزادی فوری ملوانان اوکراینی شد

تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه ضمن انتقاد از اقدامات روسیه در قبال اوکراین و گرجستان، خواستار آزادی فوری ملوانان اوکراینی شد.

سئول: دو کره فرصتی "تاریخی" برای حل بحران دارند

معاون وزیر خارجه کره جنوبی اعلام کرد: سئول و پیونگ یانگ یک فرصت تاریخی برای غلبه بر اختلافات دیرینه و تاسیس صلح در شبه جزیره کره دارند.

لیتوانی خواستار کنار گذاشتن روسیه از سوئیفت شد

مسکو - ایرنا - پارلمان لیتوانی در قطعنامه ای خواستار تغییر استراتژی بازدارندگی غرب در قبال روسیه ازجمله حذف این کشور از سامانه سوئیفت شد.

تحریم نفتی روسیه راهبرد آمریکا برای جلوگیری ازهمکاری مسکو با اروپا

مسکو - ایرنا - آمریکا در چند نوبت شرکت های نفتی روسیه را تحریم کرده است که در آخرین مورد به بهانه ارسال نفت به سوریه تحریم های جدید علیه این کشور وضع کرد که هدف آن جلوگیری از همکاری روسیه با اروپا بویژه در عرصه انرژی است.